Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szertintetek kezdőként lehetne...

Szertintetek kezdőként lehetne-e német dogom?

Figyelt kérdés
Sosem volt kutyám és ami rokonoknál volt mindig közepes v kis testű volt és én világ életemben nagykutyára vágytam és úgy néz ki most lehet kutya.Német dogot szeretnék nagyon!,de ikerházban lakunk és a szomszédba egy baba van és az anyukája féltené stb. de én olvastam a kutyáról és elvileg ember és gyerekszerető és tudom h mindenki imádná az udvar nem is nagy de nem is olyan kicsi szal olyan köztes de a külvárosban lakunk ahol rengeteg helyre ellehet vinni sétálni,én és hugom lelkes jelentkezők lennénk erre a feladatra.(18 vok, lány)ha tudtok esetleg Szeged környéki tenyésztőket v vmit akk irjatok pls
2010. jún. 3. 17:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Így van. Rengeteget költesz rá. Felnőtt korában akár több mint 75 kg is lehet, sőt ismerősömnek 90 kg-os dogja van.

Minőségi táp ( egy hónapra rengeteg kiló pl: Hill´s, Eucanuba, Proplan, RC vagy más...). El kell menni vele röntgenre ( 90 €-t fizettünk ami több mint 150 000 ft) ez mind azért mert Diszplázia előfordulhat. Mivel ellustulhat könnyen és a kutyáknak fontos a mozgás ezért próbálj vele rengeteget sétálni.

2010. jún. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
bocsi nem 150 000 hanem 15 000 ft. emígy nagyon imádnivaló. ha tudod biztosítani neki a kaját ,gondozást. stb. akkor csak orulok
2010. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon ajánlom figyelmedbe mielőtt kutyát veszel tenésztőtől!!!

[link] a "Szaporító vagy Tenyésztő???"v pontot figyelmesen olvasd végig !!!És nem lesz olcsó a kutya arra ne is számíts ha tenyésztőtől veszed és nem szaporítótól.


2. te nem tenyésztőtől vetted a kutyádat , hanem szaporítótól.A tenyésztő minden esetben kapsz törzskönyvet , különben honnan tudnád h milyenek a szülei génjei ?De annak örülök h legalább egésségeset fogtál ki :)

2010. jún. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Szia!


Makón van a Hagymásvárosi mestertenyészet, na, ott minőségi dogot kaphatsz, nem csillagászati árakon! Érdemes felkeresni!

2010. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
perszee sikerül igaz lassan hozta be.HÁT én személy szerint fiút szeretnék me nekem ez is mániám...van egy szobamacskánk is abba is fiú van...meg nem tom én félnék a tüzelős időszakba de tom h a kan akk meg megvan veszve..de most ha fiút szeretnék:D de mondjuk sarki házba lakunk és van mellettünk egy bulmasztiff őt is imádom de ö nem jön ki más kutyákkal..és a másik szomszédba meg egy puli van ööt pontosan nem tom h mi de sztem fiú
2010. jún. 3. 18:20
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

Tenyésztőtől vettem:) Minden kutyája törzskönyves, csak szegény Kleot nem akarták elvinni, és már jóval elmúlt 3 hónapos amikor rátaláltam. Ezért nem törzskönyvezték. Illetve lehetett volna ,de én nem akartam. :)

19L

2010. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

na most úgy kavarognak bennem a dolgok..

igazából szerintem nem egy kutyafajta van amire szintén elég sokat kellene költeni és nem egy betegség előfordul nála és mégis tartják..és nem kell ezt félreérteni mert nem sajnálnánk meg semmi de az egyszerű táp nem jó, csak a milliós összegű? a macskánk mindig Friskies-t kap és sztem az elég jó szóval nem a legaljával lenne etetve de nem is a legdrágábbal..

2010. jún. 3. 18:33
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

Nyugi:) Nem kell milliós táp:)

Mi az elején Fides táppal etettük:) Utána meg Pedigree-vel:) És gyönyörűen fejlődik:) Nem sovány, hatalmas:) És más kutyák ugyanúgy betegek:S Nem csak a német dog. De mondom jó körülmények között nem lesz beteg:)

19L

2010. jún. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy albérletben laktok vagy hol de ha albérletben akkor gondolj bele ha elkell költözni ki engedne meg egy ilyen nagy kutyát egy másik albérletben? azt is gondold meg hogy sokat eszik stb. Havonta csak az etetésére számolhatsz 20-30 ezret és még az orvos és a felszerelés nincs benne. Nem akarlak lebeszélni de ha elköltözöl otthonról viszed magaddal a kutyát? Vagy anyukád nyakán maradna miközben Ő nem is akarta.

Szerintem csak akkor vegyél ilyen kutyát ha télleg tudsz neki mindent biztositani amugy felelötlenség lenne csak azért ilyen kutyát venni mert ez az álmod.


Én személy szerint legelöször kezdésnek egy kissebb kutyát ajánlanék amin a nevelést a kutyával bánást megtanulnád. A Dog egy makacs kutya ha nem tudod rendesen megnevelni. Jó kutyázást.

2010. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
ikerházban lakunk és a szomszédokkal közösen "finansziroznánk" igy kevesebb az anyagi teher utána...és ha el is költöznék akkor nem tom h lenne e rá lehetőség h elvigyem de ha nem akkor is még itt lesz a szomszéd család gyereke aki a továbbiakban jó társ lehet neki,hisz részben vele nő fel :)
2010. jún. 3. 19:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!