Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívhatóság nem épp 100%. :/...

Behívhatóság nem épp 100%. :/ Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval, kutyám parkban, utcán, kertben behívható, bármiről letiltható, kivéve egy dolgot. Kisebb állatok kergetése.

Igazából részben az én hibám az egész, mert eddig hagytam hogy macskát, mókust kergessen, mert nem bántaná ezeket az állatokat, pláne a macskát nem, csupán játszani szeretne (ebbe nem kérek belekötést, csak ismerem tán a saját kutyám, köszönöm). Miután a cica beugrott a kerítés mögé, általában megszaglásszak egymást, tehát semmi agresszió, és nyugodtan vissza tudom hívni.

Viszont, tegnap voltunk a réten, és találkoztunk egy nyuszival. A kutyám komplett süketen elkezdett rohanni, csak miután elvesztette a szagot, azután szaladt vissza hozzám. Ez azért mégse olyan mint egy macskakergetés, mert a nyúl nem fog felugrani a fára, ráadásul ott a patak a közelben. Nem akarom veszélyeztetni kutyám testi épségét.

Szeretném megtanítani neki, hogy csak azután kergethet meg bizonyos állatot, miután én engedélyt adtam rá. Ezt már macskák esetén, pórázon ismeri, viszont ha póráz nélkül van, rohan mint az eszelős, és kergeti az nyulakat, macskákat.

Kérlek segítsetek.

Sértő kommenteket nem kérek, és mielőtt feltennétek a kérdést, miért hagyom egyáltalán, hogy bármit bármikor megkergessen, akkor a válasz egyszerű:

mert semmilyen állatot nem bántana, volt már, hogy madarat megfogott, de rászóltam, és egyből elengedte, tehát még egyszer mondom: nem ölne meg semmit, nem tépne szét semmit, nem agressziót táplálok benne

az pedig, hogy 3-4 ház erejéig fut egy cica után, szerintem jó testmozgás

ráadásul sokkal jobb a kapcsolatunknak, ha nem tiltom meg neki teljesen azt, amit szeret, hanem csupán kontrollálom úgy, hogy senkit nem zavar



2018. jan. 27. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretném megtanítani neki, hogy csak azután kergethet meg bizonyos állatot, miután én engedélyt adtam rá."

NEM. Semmiféle állatot ne engedj neki kergetni.

A jó testmozgás meg ne az legyen, hogy állatokat üldöztetsz vele.


Sok sok behívással, motivációval, dicsérettel, és rengeteg türelemmel tudod ezt neki megtanítani, de ehhez feltétlenül fontos, hogy soha, semmilyen körülmények között ne adj neki engedélyt az ilyesmire.

2018. jan. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet valamit engedni is meg tiltani is. Ha néha megengeded, hogy megkergessen egy macskát, akkor teljes joggal nem érti, hogy a nyulat miért nem kergetheti meg. Ha kicsit nagyobb lesz, akkor meg nem fogja érteni, miért nem kergetheti meg tépheti meg egy kicsit a szomszéd kisgyereket, hiszen "csak játszik".


Kutya, gyerek, felnőtt, mindegy: a szabály az szabály, és szabály az, ami alól nincs kivétel. Ami alól van kivétel, az nem szabály, csak szerény, de nem sértő javaslat. Kutya, gyerek, felnőtt akként is fogja kezelni.


Ha meg akarod tanítani valamire, akkor elsősorban neked magadnak kell következetesnek lenned, és eldöntened, hogy mit akarsz.

2018. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Kövezzetek meg, de annyira szomorú látvány, mikor szerencsétlen nyuszi/mókus/macska fut az életéért, a büszke gazdi meg ott vigyorog. Furcsa állatszeretet az, ahol csak a sajátod érdekel, a többi halálfélemét elintézed azzal, hogy legalább jót futott a kutyád.


De akkor nézzük csak a te kutyádat. Bármikor elütheti őt egy autó, a réten lelőheti a vadász, pláne ha épp nyuszit kerget, fellökhet rohantában egy kisgyereket, vagy egy biciklistát... soroljam még?


És egy utolsó gondolat. Minden, de kivétel nélkül minden gazda ezt mantrázta: az ÉN kutyám nem bánt. Fejtsem ki, hogy ez mennyiszer bizonyul tévedésnek?

2018. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Utolsó: azért ez enyhe túlzás, természetesen, ha bármilyen élőlénnyel szemben agresszívan lépne fel (ami eddig sosem fordult még elő), akkor természetesen rögtön tiltanám, mert mint mondtam, hallgat rám, ez az egy dolog, amit -úgy tűnik- nagyon is elcsesztem

2018. jan. 27. 16:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Szerény meglátásom, hogy a kutya, ha üldözőbe vesz valamit, az a vadászösztön miatt van. Menekül előlem --> Futok utána = Üldözöm.

Lehet, hogy mikor már nem fut a "zsákmány" ő nem bántja és nem csinál vele semmit, mert elmúlt az "inger", de képzeld el mit érezhet az üldözött, ha már inkább feladja és megáll a kutya előtt mert épp nincs hová menekülnie. Hatalmas nagy stresszhelyzet ez a zsákmányállatnak, amibe mi sokszor bele sem gondolunk.

2018. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Ha hallgat rád, és eldöntötted, hogy le akarod szoktatni a kergetésről, akkor sikerülni fog. A lényeg, hogy ő nem tud "erkölcsileg" különbséget tenni a szomszéd macska, a nyúl, egy másik kutya vagy egy kisgyerek között. Tehát szerintem mindenféle kergetést csírájában le kellene állítani. Ha pedig ki akarod képezni hajtásra, utánkeresésre, nyomkövetsére vagy valami hasonlóra, akkor vidd ennek megfelelő kiképzőhöz (ha alkalmas rá a kutyád). De akkor pontosan tudni fogja, mikor van az a szituáció (vezényszó, jel stb.), amire el kell indulnia, és ha ez nincs, akkor eszébe se fog jutni mondjuk egy gyereket vagy egy szomszéd háziállatot kergetni.
2018. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,igazatok van,ment a zöld kéz.

Nem lesz neki hirtelen furq ha egyik napról a másikra nem engedem,hogy keressen bármit?

2018. jan. 27. 16:37
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

2. vagyok. 1-nek. Vess meg érte, de én nem a nyulat sajnálom. A nyúlnak az a dolga, hogy néha meg legyen kergetve, illetve alkalmasint el legyen fogyasztva vacsorára.


Nekem sokkal inkább az a gondom, hogy ha a nyulat "szabad" kergetnie, akkor bármi mást is meg fog kergetni (vagy ha nem, akkor csak idő kérdése, hogy mikor jut eszébe).

2018. jan. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy te tudod, hogy a kutyád soha nem bántana egyetlen megkergetett állatot sem. Én el is hiszem neked, mert te ismered legjobban a saját kutyádat.

De a szerencsétlen állat, mit kerget, nem tudja ezt. Minden alkalommal az élete megmentéséért fut, mert a kutyának hiába játék, neki nem az. Minden alkalommal halálfélelmet él át.

Szerintem inkább ne engedd neki, hogy bármit is kergessen, vagy ha nagyon akarod, akkor vidd el egy coursing pályára, vagy játsszon más kutyákkal, mert a saját fajtársai megértik, hogy csak játékról van szó, de egy zsákmányállat soha nem fogja megérteni...

2018. jan. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérj tanácsot tapasztalt kiképzőtől. Biztosan van módszere erre a szituációra. Nem könnyű, mert a kutyusodnak ilyenkor lemegy a redőny, és nem hallgat semmire és senkire. Ezért lehet, hogy pl. pályán kellene gyakorolni vele, hogy valaki vagy valami elkezd menekülni előle, és ő akkor kap jutalmat/dicséretet ha póráz nélkül is szépen melletted marad. Vagy valami ilyesmi, ehhez a részéhez nyilván egy kutyaiskolában jobban értenek.
2018. jan. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!