Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A golden retriever lusta?

A golden retriever lusta?

Figyelt kérdés
Jelenleg 8 hónapos, és úgy érzem hogy túl nyugodt, és feladatok végrehajtására lusta. Sok mindenre megakarom tanítani, de sokszor csak néz rám, és már számtalanszor megmutattam neki, hogy mit akarok, klikkert is vettem, alaposan utánaolvastam, hogy mit kell azzal csinálni, de nem érti hogy mi lenne az elvárás...Pl tolatni akarom megtanítani, és a videóban a csaj bemelegítésként a kutya orra elé tette a falatot és amerre húzta a kezét arra követte. Na az én kutyámnak húzhattam a kezem, nem követte, és nem koncentrált rá egyáltalán. Véleményem szerint nincs elhízva, hogy ne kelljen neki a falat, és bezzeg ha lerakom elé simán feleszi. Mit csináljak?

2018. jan. 13. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezt így leírás alapján nehéz megtippelni..... valószínűleg rájött, hogy ha nem dolgozik akkor is kap enni, minek strapálja magát?

Hagyd ki az egyik étkezését, és a napi kaját ad neki kézből és csak akkor ha megcsinálja azt amit mondasz. Kutyasuliba is éhesen érdemes vinni a kutyát. De ha jobban motiválható játékkel akkor azzal kell képezni.

Ajánlanám, hogy legalább az alapokhoz, a képzési technikához keress fel egy kutyasulit.

2018. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs időm elvinni kutyasuliba, mivel én is tanulok, és heti 3x edzésre járok. Egyébként szerintem igazad van abban, hogyha nem dolgozik eleget akkor is kapja a kaját! Ezen változtatok! Egyéb tippek?
2018. jan. 13. 14:55
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Azért ne vidd túlzásba, ne kezdd el éheztetni a kutyát, anyád se úgy motivál a tanulásra hogy akkor kapsz enni ha 5-öst hozol haza.
2018. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy minden fajtának vannak pörgős, hiperaktív egyedei ugyanúgy vannak nyugis, mondhatni lusta egyedek is. Az elmondottak alapján neked egy alacsony energiaszintű, kanapékutyád van.


Ahogy elöttem mondták az éhes kutya jobban motíválható, de éheztetni nem kell azért mert esetleg éhesen sem akar trükkökket tanulni. Nem alkalmas minden egyes kutya a trükökk tanulására. Az is lehet, hogy neki inkább a keresős feladatok vagy az apportirozás lenne a jó foglalkozás a trükk tanulás helyett. A kutyák sem egyformák bármilyen fajtáról legyen is szó.

2018. jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oh szóval pont egy ilyet fogtam ki...:/
2018. jan. 13. 16:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak nem az étel az, ami igazán motiválja. Próbáltad már játékkal, a pórázzal, és sétával jutalmazni? Volt elég sikerélménye, nem vársz tőle túl sokat?

Figyelj, szerintem is tök jó, ha a kutyád okos, meg mindenféle trükköt tud, de vannak olyan egyedek, akiknek ez annyira nem jön be, köztük az én kutyámnak sem. Ő is alacsony energiaszintű (de én tudatosan választottam menhelyről), a kaját (pláne egy sima jutifalit nagy ívben lesz*rja, játékkal még csak-csak sikerült pár trükköt elsajátítanunk, de látom rajta, hogy nem annyira élvezi. De ha jobban belegondolok, igazából nekem sem ez volt a kedvenc közös tevékenységünk...:/

Ne feledd, a kutyád nem feltétlen attól lesz okos, ha parancsra pitizik, meg pörög, és még falkavezér sem lehetsz ettől. Az az igazi eredmény, ha minden helyzetben behívható, bármiről letiltható. A trükközés az csak egy szórakozás, legalább is hobbikutyázás szinten.

Sétáljatok, fussatok sokat, menjetek úszni, túrázni, lehet, hogy a kutyád, akárcsak az enyém, sokkal jobban élvezi ezeket.

Kitartás!

2018. jan. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!