Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik kutyát javasolnátok?...

Ti melyik kutyát javasolnátok? Tudnátok mondjuk néhány pozitív és "negatív" dolgokat írni a fajtákról?

Figyelt kérdés

A negatívat azért tettem, macskakörömbe, mert nyilván nem maga a kutya , hanem az én elvárásaimnak negatív.

Szóval, költözünk kertes házba. És megegyeztünk a családdal, hogy kutyát is veszünk.

Két nagy kategória közül már nem is szemezgetünk: se a nagyon pici marmagasságú, se a hatalmas kutyák közül nem válogatnánk.

Városban lakunk, még ha ha kb 10 ezer fő él itt, viszont nem hatalmas kerttel. A kutyának a ház bizonyos részébe lenne bejárása.

Két fő szempont lenne nekünk: házőrző és jó idegrendszerű, családszerető.

Energiaszintben alkalmazkodó, olyan közepesre gondoltam. Egy nagyon lusta Basset hound energiaszintű kutya nem nagyon kéne, viszont egy mindig pörgő malinois sem.

Annyira komoly szintű munkakutyázást nem szeretnék. Bár, ha belejövünk még IPO vizsga is szóba jöhet :D

Víz van közelben, tehát vízkedvelő kutya nem hátrány. :)

Utazásokra is vinnénk. Kocsizás, bicikli, külföld... Tehát, jó kísérőkutya is előny.

Első komolyabb kutya lenne. Tehát, a könnyen kiképezhető előny lenne.

Megfordult már a goli, a labrador, szetterek, minden a fejünkben a különböző okok miatt.

A következő fajtákon agyalunk jelenleg: német juhászkutya, beauceron, svájci fehér juhászkutya, bullmasztiff, dobermann, hovawart, cane corso


Köszönöm, ha segítetek. :)



2018. jan. 14. 05:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

Először is: házőrzésre vegyél egy kamerát, mert a kutyádat két perc kinyírni, aki be akar törni :)


Kettő rövid szőrűt (dobbi, rotti, tacskó...) NEM tarthatsz kinn, télen legalábbis.

2018. jan. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%
Nálam német juhász szerelem van, de nem az idegrendszerével van baj a német juhásznál, hanem a csípőjével, gyakran betegszik meg, elég fiatalon lesántulhat, viszont ez (ő) a legértelmesebb, legintelligensebb kutya, bár mindegyik kutya az. Viszont, ha nem vagy elég magabiztos gazdija, akkor ő lehet a falkavezér helyetted.
2018. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%

egyáltalán nem igaz hogy a németjuhász a legértelmesebb és legintelligensebb.


csak a legjobban tanítható, és a taníthatóság nem egyenlő az értelemmel, vagy intelligenciával..


ha fiatal korába levered és megtanulja hogy tisztelnie kell téged akkor bármire meg tudod tanítani ez igaz, de soha nem lesz a társad csak a szolgád.


de majd a gyerekeid is le fogják a németjuhászt dominálni hogy őket is elfogadja, ne csak téged?

2018. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
24%

Egy jól szocializált Német Juhász szuper társ, és ugyan egy embert fogad el igazán, hozzá ragaszkodik a legjobban, de imádja a család többi részét is. Ha az unokaöcséim meglátogatnak magánkívül van a gyönyörtől, és ha én nem vagyok ott akkor is szót fogad nekik. Mi ennek a titka? Az hogy pontosan ismeri a helyét a családban.

Sokan jönnek ezzel a beteges Német Juhásszal. Nos ez nem igaz. Mivel divat kutya valóban sok a felelőtlen szaporító, de ez igaz még nagyon sok másik fajtára is. Ha jó és becsületes, megbízható tenyésztőtől van akkor egészséges, méretének megfelelően hosszú életű lesz. Nekem eddig 3 Német Juhászom volt, mindegyik 10 év feletti volt már amikor kisebb nagyobb problémák jelentkeztek náluk. És sajnos igen, ebben a lábak az elsődlegesek, de ez az öregkorban minden nagytestű kutyára igaz. Egyszerűen elkopnak az ízületek, ez az embernél is így van.

Nem szabad lebecsülni a fajtát és általánosítani, a sok felelőtlen szaporító miatt. Nem véletlenül az egyik legnépszerűbb fajt a világon.

Szóval én teljesen elfogult vagyok Német Juhász örökké!

Ha valaha is más kutyám lenne az maximum Belga Juhász -Tervueren vagy Groenendael, esetleg Svájci Juhászkutya.

2018. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 D.O.81 ***** válasza:
49%

Cane Corsom van, olyan aljszőrzettel, hogy az a bunda már prémnek nevezhető...

-10...-15 fok meg sem kottyan neki, kis séta után is vígan liheg, viszont +25...+30 fok körül már belesül a saját bőrébe.

Jó, teszem hozzá, hogy kölyökkorában kinti kutya volt. Volt szigetelt háza, vastag függönyajtóval, de azt mindig leszedte, úgy hát egy hónapnyi szórakozás után feladtam. Aztán lakásba költöztem, azóta velem van a szobában. A hidegtűrése viszont azóta is megmaradt.

A Corsom, már nem nagyon mozgékony 3..4 éves kora körül komolyodott meg, azóta csak morózusabb lett. Kan kutya lévén érdekes, hogy a kis és közepes termetű terminátorokat nem veszi figyelembe, de a vele hasonló vagy nagyobb méretű kanokkal, már más a helyzet.

Ha a másik kutya jól láthatóan dominánsan kezdi az ismerkedést és a másik gazda a kutyáját nem hívja vissza, akkor vagy nem történik semmi, jó esetben, vagy beledöngöli a földbe a kutyám a másik kutyát, ez a rosszabb eset. Ettől eltekintve egy nagyon tündéri mackó, egyszerűen imádni való. Teljesen más, mint a német juhász, a bullmasztiff, a dobermann, meg amit még felsoroltál, mind kölyök, mind felnőtt korban.


Üdv.

2018. jan. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%

Beauceron kennel van az országban több is (az egyikben vannak is eladó kölykök).

A fajtán belül is vannak karakterek, és a tenyésztők (legalábbis a Gardiens du Chaos és a Garde de la vie) odafigyelnek arra, hogy a megfelelő kiskutya a megfelelő gazdához kerüljön (pl mindketten végeznek karaktertesztet 6 hetesen).

Ha van éppen kezdő kutyának alkalmas jellem náluk, akkor az abszolut alkalmas lehet lehet a leírt körülmények közé. A boci képes kikapcsolni, ha rendszeresen foglalkoznak vele nem rombol, és nem jellemző az emberrel szembeni agressziójuk. Vízimádók, nagytestűek de kitartóak és gyorsak, szeretnek a gazdi közelében lenni, "all season" bundájuk van, és igazi terminátorok, nehezen sérülnek, nem jellemző allergia vagy betegeskedés. De itt egy leírás is egy "felhasználótól": [link]

2018. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
11%
A golden egy tökéletes választás lenne,mivel közenés mozgás igényü nagyon,de tényleg nagyon szereti a családját akár még is halnak érte
2018. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A golden egyáltalán nem házőrző te ész...
2018. szept. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!