Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát ajánlanátok...

Kacsa.mama kérdése:

Melyik kutyafajtát ajánlanátok? : Bichon bolognese vagy Yorkshire terrier?

Figyelt kérdés
Mindkettő fajta kutyus nagyon tetszik,de nemtudom melyiket válasszam.
2018. jan. 8. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Menhelyen nézz körbe, hátha van pl fajtamentőknél (fiatal) kutya, aki megtetszik. Mielőtt bármilyen kutyát veszel, nézz utána, hogy tenyésztőtől vásárolj, és ne szaporítóktól, 30-50ezres kutyákat. A szaporítóknál levő szuka kutyák évi 2-3x fialnak, álatlában 4-5 éves korukra "kimerülnek", beteges utódokat szülnek. A saját érdekedben vegyél jó helyről, egészséges kutyát, ha már nem örökbe fogadsz egy ebet.

A yorkshire terrierek nekem jobban bejönnek, de a te kutyád lesz. :)

2018. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Unalmas már ez a szöveg a "szaporítókról".
2018. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne kinézet alapján válassz. Olvasd el mindkettőnek a fajtaleírását és amelyik jobban hozzád illik. A Yorkie amúgy is terrirer, sok mozgás kell neki a kis termete ellenére.
2018. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Mellemre Terrieres vagy Tarsasagis vagy?

2018. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A bichon könnyebben kezelhető mint egy terrier így ha első kutya én azt választanám. Mozgásigényük hasonló de a terrierek makacsok és hisztisek olykor a bichonok viszont nyugodt, könnyen tanítható kutyák.
2018. jan. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A bichon könnyebb eset. A yorki, mivel terrier elég temperamentumos és gyakran ugatós is.
2018. jan. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Szerintem Bichon lesz!
2018. jan. 9. 07:03
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a bichont javasolom, könnyebben kezelhető, nyugodt, jó idegrendszerű kutyák, de csak akkor, ha jó helyről veszed.

Lehet, hogy unalmas, hogy ne vásárolj szaporítótól, de attól még igaz. Sajnos, sokat azt hiszik, hogy a körzskönyv moiat kerül 150.000 Ft-ba 30.000 helyett, és mivel nincsenek kiállítási, tenyésztési céljaik, "csak" egy házi kedvencet szeretnének, megviszik a szaporítótól.

Aztán jönnek a bajok. Gyakori látogatás az orvosnál, agresszív, ugatól vagy túl félénk kutya.


Vasárnap a futtatóba kihoztak egy "yorkit". Kb 1,5 kg volt. Ha az én 5 kg-s havanesem odament hozzá lefeküdt a földre és remeghett. Pedig a yorki egy karakán, bátor kuyta, egy terrier, de szegény rettegett mindentől, még a barátságos, játékra invitáló kistermetű kutyáktól is.

2018. jan. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy társasági kutyát akarsz vagy vadászkutyát.
2018. jan. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne a szaporítós duma unalmas??


Sajnos szaporítóknál vásárolt kutyák 80% a beteges,ideggyenge lesz. Mellesleg totál lutri mi lesz belőle!


Attól,mert egyik válaszadó neked volt szaporítós kutyád és egészséges az nem azt jelenti,hogy az összes az!


Mint kutyakozmetkikus rengetegszer szembesülök azzal,hogy bejelentenek egy yorkit,vagy bichonfélét és rohadtul nem az.


Egy yorki 2-3 kg lehet. Erre yorki fajtán fut a 8 kg-os hosszú lábú,lógó fülű,full ideg gyenge kutya is.

Bolognese vendégünk is nem egy van aminek egyenes a szőre vagy épp 3x akkora mint kéne lenni. Egyszóval totál keverékek. De mivel 6-7 hetesen vagy fiatalabban eladják jófogáson a laikus gazdi csak azt látja,hogy kicsi fehér gombóc aztán ahogy nő jönnek a kérdessek,hogy a bolognese-ben van több színű is? meg egyenes szőrű változat? meg óriás méret? és stb sorolhatnám nap estig,amit évek folyamán tapasztaltam.


És igen ha unalmas ha nem, szaporítókat ne támogassa senki!!


Mellesleg egyre több a kidobott yorki jellegű és bichon jellegű kutyák is,csupán csak azért,mert nem olyanok lettek mint amilyet akartak. Nem olcsón kellett volna venni.


Gondolom senki nem venne 10 ezer ft-ért iphone 7 plust garancia nélkük, senki nem vette ferrárit 50 ezer ft-ért garancia nélkül. Akkor egy élőlényért miért adunk ki csak 20-50 ezer ft-ot ami jó esetben 10-15 évig velünk él.


De egy telefonra amit átlagban 1-2 évig használ az ember arra 200-300 ezret kiadnak,meg tv-re, meg sorolhatnám mennyi műszaki cikkre kiadnak az ember több száz ezret amit pár évente cserélnek.


Egy élőlény úgy tűnik még mindig nem ér annyit,hogy 100-200 ezret vki kiadjon érte. És legalább mint külemben mind jellemben azt a fajtát kapja ami megtetszett neki. Nem vegyük a keverék,ideggyenge,beteg kutyákat olcsóért.


Jó példa még egy ismerősünk vett "tacskót" 30 ezer ft-ért. Na az úgy tacskó ahogy én. Egy totál mix. Felmentem egy menhely oldalára, és 4 ugyan olyan tacskó mixet találtam mint ismerősé. Mikor megmutattam leesett az álla. Mennyivel jobb lett volna inkább a menhelyet támogatni mint a szaporítókat.


Vagy ha már tacskót akar akkor tenyésztőtől.

2018. jan. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!