Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz kölyök ill. felnőtt...

Puma5 kérdése:

Kuvasz kölyök ill. felnőtt kutya etetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Én vagyok, aki néhany napja feltettem az Eukanuba vagy Josera kérdést, de még annyi kérdésem van, hogy jobbnak láttam egy teljesen új kérdést kiírni.


Tehát a kérdéseim:


Jelenleg 9 hetes kuvasz kölyket:

Napi 3x etetem, majd fél éves korától 2x fogom.

Van lehetőségem "házi kosztot"(és itt most nem az 5 napos levesre gondolok, ami nem fogyott el és már fura ize van...) is adni, pl. főt hús, rizs, stb.

Arra gondoltam, hogy:

* a reggeli etetésnél táp savanyú tejjel (16 hetes koráig, azután csak táp).

* délben "házi koszt"(főt hús, rizs, zöldség, gyümölcs, stb.)

* 20-21 óra körül meg csak táp.


Jelenlegi táp Hill's köjök táp, de 3-4 nap múlva Eukanuba kölyök tápot fog kapni.


Táp savanyú tejjel: nagyon szereti, de jó is neki a savanyú tej ? Az édesről tudom, hogy nem...


Az jó, hogy nem csak tápot eszik ? Nem akarom csak táppal "tömni". De a táppal egyszerre nem adok más kaját, mert másképpen emésztődnek.


Valamilyen tápkieget. vagy vitamint ajánlott adni ? Gyógynövényt ?


Illetve egy éves kora után arra gondoltam, hogy:

Naponta 2x kapna ételt:

- 06:00: "házi koszt".

- 18:00: táp.

Minden héten egyszer valamelyik nap CSAK nyers csontot, húst és belsőségeket kapna.


Minden hónapban egyszer tartanék egy böjt napot. Állítólag nagyon jót tesz a kutyák emésztő rendszerének, ami arra vezethető vissza, hogy farkas őseiknél gyakran előfordult, hogy akár napokig nem ejtettek prédát és ehhez alkalmazkodott a gyomruk...


Fokhagyma? A hagymáról tudom, hogy mérgező... A fokhagymát meg van aki ajánlja masok meg szintén ártalmasnak tartsák...


Állítólag a kuvasz nem egy válógatos fajta, de azért mégsem egy kismalac, ezért a lehetőségeimhez mérten a lehető legjobban akarom etetni. :)


Összefoglalva, ti milyen házi ételeket ajánlotok kölyök, illetve felnőtt kutyának 2x ill. 3x napi etetésnél, ahol az egyik etetés Eukanuba(közép?/prémium?) kategóriás táp ?



2018. jan. 25. 10:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
65%

Ha táp mellé szeretnél adni valamit, akkor ezeket ajánlom:

-natúr joghurt

-tojás

-csirkenyak

-lazacolaj

-minőségi konzerv (pl Animonda)

-esetleg zöldség/gyümölcs, ha szereti őket


Mi ezeket szoktuk adni és minden rendben velük (+ ízűletvédő tabletta kúraszerűen)

2018. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak, a fagyállót az édes íze miatt szeretik. Simán minden egyéb (hús, kenyér) nélkül is benyakalja a kutya ha otthagyod neki. A sok kutyautáló roh****dék azért mártja bele a kenyeret stb mikor kirakja a mérget, hogy ne szívja be a talaj. A kutya sajnos sok olyat eszik ami nem neki való, ismerős labrador másfél kiló csokit tolt be mikor kiszedte a szekrényből, meg 2 doboz alga tablettát. Egyik se volt jó neki. De beszélhetünk az ürülék evésről, zsebkendő evésről, plüssállatok belének felfalásáról... Ez a kutya csak azt eszi meg ami neki jó egy nettó hülyeség.
2018. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
50%

Manka68-nak van igaza és a 21-es számú válaszolónak.


Az első oldalon egy értelmes válasz nincs akik oda írták a BARF-ot azoknak fogalmuk sincs a Kuvaszról meg egyáltalán a pásztorkutyákról..


A 20-as válaszoló is óriási tévedésbe van!


Inkább a fajtával foglalkozó oldalakat keress meg, vagy kérj tanácsot attól akitől a kutyát vetted. Itt sajnos az emberek 3/4 részének fogalma sincs arról hogy hogy működik egy kuvasz, csak beírják a szokásos hülyeséget amit mindenhova el lehet adni hogy vegyél drága tápot meg vegyél BARF-ot baromi drágán... Aki meg értelmes, fajtához értő választ ír azt meg természetesen lepontozzák!


Manka 68-ra hallgass, mindkét válasza nagyon jó! Látszik hogy tapasztalatból mondja.


De ez a baj ezekkel a fórumokkal hogy ide nem a kuvaszosok írnak be!


Ismerem a legnagyobb magyar kuvasz tenyésztőket, kapcsolatba állok velük, tőlük veszem a jó kutyákat már hosszú ideje és ők is odaadják az ételmaradékot meg mindent a kutyának! Mert ettől kuvasz a kuvasz. Ettől pásztorkutya a kuvasz. Hogy háromszor olyan jól tartósít mint bármelyik másik fajta! Mindent tud hasznosítani, igénytelen a gyomra! Nincs szüksége ilyen több ezer forintos BARF-okra meg ilyen egyéb biznisz szemetekre amiket a mai modern fajtákkal foglalkozó kutyások nyomnak erőszakosan állandóan!


A nyers baromfihúsnál pedig nincs jobb a kutya számára!!

De a nyers hús mellé nyugodtan mehet a táp is meg mindenféle konyhai maradék is!

2018. jan. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Utolsó : ugye tudod hogy a BARF a nyers hússal való táplálás? Az egyik legolcsóbb és legtermésztesebb etetési forma?

Honnan tudod hogy nem vagyok esetleg kuvasz tenyésztő? Vagy nem a sokadik kuvaszom etetem barf szerint?

Továbbra is kutyáról van szó, nem sertésről...

2018. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
De akkor arra adj már választ kérlek, hogy miért eszik meg a kutyák örömmel a fagyállót?
2018. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan,csípőből hülyézzél le nyugodtan mindenkit...amúgy megsúgom,hogy a barf éppen a nyers hús etetéséről szól. Szóval ha kicsit gyenge,hogy odztod az észt hogy mindenki ostoba,micsoda hülyeség a barf,közben a nyers húst isteníted...

Nem szoktam megszólalni általában,pont az ilyen válaszolók miatt.

Kivételesen azért tettem,mert a saját fajtámról van szó.

Amúgy tenyésztők közül sokan barf alapján etetnek. Mások meg jó minőségű tápot adnak. Pl a mi kutyánk hillst kapott a tenyésztőnél.

Egy olyan fajtáról beszélünk,ami kölyökként kb 1 kilot gyarapodik hetente,ami nem csekélység. Érdemes ezért adni megfelelő kaját. Azért ekkora növekedéshez kell a megfelelő tápanyag. Nyilván nem kötelező,de ha valaki jót akar a kutyájának,akkor érdemes kölyökkorban jól etetni. Felnőttként már nem olyan rizikós

2018. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
"vegyél BARF-ot baromi drágán" - tisztában vagy vele, hogy mit jelent a BARF etetés? Szerintem nem. :)
2018. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

A BARF alatt nem ezt a műanyag dobozos szemetet értitek amiből 1500 forint egy doboz?


Míg egy kiló kacsafej, csirkefej meg 100-125 forint? És ha azt adsz akkor tizede annyiból kijössz kb..


De egy normál táp is 6-700 forint/kg.

2018. jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Akkor először talán utána kéne nézni a dolgoknak, mielőtt okoskodsz. A BARF a nyers hússal való etetés. Nincs rizs, meg tészta, meg ilyen hülyeségek, csak szín hús. Persze nem úgy, hogy elévágok egy kiló kacsafejet aztán helló. Pontosan kiszámolva, csontos, színhús, belsőség, hogy a végtermék mennyisége és állaga megfelelő legyen. Minél több a csontos, annál szilárdabb a széklet. A sertés és vaddisznó hús nyersen tilos, minden más húst adunk a kutyának. Csirke, pulyka, nyúl, hal, szarvas, ezek nyesedékei, van aki csincsillát meg ilyeneket is ad. Szerintem kevered valamivel, mert ez nem 1500 forintos dobozos kaja, messze nem. :) Annyiból jön ki, amennyiért a húst be tudod szerezni.
2018. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Jó minőségü tápot kap, jelenleg Eukanuba Puppy Large Breed csirkét és egy kevés savanyú tejet is. Szépen fejlődik, egy hét múlva 3 hónapos lesz, jelenleg 11.5 kg. Mozgékony, bátor, kiváncsi, jó étvágya van. :)
2018. febr. 17. 15:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!