Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyenge idegrendszerű lenne?

Gyenge idegrendszerű lenne?

Figyelt kérdés

Mentett kutyám van, és érdekelne, mit gondoltok, gyenge idegrendszerű ebről van-e szó. Nagyon érzékeny lelkűnek látom őt, nem tudom, mennyire normálisak a reakciói a múltját figyelembe véve.

- Borzalmasan ragaszkodó, követ árnyékként mindenhová. - Egyedül tudom már hagyni, néha szétszedett dolgokat, de nem szeparál, akkor sír eszeveszetten, mikor hazaérek.

- Az utcán sok mindentől megijed még (pedig több mint egy éve nálunk van), nagyon beöltözött emberektől, rollert kinyitó csajtól. Kukában turkáló emberektől.

- Kutyákkal válogatós (támadták meg korábban), akikkel nem akar barátkozni, azoknak odamorog/odakap.


Ezeket leszámítva nagyon bújós, nyugis kutya, játékos, más kutyákkal is játszik nagyokat. Szépen utazik autóban, tömegközlekedési eszközökön. Behívható, engedelmes.



2018. jan. 5. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, valószínűleg nem lesz belőle nagy házőrző, de sima családi kutyának a leírtak alapján teljesen alkalmas.

Kicsit félénk, nyilván nem a legerősebb az idegrendszere, de ez van. Ha nem agresszív vagy már betegesen félénk, (tehát a nap 24 órájában próbál elbújni) akkor szerintem emiatt nem kell aggódnod. Nyugodt környezet kell neki és idő, hogy beleszokjon a dolgokba, de ezzel együtt is valószínűleg mindig egy-egy dologtól megfog ijedni. Ha nagyon félős, akkor próbáld fokozatosan hozzászoktatni az új dolgokhoz. Az ilyen kutyákkal az lehet a baj, hogy esetleg félelemből harap, de ha nem agresszív félős, akkor, mondom szerintem nem olyan nagy gond.

Ahogy az emberek különböznek, úgy a kutyák is különböznek egymástól. Nem mindegyik keres drogot vagy menti ki a romok alól az embereket.

2018. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A gyenge idegrendszert és a rossz szocializációt nehéz felnőtt korban elkülöníteni. Az biztos, hogy nem tökéletes a wesene. De azt figyelheted, hogy ha megijed, akkor mennyi idő után oldódik ki magától. Ha hamar, akkor nem idegrendszeri eredetűek a gondok. Vagy mennyire könnyen alkalmazkodik új helyzetekhez, mennyire könnyű szocializálni.
2018. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!