Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek kutyáta fiamnak?

Vegyek kutyáta fiamnak?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves fiam. Nagyon szeretne ey kutyát de én félek ,hogy mindig leviszi. Jó tanuló. Megbízható gyerek, magabizos és nagyin szereti az állatokat. Ha elmegy táborba akkor én csak 5 körül érek haza és lehet nem tudom levinni sétálni. Ilyenkor mi a teendő? Fogadjunk be egy kutyát?

2018. febr. 4. 22:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Magadnak szerezz kutyát, ne a fiadnak!

Azt írod panelban laktok. Minden nap 2x séta, a 40 fokban, a szakadó esőben és a hóban is. Akkor is, ha betegek vagytok.

A kiskutya rágni fog, nem lesz szobatiszta eleinte, nevelni kell, le kell fárasztani stb. Benne van a pakliban, hogy a gyerek azt mondja, hogy nincs kedve sétálni, akkor neked kell. Egy kutya (ideális esetben) több mint 10 évig él, nem adhatod be a menhelyre ha meguntad (azaz beadhatod, de elég nagy gyökérség).

Szóval ha felkészültetek rá, akkor legyen kutya. Szerintem. :)

2018. febr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A fiadnak semmiképp sem, max. a családnak közösen, ha vállalod, hogy ha a fiad nem gondozza, te megteszed, beleértve a napi 3 sétát (ebből egy hosszú). Meg amíg kicsi, addig 2-3 óránként le kell vinni, ami akár napi 8-10 alkalom is lehet.


Mivel nem érzem azt, hogy te annyira szeretnél kutyát, a "gyerek kedvéért" max. macskát vagy vadászgörényt vállalnék be. Nem kutyák, de ők is nagyon kontaktak, és nem kell őket levinni, ami hatalmas könnyebbség neked:D, valamint az elutazás is könnyebben megoldható.


Azt is vedd számításba, mi lesz, ha a fiad kollégiumba költözik:S

2018. febr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Magadnak vennél kutyát amivel a gyerek ideig, óráig foglalkozna. Ha te nem szeretnél egy kutyát aminek az anyagi vonzata 100%ban a tiéd, a foglalkozások terén pedig neked is nagyrészt kell válalnod akkor inkább menj a fiaddal menhelyere önkénteskedni amikor tudtok. Jó kis apa fia program lehet és találhatok egy olyan kutyust aki mindkettőtök fejét elcsavarj, megfelel az igényeiteknek és meg is ismernétek az összeköltözés előtt.
2018. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

semmiképp sem. Ha jól értem lakásotok van és csak este vinnétek el egy sétára. Ez így borzasztó az állatnak és az otthonotoknak is.


Menjetek le helyekre ahol kutyát sétáltatnak és biztos van olyan aki megengedi hogy játsszon vele a fiad egy kicsit

2018. febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!