Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kutyámat...

Hogyan neveljem a kutyámat hogy ne ugasson, morogjon más kutyákra? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés

Bischon-Yorki keverék kutyám van, 3 éves lesz 2 hónap múlva. Nem lehet egy kutyához se oda engedni mert ugat és morog is. Szépen neveltem, azaz jön mellettem az utcán, ha kiengedem vissza jön, de ez az egy a gond hogy minden kutyára ugat és morog, harapni sose harapott meg se állatot sem embert.


Szerintetek hogyan neveljem vagy mit tegyek ez ellen?



#kutya #nevelés #bischon-yorki keverék
2018. febr. 9. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyan reagálsz ilyen esetben?
2018. febr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem szocializáltad őt más kutyákkal.

Járj vele rendszeresen kutyafuttatóba, hogy megszokja más kutyák közelségét. Eleinte adhatsz rá szájkosarat, hogy biztos ne harapjon meg más kutyákat félelmében.

2018. febr. 9. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

01:05:

Ilyenkor általában rá szólok, vagy fel emelem mert akkor csöndbe marad.

2018. febr. 9. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
A felemelés rossz taktika. Azzal csak megdicséred tulajdonképpen ezért a viselkedéséért.
2018. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

19:55 Az a baj hogy más nagyon nemtudok tenni xd

Megütni utcán nemfogom, ahogyan amugysem szoktam megütni... Kiabálni se fogok vele mert idiótának néznének..

Majd megpróbálom hogy veszek szájkosarat neki és odaengedem kutyákhoz, hátha egy idő után nemfog ugatni.

2018. febr. 9. 22:07
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Felemelni valóban nagyon rossz ötlet, ezzel biztonságérzetet adsz neki, csak erősíted a nem kívánt viselkedést.

Az sem mindegy, miként szólsz rá.

Eszembe sincs megsérteni téged, csak példaként írom le amit én sokszor tapasztalok.

Nekem egy tényleg jól nevelt staffordom van, ha elmegyünk más kutya mellett ügyet se vet rá, szépen jön mellettem láb mellett laza pórázon.

Ellenben ha a tiédhez hasonló kis temetű kutyával találkozunk, sajnos 10-ből 6-7 esetben a pici kutya őrjöngve csahol, ugat, menne neki az enyémnek.

Ilyenkor van gazdi, aki rá se szól, csak várja míg elhaladunk, közben fogja a pórázt végén az őrjöngő ebbel.

Másik eset amikor rászól ugyan, de olyan stílusban, hogy majd elröhögöm magam a butaságán.

Szép lágy, szinte kérlelő, rimánkodó hangon esdekel a kutyájához, hogy " Jaj Fifike nem szabad, ejj Fifike, gyere attól a nagy kutyától, vigyázz" stb.

Legrosszabb esetben még fel is veszik ölbe a kutyát, ám némelyik még a gazdi öléből is ugat.

És vannak olyan kis termetű kutyák akik szintén ügyet se vetnek az enyémre, vagy csupán érdeklődve szaglásznának. Na az ilyen gazdi valószínű, nem gyermekként bánik a kutyával és ha kell, bizony erélyesen rászól, fegyelmez.


No, ezzel azt szerettem volna példázni, hogy ölbe venni nem jó, a rászólás pedig határozott kell legyen, ha kell, a kezeddel erősen bökd meg az oldalát, vagy a lábaddal is csinálhatod ugyanezt. Nem szétrúgni kell a kutyát, csupán figyelmeztetés, figyelemelterelés céljából :)))

Vagy állj elé ilyenkor, takard el a kilátást és úgy tiltsd le a morgásról.

2018. febr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
22:15 Köszi a tanácsot! :)
2018. febr. 10. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!