Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek vagy inkább örökbe...

Vegyek vagy inkább örökbe fogadjak kutyust?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni melyik lenne helyesebb.Kis kutyát szeretnék azaz kölyköt vagy max. 1 éveset.Olyat ami nem nő nagyra vagyis kis méretű marad( pl:yorki méretű és S méretű hám kell rá).

2017. febr. 11. 14:25
1 2
 1/14 anonim válasza:
50%

Fogadj örökbe.

Az a kutya hüségesebb, és egy életet mentesz meg vele

2017. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
83%
Nagyon sok előnye van, ha örökbe fogadsz. Megmented az életét, ennél nincs is fontosabb. Ez egyfajta jótékonyság. Biztos forrásból kaphatsz egy egészséges rendezett kutyát, nem egy szaporítót segítesz bevételhez (tisztelet a kivételnek). Mindenkinek jó, neked, a kutyusnak, a menhelynek. Sok Boldogságot hozzá!
2017. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
nézz szét menhelyen, ha nincs olyan ami tetszik, internet, ha ott se találsz olcsón/ingyen kölyköt, vegyél
2017. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon felelőtlenül ajánlgatják neked a mentett kutyákat.

Szép, jó, de egy fontos kérdést azért nem tett fel senki..

Neveltél már kutyust? Nem a szüleid, han te önállóan.

Mert ha nem, akkor nem szabad 0 tapasztalattal egy sérült kutyát befogadni. Mert sanszos, hogy akit választasz verték, éheztették, terrorizálták stb.

Fél éves kora után ezeknek a kutyusoknak rehabilitációra van szükségük, nem egy szerencsétlen gazdira aki azt se tudja mit csinál.

Akkor lenne jó választás, ha 10-12 hetesen hoznád el a kiskutyát, akinek a mamája volt mentett és a pici már a menhelyen született. De ilyen alkalomra várni kell.

Jah és ki tudja mekkorára nő.

Esetleg elmész a menhelyre és kifejezetten olyan kutyust kérsz, aki teljesen rendben van, nincsnek kopmlexusai és teljesen rehabilitálták, de így meg nem biztos h találsz kölyköt, inkább 4-5 éves kutyust.

Szóval ha csak úgy hasraütésre, 0 tapasztalattal befogadsz valami kutyust, lehet mindketten megszívjátok.

Elsőre vegyél kicsit. Máaodikra már ments!

2017. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Én is a vásárlást támogatom. A menhelyen semmit sem tudsz az előéletéről. A kölyöknek nagyon fontos, hogy 8-10 hetes koráig az anjával és a testvéreivel legyen. Ha menhelyről hozod el a kutyát, ez csak akkor biztos, ha ott született.

Sokan mondják hogy a menhelyi kutya egy életre hálás. Ezt felejtsd el. A sógoromék is menhelyről hoztak el kutyát. Nagyon aranyos, kedves és hálás volt egy darabig. Aztán már nem. Szerencsére hívtak hozzá egy kiképzőt és az megondta, hogy a kutya magát tekinti falkavezérnek, és vegyék vissza az irányítást, különben baj lesz. Most ezen dolgoznak.

2017. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 topoliner ***** válasza:
100%

Csak aztán nehogy a jófogásról vegyél cuki-muki yorki-morkit, ami mindig remeg, meg allergiás mindenre, fosik és alapvetően nem szabadna élnie.


A menhelyi/mentett kutyák előélete, személyisége, állapota is elég nagy szórást mutat, nézelődni, tapasztalódni kell..

2017. febr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van álom fajtád amit nagyon szeretnél akkor vegyél,de NE olcsó 30-50 ezer ft-os szapisat.


Egy fajtatiszta kutya 100 ezer ft felett kezdődik!


Ha nincs álom fajtád illetve nem szeretnél sokat költeni a vételárra akkor menhelyről hozzál egy kölyköt aki tényleg már ott született!


Sokan valóban felelőtlenül ajánlják a menhelyet. Nekem több ismerősöm is megjárta. Végül a kutyák másik gazdánál kötöttek ki.



Némi kutyás tapasztalat szükséges egy menhelyi ebhez akit bántottak,éhezettek stb Lelkileg megtört azokkal keményen kell foglalkozni rehabilitálni kell őket.


Aki pedig tapasztalatlan az nem biztos,hogy erre készen áll!

2017. febr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én is az örökbefogadás mellett vagyok. A többiek nagyjából mindent leírtak ezzel kapcsolatban. Én inkább egy példát mondanék rá. Nekem van egy 4 éves talált kutyám, picinek került ide, így mi neveltük, jártam vele kutya iskolába is és soha semmi olyan komoly probléma nem volt vele. Barátkozós, tipikusan az az imád mindenkit és mindent, eleinte tartott más kutyáktól (főleg a nagyobb kanoktól), de ma már ezt is leküzdöttük. Ellenben egyik ismerősünk vásárolt egy fajtasztiszta kiskutyát egy elég híres kennelből, szóval nem egy jófogáson találta. A kutyát eddig kétszer kellett műteni, a fogával voltak problémák aztán egyszer csak sántítani kezdett. Plusz még kutyasuliba is járnak vele viselkedési problémák miatt, elsősorban agresszív. De más ismerősünknek is van faj kutyája, akinek nem volt problémája vele. Szerintem ezt neked kell eldönteni, én a helyedben elmennék egy menhelyre szétnézni, illetve a fajtatiszta kutyust is megnézném. Amelyik jobban belopja magát a szívedbe azt válaszd.
2017. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 topoliner ***** válasza:
100%

8-as ír a választásról. Fontos momentum. Mindenféle iránymutatás és kennel mellett is mindig marad egy bizonyos fokú lutri faktor a történetben, ezt bele kell kalkulálni. Ez nem jelenti azt, hogy ne a tőled telhető legnagyobb alapossággal, körültekintéssel és felelősséggel kellene eljárnod, kérdező. Sokszor leegyszerűsíti a történetet a szerelem első látásra esete. De hagyd leülepedni is a tapasztalatokat, infókat.

Egyfajta intuíció mind a neveléshez, mind a választáshoz nagyon jól jön. Egyes emberekben ebből több van, mint másokban. Ezt csak azért írom, mert a kérdezőt nem ismerjük, ellenben könnyen elriaszthat valakit a sok intelem - amik alapvetően jogosak - és esetleg választ egy olyan ebet, ami erősen'ajánlott', viszont nincs meg a szikra gazdi és állata között. Ezt is érdemes belevenni a történetbe és súlyozni a külső javaslatokkal együtt.

Tapasztaltabb, kutya iránt jó érzékkel bíró személy bevonása a nézelődésbe, nevelésbe persze sosem árt.

2017. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok sok jó választ.A kedvenc kutyafajtám a Cavalier King Charles spániel.Viszont ahogy azt ti is elmítettétek egy fajtiszta kutya nem kis pénz és ennyit nem tudok költeni kutyára.Feljárok egy oldalra a gazditkeresek.hu -ra és ott körbenézek naponta.Mindenféleképpen kis méretűenk kell lennie sajnos mert nagy kutyát anyum nem enged meg és én se kínoznék azzal egy pl: németjuhászt hogy 8 órára panelba zárom.Van a közelünkben egy Rex kutyaotthon oda látogatok majd el Hétfőn és felmérném hogy milyen kutyusok vannak.Azért nem szeretnék pár hetes kutyát vásárolni mert az oltása nagyon sokba kerül.Azért mondott le egy részem a vásárlásról mert mindig arra gondolok hogy más csak egy meleg otthonra és szeretetre vágyik,és mindezt azért nem kaphatja meg mert ráuntak, kidobták vagy mert nem olyan cuki mint kiskorában vagy mert nem fajtiszta.De ugyanúgy megérdemli ő is a szeretetet.Bocsánat nagyon bele mélyedtem.Szóval köszönöm az jelenlegi és a még érkező üzeneteket vagy tanácsokat is.
2017. febr. 11. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!