Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz kölyök ill. felnőtt...

Puma5 kérdése:

Kuvasz kölyök ill. felnőtt kutya etetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Én vagyok, aki néhany napja feltettem az Eukanuba vagy Josera kérdést, de még annyi kérdésem van, hogy jobbnak láttam egy teljesen új kérdést kiírni.


Tehát a kérdéseim:


Jelenleg 9 hetes kuvasz kölyket:

Napi 3x etetem, majd fél éves korától 2x fogom.

Van lehetőségem "házi kosztot"(és itt most nem az 5 napos levesre gondolok, ami nem fogyott el és már fura ize van...) is adni, pl. főt hús, rizs, stb.

Arra gondoltam, hogy:

* a reggeli etetésnél táp savanyú tejjel (16 hetes koráig, azután csak táp).

* délben "házi koszt"(főt hús, rizs, zöldség, gyümölcs, stb.)

* 20-21 óra körül meg csak táp.


Jelenlegi táp Hill's köjök táp, de 3-4 nap múlva Eukanuba kölyök tápot fog kapni.


Táp savanyú tejjel: nagyon szereti, de jó is neki a savanyú tej ? Az édesről tudom, hogy nem...


Az jó, hogy nem csak tápot eszik ? Nem akarom csak táppal "tömni". De a táppal egyszerre nem adok más kaját, mert másképpen emésztődnek.


Valamilyen tápkieget. vagy vitamint ajánlott adni ? Gyógynövényt ?


Illetve egy éves kora után arra gondoltam, hogy:

Naponta 2x kapna ételt:

- 06:00: "házi koszt".

- 18:00: táp.

Minden héten egyszer valamelyik nap CSAK nyers csontot, húst és belsőségeket kapna.


Minden hónapban egyszer tartanék egy böjt napot. Állítólag nagyon jót tesz a kutyák emésztő rendszerének, ami arra vezethető vissza, hogy farkas őseiknél gyakran előfordult, hogy akár napokig nem ejtettek prédát és ehhez alkalmazkodott a gyomruk...


Fokhagyma? A hagymáról tudom, hogy mérgező... A fokhagymát meg van aki ajánlja masok meg szintén ártalmasnak tartsák...


Állítólag a kuvasz nem egy válógatos fajta, de azért mégsem egy kismalac, ezért a lehetőségeimhez mérten a lehető legjobban akarom etetni. :)


Összefoglalva, ti milyen házi ételeket ajánlotok kölyök, illetve felnőtt kutyának 2x ill. 3x napi etetésnél, ahol az egyik etetés Eukanuba(közép?/prémium?) kategóriás táp ?



2018. jan. 25. 10:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
10%

Jó amiket leírtál! Annyi hogy elég kölyökkorban napi 2, másfél éves kortól meg napi 1 etetés!

Ezek nomád pásztorkutyák! Nem városi/modern igényes gyomrú divatkutyák...


Szerintem nem kell átállni BARF-ra!

Jó így ha változatosan eteted! Sőt ez a legjobb!

Ha kap mindent! Mindenhez hozzászokik a gyomra!

Eszik nyers húst, eszik tápot, eszik konyhai maradékot is! Ez a legegészségesebb! Ha mindent kap! Nem csak egysíkú a tápláléka!

Rizst szerintem jó ötlet neki adni!


A kölyökkori 3 és felnőttkori 2 felesleges!

Elég kölyökkori 2 és felnőttkori 1 én is így etetek és láss csodát minden kuvaszom szép nagy egészséges, hosszú életű!


Böjt napot én nem szoktam tartani.


Tojást ajánlom! Belsejét is, sárgáját-fehérjét! Meg a héját is összetörve! Az állítólag még jót tesz és egészséges a kutyáknak!


Szerintem nem kell ennyire túlzásba vinni a gyomruk óvását, akkor tudjuk megőrizni a fajta eredetiségét ha elvárjuk tőlük azt az alkalmazkodókészséget ami régen is jellemző volt rájuk! A kuvasz akkor kuvasz ha nincs igényes gyomra! Én nem szeretnék a jövőben olyan kuvaszokat amire ennyire oda kell figyelni a jövőben hogy hányszor eszik!


Felnőtt kutya felénk mindig is napi 1x evett!

2018. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó, az megvan hogy a kérdés kutyáról szól és nem egy hízó disznóról?
2018. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Manka68 ***** válasza:
70%

Szia!

Lehet hogy ez a hozzászólásom sokaknak nem fog tetszeni, mert nem az aktuális divatnak megfelelő. :-)

De nem baj, tapasztalatokat írok. :-)


Kuvaszunk van, 3,5 éves, gyönyörű, nagytermetű kan.

Nem barfozunk, de nem is vagyunk a tápok híve. Bonyolultnak tűnik, hogy pontosan kiszámoljam, az épp aktuális méretéhez pontosan milyen menüt is kellene összeállítani. Ráadásul ezeket a menüket más fajták igényeihez állították össze. Nem csak a kutya mérete számít, egy kuvasz a többi hasonló méretű kutyához képest kifejezetten "alacsony fogyasztású". A barf itt helyből csődöt mond.


Kipróbáltuk az összes tápot, amit csak találtunk, prémium minőségtől a legsilányabbig mindent. A kutyánk szerint fűrészpor, és ha tudja (hamar rájön) hogy a következő etetésnél husi lesz a menü, a tápra rá sem néz. :-) Volt, hogy napokig nem evett, mert a tápot próbáltuk erőltetni, mondván, ha éhes lesz, meg fogja enni. Nem ette. Amint hús (kacsanyak, farhát, pulykazúza, szív, csirkefej, belsőségek) került a tányérjára, pillanatok alatt kiürült. Mivel nagytermetű és nagyon gyorsan nőtt, izületvédő vitamint kapott rendszeresen kúraszerűen. Ez volt az összes kiegészítő táplálék. Mára egy gyönyörű, egészséges, displáziamentes, arányos testalkatú kutya lett. Tápot most sem hajlandó enni, és én már bízom annyira az ösztöneiben, hogy ne is erőltessem. Tudja ő jól, hogy mi kell neki. Kölyökkorban napi 3, azóta napi két etetés. Nem kockáztatom a gyomorcsavarodást senki kedvéért, aki szerint meg kell várni, hogy annyira éhes legyen, hogy felfaljon bármit ami elékerül. Túletetni nem tudjuk, ha jóllakott, otthagyja a tálját, és a következő etetési időig nem is foglalkozik vele. A fölösleget szépen elássa, ínséges időkre. :-) A tojás jó dolog, kiskorában úgy ahogy volt, egészben beletettem a tányérjába. Szépen feltörte magának, és megette. Volt hogy a héját is. :-) Gondolom, kellett a kalcium. :-) Tényleg nem válogatós fajta, mindenféle husit szó nélül betol. :-) Zöldség, gyümölcs igazából felesleges a kutyának, alapvetően húsevő, minden más csak jelzésszerűen, alig valamennyi. Nyáron, amikor a kertben terem mindenféle gyümölcs, zöldség, és én kimegyek legelni, jön velem, és kér. Van ami ízlik neki, van amit azonnal kiköp. Kísérletezhetsz te is ilyenekkel, csak olyat fog megenni, ami neki jó. :-) Disznóságokat főzve, a madarakat csak nyersen. Nagy cupákok fogkefének. Idővel kitapasztalod te is. :-) Időnként ellátogatsz az állatorvoshoz, ha ő meg lesz vele elégedve, és jókedvű, energikus a kutya, akkor jól etetsz. :-)

Sok sikert, és sok-sok kuvaszos boldog évet kívánok!

2018. jan. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

#13-as, nagyon szépen köszönöm, a leírt tapasztalatokat és a jókívánságot is! :)


Nagyon tetszik a hozzászólásod.


Hasonlóan gondolkodok én is.


Nem szeretem amikor valaki a kutyáját szemetesládának nézi és a romlott, penészes kaját kapja a kutya, meg száraz kenyeret és hasonlókat...

De ez a modern "ha nem a legprémiumabb tápot adod a kutyádnak minek tartasz kutyát", egy kicsit nevetségesnek tartom.


Jó dolognak tartom a legalább közép és prémium minőségü tápokat, mert sok fontos tápanyaghoz hozzájut a kutya, de, hogy mindig csak tápot kapjon...

A BARF-ot meg nagyon bonyolult dolognak tartom.

2018. jan. 26. 20:06
 15/32 anonim ***** válasza:
57%

" Kísérletezhetsz te is ilyenekkel, csak olyat fog megenni, ami neki jó. :-)"

Én ezt csak azért tartom butaágnak, mert sajnos a mérget, fagyállót is megeszik. Nem feltétlenül tudja mi a jó neki.

2018. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Butaság,hogy a kutya tudja,mi kell neki. Különben nem lehetne lemérgezni őket. Vagy pl a patkányméreg is kell nekik időnként? Vagy a fagyálló jót tesz a gyomornak? Esetleg egy séta alatt talált dög is szükséges nekik? Hagyjuk már a butaságokat...

A táp nem divatból van kitalálva. Abban benne van,amire egy kiskutyának szüksége van a megfelelő növekedéshez. Hogy felnőttkorban mit kap,az már más kérdés. De a megfelelő növekedést nem érdemes kockáztatni.

Amúgy az a kutya csak szimplán válogatós. Jobban ízlik neki a hús,nem eszi a tápot. Nem azért mert tudja,hogy neki éppen kacsafarhátra van szüksége,mert....éppen annyira el van kényeztetve,mint a millió másik szobacirkálós kérdésben szereplő kutyák (Fifike csak konzervet/csirkemellet/májkrémet eszik meg,mit csináljak vele?)

2018. jan. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Manka68 ***** válasza:
56%

A mérgeket belekeverik a kajákba, ezért eszik meg a kutyák, becsapják az orrukat. Fagyállónak a közelébe sem engedtem, nem tudom érdekelné-e, de az előző kutyánk nem nyúlt hozzá.

Naiv elképzelés, hogy az van a tápokban, ami a kutyának jó egy olyan világban, ahol az emberi élelmiszerekben is sok vegyszer van.... Ahogy a mi érzékeinket megpróbálják becsapni vele, úgy a kutyákét is. Csak az övékét nehezebb, kicsit jobb a szaglásuk. :-)


A kutya húsevő, ragadozó állat, a legtermészetesebb étele a hús nyersen. Ha húst eszik, az nem elkényeztetés, hanem számára a legjobb. :-)

2018. jan. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják hogy BARF, egy már régen kitalált etetési forma. Persze a diszkó tök fölösleges, főleg főve, nem marad benne semmi értelmes tápanyag. Esetleg a csont jó lehet.

Egyébként egy jó minőségű táp is megfelelő, nem a Tesco gazdaságos, de egy Taste of the wild, Platinum például teljes értékű tápok. Aki annyira paranoiás, hogy nem hiszi el ami a csomagolásra van írva, át levegőt se vegyen. Csak egy kis ész kell hozzá, a Pedigree-re is rá van írva hogy egy moslék sz***r csak értelmezni kell.

2018. jan. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
*főleg azért mert főve van (mivel nyersen meg tilos a disznó)
2018. jan. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen keverik.

A fagyálló ízét pedig kufejezetten szeretik a kutyák macskák,szóval...

Így van,ragadozó. Ezért írtuk sokan a barfot. De amit a kérdező írt,az ostobaság és kártékony.

Amúgy persze,ezek a hús már nagyon természetes táplálék nekik,tele antibiotikummal,stb :-)

2018. jan. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!