Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, akik "rendes"...

Kutyások, akik "rendes" szaporítótól vettétek a kutyátokat! Miért döntöttetek így?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet, amikor valaki egy fajtakutya vásárlására szánja rá magát, de nem tenyésztőtől, hanem szaporítótól hoz el kutyát, de legalább a jobbik fajtától. Értem ezalatt, hogy rendesen foglalkozik a (munka)kutyáival, mindkét eb a sajátja, nem a garázsba csapja ki elleni, hanem ládát épít neki, beviszi a lakásba, infralámpa stb. Oltja a kiskutyákat, akiket csak nyolc hetes korukban ad oda a gazdiknak, akikkel jobb esetben tartja a kapcsolatot. Néhány még csipet is rak a kölykökbe.

Kérdem én, hogy akik ilyen helyről vesznek kutyát, miért teszik? Miért éri meg jobban átnyálazni a többszáz hirdetést, mint keresni egy jó tenyésztőt? Egy szaporító nem vállal felelősséget a kiskutyák egészségére, és nincs akkora tudása, mint a tenyésztőnek, az esély a betegségekre így is ott van. Ráadásul ezek a kölykök alig olcsóbbak, mint egy tenyésztőnél.


A félreértések elkerülése végett, engem teljesen hidegen hagy, ki honnan veszi a kutyáját, amíg szerencsétlen állatok nincsenek kizsákmányolva. Nem ítélek el senkit a döntése miatt, csupán értetlenül állok az ügy előtt. (Ahogy azt sem értem, hogy ezek a "rendes" szaporítók miért nem kezdenek inkább hivatásos tenyésztésbe, ha a tőlük kikerült kölykök semmiben nem maradnak el a törzskönyves társaiktól.)



2018. jan. 3. 21:16
1 2
 11/12 lugoka ***** válasza:
51%
Egyetlen hirdetést se néztem meg, hanem ismeretségi körben kérdezősködtem majd egy évig mire eljutottam ahhoz akitől vettem a kutyát. Ja, és még így is több mint fél évet kellett várnom, mert csak akkor hoz le almot ha van annyi normális jelentkező ahány kiskutya várhatóan lesz. Akárkinek nem ad el, és az eddigi összes kutyáról lehet tudni, hogy hol és milyen körülmények között van. Mi is tartjuk a kapcsolatot azóta is.
2018. jan. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
70%
Fogalmunk nem volt, merre hány méter, ennyi az egész. Lazán megengedhettünk volna magunknak egy törzskönyves kutyát, nem a spórolás volt a cél. Nem sokkal előtte halt meg az első kutyánk, akit sintértelepről hoztunk anno, aztán édesanyámnak szólt egy kollégája, hogy egy rokonánál most van egy alom sárga labi, mert szerettek volna kiskutyát a sajátjuktól. Sose vettünk még kutyát korábban, a törzskönyvezésről valami ködös kép élt bennünk, mint valami olyanról, ami minket nem érint, nincs rá szükségünk. Mostanában már közismertebbek ezek a dolgok, de akkor ez nem volt jellemző. Rendes helyen voltak a kutyusok, normális emberek voltak a gazdák, hát kiválasztottunk egyet és később kéthónaposan elhoztuk. Mázlink volt, külsőre és jellemre is tökéletes, egészséges labrador lett belőle, most lesz 11 éves. Az utódja már tenyésztőtől lesz, ha majd oda kerül a sor, de az a röhej, hogy fogalmam sincs, hogy lesz ez, mert ő egy "amerikai"/field trial/munkavonalú labi és már látom, hogy ilyet nem kapok majd itthon sehonnan családi kutyának, pedig nekem ők nőttek a szívemhez igazán. Lehet a végén veszek majd inkább egy goldit :)
2018. jan. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!