Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan fogadjak örökbe?

Honnan fogadjak örökbe?

Figyelt kérdés

Lenne egy problémám. Még soha sem tartottam kutyát, de most szeretnék egyet.(Kertesházban lakom.) Gondolkoztam azon, hogy menhelyről, tenyésztőtől vagy pl. Jófogásról szerezzek egyet. Minden utána néztem és mindenhol megosztó véleményeket találtam, vagy csak nagyon rosszakat.

Egészséges, fiatal,közepes, nagyobb termetű, nem drága, kezdőknek való kutyát keresnék, aminek nem kell fajtisztának sem lenni.

Mit ajánlanátok, honnan fogadjak örökbe?

Milyen fajtát?

Tippek első kutyához?



2018. jan. 6. 16:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%

Valóban, ezek is szaporítók, és egy vagyont keresnek a kutyákon:


[link]

2018. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Tippek: mivel nem fontos, hogy fajtatiszta legyen, azt javaslom, látogass el egy vagy több menhelyre. Ott kérd a gondozók segítségét a választásban - ők ismerik a kutyáik természetét. Döntés előtt a szimpatikus kutyát (kutyákat) vidd ki sétálni, akár többször is látogasd meg, mielőtt döntenél.

Lehetőleg idősebb kölyök, vagy fiatal 1-2 éves felnőtt legyen. Mindenképpen legyen barátságos, farokcsóválós, örömében rád ugrálós, vidám, felszabadult. Ne legyen ijedős, félénk, vagy agresszív.

Ha csak kertben tartanád, akkor legyen vastag, tömött bundája, ne legyen rövidszőrű.

Az én kutyám a szentendrei Árvácskából van, 6 hónaposan fogadtam örökbe. Ő staff keverék.

Elég nagy választék van náluk (is). Most került be egy mamakutya 3 kölykével. Német juhász biztosan van bennük. A kicsik kb. közepes termetűek lesznek, érdemes megnézned őket. :)

2018. jan. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%
Azt mondtam, 99%-ban, nem azt, hogy mindenki, és aki ott pénzért árul kutyát, azok nagyrészt tényleg szaporítók, de nyugodtan pontozz csak le, nem baj, hogy normálisan válaszoltam a kérdésre.
2018. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
gazditkeresek.hu
2018. jan. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mivel előttem már körbejárták a honnan kérdést, ezért én próbálok tippet adni a milyenre:

Ha tetszenek a retriever típusú kutyák (Golden, labrador), akkor ők jó családi kutyák szoktak lenni és keveréket könnyen tudsz szerezni ingyen is.

2018. jan. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

folyt.

pl. A fekete labrador jellegű kutyusokkal tele vannak a menhelyek.

2018. jan. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!