Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átvágott a tenyésztő?

Átvágott a tenyésztő?

Figyelt kérdés
Kutyámat pár napja hoztam el a tenyésztőtől, tényleg egészségesnek tűnt. Volt adásvételi szerződés is. Kiderült, hogy nagyon komoly genetikai betegsége van. 3 orvos állította, hogy ez a baja és legsúlyosabb állapotbn van már most pár hetesen. Felvettem a kapcsolatot a tenyésztővel és csak hárított, hogy az orvosok hazudnak, meg pénzt akarnak lehúzni rólam, és hogy semmi baja. Nyílván megszerettem, nagyon és nem szeretném neki vissza adni. Nem akadály az összeg, de még is b*ssza a csőrömet, hogy ennyire átvágott. Mit tennétek?
2017. dec. 27. 20:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerződés van arról, hogy garanciát vállal genetikai betegségek esetében, akkor beperelheted. A gond ezzel az lehet, hogy a szerződés sok esetben másik kiskutyáról szól, és ha nem akarod visszaadni ezt a kölyköt, akkor ezzel nem sokra mész. Ha úgy néz ki a szerződés, hogy a tenyésztő beszáll a kezelés költségeibe, akkor más a helyzet.
2017. dec. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én felvenném a kapcsolatot a magyar ebtenyésztők orsz. szövetségével. Hátha már van tapasztalatuk ilyen esetben és tudják, mik a lehetőségek. Illetve talán megvonják az engedélyt a tenyésztőtől.
2017. dec. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérj az említett 3 orvostól írásban szakvéleményt/diagnózist. Másold le őket és küld el a tenyésztőnek tértivevényesen, mellékelj egy levelet is a kérésedről amit két tanúval aláíratsz(e-mailben is küld el neki)hogy nyoma maradjon. Ha ezek után sem hajlandó eleget tenni a szerződèsben foglaltaknak(nem hiszem,hogy így lenne)akkor lehet menni pereskedni. Simán megnyernéd,és ő nem kockáztatná a jóhírét.
2017. dec. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
kérdezz meg egy ügyvédet, hogy milyen szavatossági jog illet meg szerződéstől függetlenül.
2017. dec. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben valóban készült szerződés, nem bújhat ki a felelősség alól. Az állatorvosoktól, főleg ha az egyik hatósági állatorvos írásos diagnózist kell kérni amiben egyértelműen le van írva hogy a kutyus genetikailag öröklött betegségben szenved.

A tenyésztőnek kötelessége az orvosi számlák egy részének visszatérítése, vagy a kutyus teljes, esetleg részleges vételárának vissza szolgáltatása.

A térítés mértéke a betegség mibenléte és súlyossága határozza meg.

Mivel genetikailag örökletes betegségről beszélsz, érdemes írni az adott fajta egyesületének és az Országos ebtenyésztők szövetségének is, mert ez azt jelenti, hogy a tenyésztő nem jól végzi a szelektálást, és beteg egyedeket is bevon a tenyésztésbe, ami ugyebár egy tenyésztőné nagyon súlyos mulasztás és hiba. A szülőpárt akitől a kicsi született ki kellene vonni a tenyésztésből.

Jobbulást a kutyusnak és sok sikert!

2017. dec. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Privátban tudnál fajtát és kennel nevet mondani? Ne hogy tőle vegyek kutyát...

2017. dec. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak itt a betegségét, ha nem szeretnéd megnevezni a kennelt :)
2017. dec. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha van valami fejlemény majd írd le mert kíváncsi vagyok hogy alakul a történet.
2017. dec. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
a kutyára nem kötelező adásvételi szerződést irni, és a szóbeli megállapodás is ugyanugy érvényes. Viszont ha megtörténik az adásvétel, akkor is van felelőssége az eladónak papirtól függetlenül. ezért is irtam, hogy ügyvédet kérdezzen meg. Aki meg a Meoe-t javasolta, ő biztos nem kutyás. A meoe a büdös életben nem fog senkitől sem tenyészengedélyt megvonni, 1: ilyen engedély nem létezik, 2: amig valaki almokat hoz le, addig fizet
2017. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Primavetnél voltam vele szakembernél, és kétoldalú patellája van, 3-as fokozatú, még kicsit a műtéthez, de helyre lesz neki rakva,mert nagyon súlyos. Szakemberek szerint(eddig 3 orvosnál jártam vele) ez születési rendellenesség. Emellett kiderült,hogy rengeteg mindenre allergiás a kutya. Lépéseket hamarosan megteszem, mert ez ő is tuti észrevette, mivel rendellenesen jár nagyon :(
2018. jan. 12. 21:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!