Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti el szoktátok engedni a...

Ti el szoktátok engedni a kutyátokat, ha erdőben sétálgattok? Volt már ilyesmire példa?

Figyelt kérdés
Mi mindig el szoktuk engedni, mert alapból se bántott még senkit sem a kölyök kutyánk, és, ha jön valaki, akkor megfogjuk, míg elhalad. Tegnap viszont épp nem vettünk észre két futót a hátunk mögül, és a pasas konkrétan neki akart menni a kutyánknak. A kutyánk semmit nem csinált vele, én pedig mentem, hogy megfogjam, de a pasi elkezdett felé rugdosni, meg hörögve ugrálni előtte. Még sosem láttam ilyet, de a kutyám ekkor sem bántotta, csak ugatta... Aztán megfogtam a kutyát, erre a pasi nekirontott anyámnak és a kishúgomnak, akik a hátam mögött voltak, hogy fojtogassa őket. Szerencsére nem esett egyikőjüknek sem baja, mert amint visszafordultam a kutyával, a pasas elrohant. Az amúgy 10 hónapos kutyánk csak megugatta, amikor a pasi meg akarta rugdosni, meg kapálózott, és hörgött, hozzá se ért, és, ha a pasi nem csinál jelenetet, a kutyát akkor is megfogtam volna, hogy elmehessenek, és ne menjen el utánuk. Nem értem, miért akarta megrugdosni a kutyusunkat, aztán meg miért ment neki anyáméknak... Szerintem az ilyen ember nem normális. Ha fél a kutyáktól, és szól, mert ő látott minket, akkor azonnal megfogom. (Ha én veszem észre őket először, akkor is azonnal megfogom...)

2018. febr. 5. 11:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ha a kutyát nem mozgatom le, akkor frusztrált lesz és akár agresszív. Lehet rajta 5-10-30 m-es póráz is, nem lehet vele lemozgatni. Sem játékkal, sem sétával. Persze, hogy elengedem. Nálunk szerencsére nincsenek vadászok sem, a kutyáim pedig nem kergetnek vadat és nem mennek oda másokhoz.
2018. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
27%
Erdőben póráz nélkül NEM sétáltatunk kutyát. Nem elég az, hogy minden élőhelyet elvettünk már a Föld állatvilágától, akkor még az erdőben sem hagyjuk élni őket, csak mert a kutyánkat pont ott akarjuk sétáltatni?
2018. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
54%
#22 Milyen hülyeség ez már megint?
2018. febr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
54%

#22-es, mire gondolsz?

Legalábbis a mi esetünkben szerintem a vadállatoknak olyan mindegy, hogy kutyával, vagy anélkül sétálunk, hiszen a kutyák nem üldözik a vadat. A gazdik nagy része nem engedi-már akinek fontos a kutyája, hisz a vadászok kilőhetik, ha ilyet tapasztalnak.

Természetesen szemetelni, hangoskodni, rongálni nem illik az erdőben. (Máshol sem)

2018. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig elengedjük. Igaz nem az erdőben.

Szántóföldek felé megyünk földes úton.

És sosem féltem, hogy kilövi a vadász. :D

Nem szalad el kilométerekre... (ha a kutyát látja a vadász minket is lát, hogy nincs egyedül.)

Egyébként ha a pasi fojtogatta anyukádékat én feljelentést tennék mindenképpen!

2018. febr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!