Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelességem visszaadni?

Kötelességem visszaadni?

Figyelt kérdés

2017.Augusztus 16.-án találtam egy keverék kiskutyust hazafelé menet.Elvittem állatorvoshoz,hogy megnézze a chipjét,de mint kiderült nem volt benne.Kiraktam pár papírt róla,hátha valaki megismeri,de még interneten sem jelentkeztek érte,szóval befogadtam.

Viszont! Most jelentkezett egy nő érte,hogy hát bizony az az ő kutyája és azonnal adjam neki vissza.Megmondtam neki,hogy nem volt chip benne így meg nem tudja bizonyítani,hogy az övé.Erre elkezdett rendőrséggel meg feljelentéssel fenyegetőzni.


Tényleg kötelességem visszaadni ?Úgy tudom,hogy ha nem jelentkezik érte senki,akkor egy idő után már véglegesen a gazdája lehetek,ráadásul semmivel sem tudja bizonyítani.Még képe sincs róla,csak össze-vissza beszélt papírokról meg egyebekről,de azokról képet sem hajlandó küldeni.


Köszönöm a segítséget !



2018. jan. 30. 14:50
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
70%
Ja, vagylagos a jegyző. A dolog elvesztőjének, tulajdonosának, a dolog átvételre jogosult más személynek vagy a találás helye szerint illetékes jegyzőnek kell átadni. Valóban lehet a gyepmesteri telepre is vinni, igazából ha az ember meg akarja tartani a kutyát, lehet egyszerűbb is, gondolom meg lehet velük beszélni, hogy a két hét leteltével nekem adják ki, viszont ugye addig is náluk van.
2018. jan. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
50%
Akik vadul nyomogatják itt a pirosat, nem tudom, mit gondolnak, vitatkozzanak a Ptk.-val.
2018. jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!