Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furminátor kérdések?

Furminátor kérdések?

Figyelt kérdés

Gondolkozom rajta hogy megveszem. Miben különbözik a furminátor egy sima szőrgereblyétől, amiket töredékéért árulnak? Illetve mennyire veszélyes h megvágom vele a kutyámat? Ha pengéje van hogy lehet hogy a fedőszőrt nem vágja el, nem sérti meg csak az aljszőrt és abból is csak az elhaltat?

ja, utolsó kérdés, a vidiben a honlapján van egy olyan amin megnyom egy gombot és az lelöki a keféről a kihúzott szőrt. ez minden terméken rajta van, vagy ilyet külön árulnak és itthon nincs? mert a honlapon csak az alaptermékek vannak x méretben.

bocs a sok kérdésért.

Továbbá belga juhásznak melyik méretet vegyem szerintetek?

Utolsó kérdésem: mi van ha a trimmelendő terrieremen használom? Mit csinál a szőrével, és tönkremegy tőle az éle?


2010. jún. 5. 16:32
1 2
 1/12 Akiteki ***** válasza:
47%

Nincs pengéje. Én ugyanezt megcsinálom egy fésővel is, csak tizedannyi árért.

Rajta van a termékismertetőn, hogy trimmelésre nem alkalmas. Mivel nincs pengéje. Csak húzná a szőrét, ha rajta használnád.

2010. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

akkor miért írják hogy vigyázni kell az élére, meg a használatnál is leírják h az elején illesszük a résbe a pengét-szval kell lennie.

Olyanok válaszoljanak légyszi akik láttak, használtak már furminatort

2010. jún. 5. 19:05
 3/12 anonim ***** válasza:

"Az eszköz feje rozsdamentes acélból készült. A professzionális felhasználók világszerte használják és ajánlják használatát. Az eszköznek finoman fogazott precíziós éle van." Tehát nem penge. Csak az elhalt szőrt szedi ki. Én is a héten vettem egyet.Szerintem megéri az árát. ;)

A méretnél: én goldennek M-eset vettem. Kisebb pengével tovább tart a fésülés.A kényesebb helyeken( fül, ágyék, nemi szerv) a kisebbet könnyebben tudod használni.

2010. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Akiteki ***** válasza:
47%

Azért írtam, mert használtam.

Középhosszú szőrű kutyámnál nem volt nagyobb változás, mint mikor sima fésűvel szedem ki vedléskor a szőrt.

2010. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekem van. Nem rossz, de azért nem vagyok tőle elájulva. Egy vedlő, hosszú szőrű kutyánál a 900 forintos bontófésűvel kevesebb idő alatt több szőr kiszedhető, mint a furminátorral, sőt a nagyon hosszú részeken a furminátor használhatatlan, mert rövid fogai vannak. A leírása szerint amúgy is csak csomómentesre fésült szőrben használható, az meg csak úgy lehetséges, ha a fésűvel kiszedem a levedlett, összecsomósodott aljszőrzetet is. Ha viszont túl vagyunk a vedlésen és már nem csomókban hullik a szőr, akkor karbantartásra jó és valóban kiszed rengeteg olyan szőrt, amit a síma fésű nem szed ki.


Ha malinois-d van, akkor szerintem meg leszel vele elégedve, tervueren-nél lehetnek gondok a mellső lábakon levő hosszú zászlókkal és a seggén levő szőrrel, no meg a farkával, laekenois meg ránézésre reménytelen.

2010. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a drótszőrű magyar vizsla-labrador keverékemnek vettem egyet és nagyon jó. Nekünk egyik kefe sem jött be, pedig van ithhon vagy öt, és ez nagyon jól bevált. nem fogod vele megsérteni a kutyát, ne félj! Nem pengéje van, és a fedőszört nem vágja el, pedig a kutyusomnak a hátán hoszzú és drótszőre van, és az gyönyörűen megmaradt. Csak ajánlani tudom hasonló szőrtípusra!
2010. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat, tervum van, de eldöntöttem és beruházok egyre. Nagyon nehezen és sok részletben szokott levedleni, remélem ebben segít majd a furminator.
2010. jún. 6. 12:26
 8/12 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki a kérdést hogy elmondjam: megvettem és azonnal kipróbáltam a tervumon. A szőrmennyiségen amit kihozott nem lepődtem meg hiszen láttam a videon, de az nem látszik, hogy mennyire szebb lesz tőle a kutya színe-kihozta az árnyalt mintákat, a vörös és a fekete charbonage színek mélységét, a kutya alakja egyenletesebb lett, mivel nincsenek váltakozó vastagságú aljszőrcsomók. Olyan lett a kutyám 10 perc alatt, mint a kiállításon 1,5 óra munka után.

Akinek kétésgei vannak még bátran ajánlom hogy merjen beruházni egyre, ez egy csoda, most már hogy használtam biztosan tudom.

2010. jún. 8. 11:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem két beagle-m van és egy vödör szőr mindig lejön róluk utána pedig fényes és puha lesz a szőrük! Én csak ajánlani tudom nagyon megéri!!!!!!!
2010. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én is veszek egyet. 32 kilós erdélyi kopónak a közepes méretűt ajánlanátok. Ráadásul láttam dupla fejűt is.

Melyik lenne az ideális?

2010. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!