Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy kutyát egyszerre...

Lehet egy kutyát egyszerre kintre és bentre is szoktatni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy dobermant. Viszont 12 órás műszakban dolgozok, ehhez ha hozzárakjuk még a munkába és -ból eljutás idejét, nagyon sokat lenne egyedül a kutya, ami nem lenne neki kényelmes WC szempontjából.


Lehet olyat, hogy ha én otthon vagyok, a kutya bent van velem, ha elmegyek dolgozni, akkor kint az udvaron? Hozzá tudnak ilyenhez szokni a kutyák?


Még így is kb minden alkalommal meg kéne fürdetnem, mikor behozom, hogy ne legyen olyan kinti kutya szaga.


2018. jan. 3. 16:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Csak a doberman jöhet szóba?

Csak megjegyzem, hogy ha társnak szeretnél kutyát és nincs vele konkrét célod, amihez egy fajta munkakutya kell, mindegy, hogy milyet választasz. Pont azt szereted, akit hazaviszel. Mind nagyon szeretnivaló.

Ha nem dolgozol minden nap, az úgy rendben van. Egy csomó egyedül élő ismerősömnek van kutyája, ők is dolgoznak, minden megoldható.

A fajtát gondold át, ha esetleg megfelelne másmilyen kutya is, valami bundásabb, akkor csináltatsz egy hőszigetelt kutyaházat, kint elvan a kutyus, amíg dolgozol, akkor pisil, amikor akar, amikor otthon vagy, akkor meg bent van veled.

Érdemes a kutya érkezése előtt körbejárni a panzió kérdést, illetve, hogy kire lehet számítani a kutyus gondozásában, ha beteg vagy, vagy el kell utaznod pár napra stb. Egyébként ha kutyát sétáltatsz, lesz egy csomó kutyás ismerősöd. Mi szoktunk a másik kutyájára vigyázni, ha szükséges. Nekem is többször volt vendég kutyám. Legutóbb szilveszterkor. Van két szingli kutyás barátnőm, ők simán elmennek felváltva nyaralni úgy, hogy bevállalják a másik kutyáját.

Ha biztos vagy benne, hogy tudod és akarod vállalni a kutyával járó kötöttségeket, akkor vágj bele.

2018. jan. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Igazából nem zárkózok el más fajtáktól sem, csak ebbe a fajtába vagyok "beleszerelmesedve", ez tetszik nagyon, ezért kérdeztem erről.

2018. jan. 4. 05:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!