Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szertintetek kezdőként lehetne...

Szertintetek kezdőként lehetne-e német dogom?

Figyelt kérdés
Sosem volt kutyám és ami rokonoknál volt mindig közepes v kis testű volt és én világ életemben nagykutyára vágytam és úgy néz ki most lehet kutya.Német dogot szeretnék nagyon!,de ikerházban lakunk és a szomszédba egy baba van és az anyukája féltené stb. de én olvastam a kutyáról és elvileg ember és gyerekszerető és tudom h mindenki imádná az udvar nem is nagy de nem is olyan kicsi szal olyan köztes de a külvárosban lakunk ahol rengeteg helyre ellehet vinni sétálni,én és hugom lelkes jelentkezők lennénk erre a feladatra.(18 vok, lány)ha tudtok esetleg Szeged környéki tenyésztőket v vmit akk irjatok pls
2010. jún. 3. 17:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Alapjáraton egyik kutya sem egy vadállat dög. Azt kapod, amit érdemelsz. Ha megneveled, sokat vagy vele és ha a szomszéd is jól bánik vele, akkor jólnevelt, intelligens kutya válik belőle. Persze, hogy lehet ilyen kutyád. Kiskorában vedd meg.
2010. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
5%

Szia:)

Nekem is német dogom van:) Nagyon kedves, gyerekszerető, hűséges, imádom!!Rengeteg időbe telt míg anyut meggyőztem:) Először nem engedte és ezért kaptam egy golden retrievert, de nem mondtam le az álmomról.. Kiengesztelésül hozott egy spánielt, de nem jöttek ki a goldival..és el kellett adni. Aztán hosszú könyörgések után, megkaptam a német dogom:) Kleo a neve és nagyon szép:) Szeged mellől hozták kocsival:) Nézz apróhirdetéseket , ott van egy csomó eladó kiskutya. Én 20E-ért vettem + 5E szállítási költség:) (törzskönyv nélkül) Sztem nem gond ha ikerházban laktok, mert a dog lusta kutya:D , és legszívesebben egész nap alszik:) Viszont a sétáltatásról hát nem is tudom, nem biztos hogy elbírtok vele. Rettentő erős és más kutyákkal nem barátságos:D De ha egy pasi is menne veletek, akkor nyugodt szívvel ajánlom a sétát:)Amúgy nagyon jól nevelhető a dog:) Viszont arra figyelni kell, hogy megfelelő vitamint és tápanyagot kapjon:) Mi minőségi táppal etejük:)

19/L


Remélem segítettem:)

Végül itt egy kép a kis "szerelmemről":D

[link]

2010. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
perzse,én mindenképp kiskorában szeretném mert nem tudom félnék nagykutyát "beszerezni" mert nem ismerném pl az ingerküszöbét se
2010. jún. 3. 17:55
 4/31 anonim ***** válasza:
Más nagy kutya nem jó. Nem akarom megséreteni a dogokat de tény hogy kb csak dísznek valók. :S Sportolni nem lehet velük, legfeljebb kiállítani, sokat esznek, mindenféle nyavalyájuk lehet a méretük miatt. Ha 8 évig élnek a nagyságuk miatt az már kb rekordnak számat. Míg más kutyák 2x annyi ideig élnek. És te fogsz szenvedni. Más nagy de "érdekesebb" kutya nem érdekel? Nem attól nagy egy kutya hogy minnél nagyobb. Pl egy német juhász nagyságú kutya nem elég nagy?
2010. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%
Ja és nem akarom megsérteni az előttem válaszolót sem, de ez nem éppen az a fajta amin spórolhatsz. Megint csak a nagysága miatt elég nagy a veszélye hogy beteg lesz ha olcsón veszed. Biztos nagyon drága lehet!
2010. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
5%

2. válaszoló vagyok:)

Tenésztőtől vettem és csak azért volt olcsó, mert nem törzskönyves. És nekem tökéletesen megfelel így is:) Jah és makk egészséges:) És ez nem attól függ h törzskönyves e ,hanem a génektől meg az életkörülményektől:) Sajna láttam már balkáni körülmények között élő törzskönyves dogot, aki persze beteg is lett:( Szegényke:(

19/L

2010. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
olvastam sokat erről a kutyáról ,hogy lustácska, de néztem róla videókat is és igaz más kutyákkal de egy feszt játszik és ugrál.Félek attól h ugye a napokba nagyon rossz idő volt olyankor sajnálnám és félteném kinn az udvaron, anya meg nem szivesen engedné be pláne estére ha úgy alakul...meg télen is ,azt olvastam nem szeret se ázni a kutya se fázni XD
2010. jún. 3. 18:00
 8/31 anonim ***** válasza:
6%

Újra a 2. vagyok:)

Azt kihagytam, hogy télen be kell engedni, ha nagyon hideg van, mert nem bírja. Kivétel ha van vmilyen zárt hely, vagy fűthető kutyaház:)

2010. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
igazából nem szeretnék nagy szőrű kutyát, és nem tom nekem ez a kutya most az álmom!
2010. jún. 3. 18:03
 10/31 anonim ***** válasza:
6%

2. vagyok:D

Amúgy szerintem ne mondj le róla, mert nagyon sok szeretetet tud adni. Én megfogadtam hogy nekem csak dog kell:) Beleszerettem a fajtába:) És azt sem szabad elfelejteni h remek házőrző és testőr:) Csak ajánlani tudom:) Egyépként szuka vagy kan kutyust akarsz? Sikerült megnézni a képet?:)

19L

2010. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!