Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz kölyök ill. felnőtt...

Puma5 kérdése:

Kuvasz kölyök ill. felnőtt kutya etetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Én vagyok, aki néhany napja feltettem az Eukanuba vagy Josera kérdést, de még annyi kérdésem van, hogy jobbnak láttam egy teljesen új kérdést kiírni.


Tehát a kérdéseim:


Jelenleg 9 hetes kuvasz kölyket:

Napi 3x etetem, majd fél éves korától 2x fogom.

Van lehetőségem "házi kosztot"(és itt most nem az 5 napos levesre gondolok, ami nem fogyott el és már fura ize van...) is adni, pl. főt hús, rizs, stb.

Arra gondoltam, hogy:

* a reggeli etetésnél táp savanyú tejjel (16 hetes koráig, azután csak táp).

* délben "házi koszt"(főt hús, rizs, zöldség, gyümölcs, stb.)

* 20-21 óra körül meg csak táp.


Jelenlegi táp Hill's köjök táp, de 3-4 nap múlva Eukanuba kölyök tápot fog kapni.


Táp savanyú tejjel: nagyon szereti, de jó is neki a savanyú tej ? Az édesről tudom, hogy nem...


Az jó, hogy nem csak tápot eszik ? Nem akarom csak táppal "tömni". De a táppal egyszerre nem adok más kaját, mert másképpen emésztődnek.


Valamilyen tápkieget. vagy vitamint ajánlott adni ? Gyógynövényt ?


Illetve egy éves kora után arra gondoltam, hogy:

Naponta 2x kapna ételt:

- 06:00: "házi koszt".

- 18:00: táp.

Minden héten egyszer valamelyik nap CSAK nyers csontot, húst és belsőségeket kapna.


Minden hónapban egyszer tartanék egy böjt napot. Állítólag nagyon jót tesz a kutyák emésztő rendszerének, ami arra vezethető vissza, hogy farkas őseiknél gyakran előfordult, hogy akár napokig nem ejtettek prédát és ehhez alkalmazkodott a gyomruk...


Fokhagyma? A hagymáról tudom, hogy mérgező... A fokhagymát meg van aki ajánlja masok meg szintén ártalmasnak tartsák...


Állítólag a kuvasz nem egy válógatos fajta, de azért mégsem egy kismalac, ezért a lehetőségeimhez mérten a lehető legjobban akarom etetni. :)


Összefoglalva, ti milyen házi ételeket ajánlotok kölyök, illetve felnőtt kutyának 2x ill. 3x napi etetésnél, ahol az egyik etetés Eukanuba(közép?/prémium?) kategóriás táp ?



2018. jan. 25. 10:01
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Tenyésztő nyers hússal eteti, illetve le van fagyasztva és leforrázza, nem kell megfőzni. Fagyottat meg nem adunk állatnak.

Illetve azt mondta, hogy ilyenkor rengeteg húst!!! kell kapjon. Ez a kölyöknél fontos. Utána, ha kifejlődött eléggé igénytelen, kaphat tápot, kevesebbet is eszik. De egy növekvő kuvasznak igenis szüksége van húsra is, az állkapocs fejlettsége miatt is, plusz a rengeteg fehérje aminosav, amire egy kölyöknek szüksége van.

Hús mehet, "házikoszt" nem. Nem kell megfőzni, mert szorulása is lehet, pont jó leforrázni. Nem én találom ki, tenyésztő mondta. A csontokkal is vigyázni kell.

Most elkezdtem gondolkozni, hogy honnan lehet az a kölyök, ha nem kérdeztél utána,eddig mit kapott, mit kéne.

Fűszeres, zsíros kajákat se.

Illetve mi ez a savanyú tej??? Napi szinten???? Néha, értsd néha kaphat tejet, ha nincs hasmenése, akkor meg tilos. De akkor se savót. A tápot add szárazon, majd kapjon vizet, az a legjobb neki.

Kérdésedre: cukrosat, idézem "édeset se ehet a kutya.

Böjtöltetni a kutyát???? Te barom, már bocs...

2018. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

#31-es, köszi a válaszodat! A baromért sem haragszom! :P


A böjt alatt nyílván nem a vallásos böjtöt értem, hanem olvastam valahol, hogy a farkasok sem esznek minden nap, ezért kifejezetten jót tesz a kutya gyomrának időnként egy ételmentes nap, természetesen nem kölyökkorban...

2018. febr. 21. 07:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!