Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti el szoktátok engedni a...

Ti el szoktátok engedni a kutyátokat, ha erdőben sétálgattok? Volt már ilyesmire példa?

Figyelt kérdés
Mi mindig el szoktuk engedni, mert alapból se bántott még senkit sem a kölyök kutyánk, és, ha jön valaki, akkor megfogjuk, míg elhalad. Tegnap viszont épp nem vettünk észre két futót a hátunk mögül, és a pasas konkrétan neki akart menni a kutyánknak. A kutyánk semmit nem csinált vele, én pedig mentem, hogy megfogjam, de a pasi elkezdett felé rugdosni, meg hörögve ugrálni előtte. Még sosem láttam ilyet, de a kutyám ekkor sem bántotta, csak ugatta... Aztán megfogtam a kutyát, erre a pasi nekirontott anyámnak és a kishúgomnak, akik a hátam mögött voltak, hogy fojtogassa őket. Szerencsére nem esett egyikőjüknek sem baja, mert amint visszafordultam a kutyával, a pasas elrohant. Az amúgy 10 hónapos kutyánk csak megugatta, amikor a pasi meg akarta rugdosni, meg kapálózott, és hörgött, hozzá se ért, és, ha a pasi nem csinál jelenetet, a kutyát akkor is megfogtam volna, hogy elmehessenek, és ne menjen el utánuk. Nem értem, miért akarta megrugdosni a kutyusunkat, aztán meg miért ment neki anyáméknak... Szerintem az ilyen ember nem normális. Ha fél a kutyáktól, és szól, mert ő látott minket, akkor azonnal megfogom. (Ha én veszem észre őket először, akkor is azonnal megfogom...)

2018. febr. 5. 11:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
61%
Egyrészt be kell látnod, tényleg meg van a veszélye, hogy kilövi egy vadász, nem is kell, hogy vadat kergessen, nem egy ilyen sztoriról lehetett hallani, hogy pár 10 méterre volt a gazda, mégis kilőtték. Másrészt meg akár hiszed akár nem, bolondok mindenhol vannak és lesznek is. A viselkedésed már csak azon múlik, hogy szeretnél-e konfrontálódni velük, vagy sem. Én inkább elkerülöm őket, és az ilyen helyzeteket is, amennyire lehet. Például sosem tudhatod, hogy egy bolond hol dobálja szét a szeges virslit, rak ki hurkot, lövöldöz légpuskával, stb.
2018. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
54%

Erdőben canicrossozunk és bikejöringezünk. Bármennyire is próbálom elkerülni a lakott területek környéként, néha akkor is sikerül kutyás kirándulókkal találkozni. Pont olyanokkal mint te. A kutya vagy behívhatatlan vagy későn reagálnak/nem látnak és akkor már késő. Többször futott be a kutyáim közé már ilyen "nem bánt" kutya és mivel felfokozott idegállapotban vannak és a falka védelem is bennük van ezért szépen lassan eljutottunk arra a szinte hogy kénytelen voltam rehabilitációra menni az amúgy szocializált kutyákkal akik 6-6 hónapotjártak kutyaiskolába mert kezdtek emiatt agresszívek lenni és ez egy visszafordíthatatlan folyamat.


Persze neked könnyű odakiálltani a saját kutyád után, hogy "ne féljen, nem bánt" de amikor fejberúgják te leszel a legjobban felháborodva. Talán gondolni kéne a környezetedre is, nem gondolod? Nem mindenki akar a te kutyád társaságában lenni..

2018. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%
Ezer kilométeres nagyságrendben túrázgattunk eddig mindenfelé a labimmal a hosszú évek alatt, póráz nélkül, minden konfliktus nélkül. A túrázók alapvetően normális, kiegyensúlyozott emberek és kedvelik a kutyákat. Kivételek mindig akadhatnak, de most mégis mit lehet erre mondani?
2018. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%
Én őszintén csodálkozom az itt adott válaszokon, de ezek szerint velem van a baj. Normafa, Pilis, Kamaraerdő, ezer felé járunk kirándulni. A kutyák mellettünk jönnek az úton, néha előre szaladnak, de behívhatóak, nyilván nem engedjük oda őket senkihez. Én nem tudok elképzelni egy 20-30 kilométeres túrát, hogy a kutyát pórázon vezetem. Eddig teljesen abban a hitben éltem, hogy ez másoknál is természetes. Ma is okosabb lettem!
2018. febr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
61%
Figyelj, ha anyádat meg a húgodat fojtogatta, illetve testi sértés történt - kutya ide-vagy oda - feljelentést kell tenni, minél előbb a rendőrségen!!! Ez több mint kutyautálat! Irány a rendőrség, s szépen elmeséled az esetet!
2018. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%

A #14-eshez hasonlóan vagyunk mi is.

Rengeteget túrázunk erdőben, csak kijelölt útvonalakon. A kutyákon láthatósági mellény szokott lenni. Soha nem engedem őket le az útról. Vagy mellettem jönnek szorosan láb mellett, vagy ha messzire belátható az út, előre mehetnek, de soha nem messzebb, mint 4-5 méter. 100%-ig behívhatóak. Láttunk már vadat -őzet, szarvast, nyulat a túrák során, soha nem mentek utánuk.

Nálunk a póráz egyébként kb. egy méter. Ha pórázon vannak, akkor az azt jelenti, hogy láb mellett jönnek. Sokaktól hallom és olvasom itt is, hogy az erdőben hosszú póráz van a kutyán. Ez egy nem megfelelően behívható kutyánál természetesen rendben van, de ha 5-6 méterre pórázon elengeded magadtól a kutyát, akkor egy ilyen helyzetben, amit a kérdező leírt, nem tudsz egy pillanat alatt reagálni.

Én abban hiszek, hogy minden kutyát meg kellene tanítani póráz nélkül közlekedni. Természetesen nem azért, hogy onnantól kezdve nyugodtan elkószálhassanak több száz méterre a gazditól.

Egy olyan élményünk volt nemrég, hogy találkoztunk egy fiatal párral, akik épp gyakorolták a kölyök vizslájukkal a behívást. Nem túl nagy sikerrel. Szembe jött egy másik páros, pórázon vezetve a kutyájukat. Az én kutyáim láb mellett, a vizsla rohant, utána a gazdik :) Vicces volt. A pórázos pár vöröslő fejjel üvöltött az erdő közepén- anyázva, hogy miért nem lehet kulturáltan kutyát sétáltatni. Én elkaptam a vágtázó vizslakölyköt, míg a kulturáltan sétáló "Morzsi" acsarkodott a póráz végén. Persze, könnyű nekem, én nem félek a kutyáktól, de én az ilyen "ordítsunk a másikkal, hogy elrontsuk a saját és a másik pihenését is" típusú kirándulókat nem értem.

Másik alkalommal egy apuka kérte, hogy tegyük pórázra a kutyát, mert a gyereke fél tőle. Természetesen megtettük. Az apuka megköszönte, elhaladtunk egymás mellett és senki nem veszítette el a türelmét és a jókedvét.

Szerintem pórázon, vagy anélkül, ne engedjük magunktól messzire a kutyát, mert megijeszthet valakit, kilőheti a vadász, ha vad után ered stb.

Ha valakit zavar az erdőben a kutya-vagy bárhol, normális, emberi hangon jelezze, hogy a gazdi meg tudja fogni a kutyát, amíg elhaladnak egymás mellett. Azért egy erdő elég nagy szokott lenni mindenki számára, ha tekintettel vagyunk a másikra.

2018. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
91%
Ez a kilövés dolog azért nem így megy. Valahogy mindig kiderül az ilyen eseteknél, hogy a gazda nem is látta a kutyát. Egy jelzett turistaúton nem fog a gazdájától pár méterre levő kutyát kilőni senki. Eleve az ilyen helyeken tudatni kell a túrázókkal, hogy a területen vadászat folyik.
2018. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
72%

#14,16


Természetesen ideális esetben így működne a dolog ahogy leírtátok, de a kérzedő kutyája egyértelműen nem így viselkedett. Én szintén személyes tapasztalatból írtam, hogy az így elengedett kutyák nagytöbbsége vagy behívhatatlan vagy túl későn reagál a gazdájuk.

2018. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
91%
Hogy viselkedett? A kérdező azt írta, nem csinált semmit, csak megugatta az agresszíven viselkedő idiótát, ezzel mi a probléma? Persze lehet, hogy nem igaz, de asszem ebbe felesleges belemenni.
2018. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nem csinált semmit sem a kutyám a hapsival, ez az igazság. Már 8 hónapja nálunk van, és, ha nem lenne megbízható, nyilván nem engedném el. Nem ez az első kutyám, viszont ez az első eset, hogy ilyen emberrel találkoztam. Remélem, hogy az utolsó is.
2018. febr. 5. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!