Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlatok?

Milyen fajta kutyát ajánlatok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kutyát, de nem jöttünk még rá, hogy melyik fajta lehet az ideális. Tömblakásban lenne, lehetőleg rövidszőrű, könnyen tanítható, lehessen vele túrázni, és nem utolsó sorban bírja az egyedüllétet, mert 8 órában dolgozunk.

2018. febr. 10. 14:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%

Én vagyok aki az uszkárt ajánlotta... Még nagyon jó lakáskutyák az agarak. Igazából majdnem az összes fajta, de nekem pl. a whippet a kedvenc.

Sokan azt hiszik, hogy nagyon energikus kutyák, de valójában csak addig amíg nem futottak aznap. Ha ez megvolt, egy kb. 40 perces séta kóleretei között, akkor elég nekik még 2 félórás, meg egy 5 perces eü. séta és ilyen tipikus kanapé kutyák lesznek... Vagyis inkább cicák :D


Szóval elég lustálkodósak, nem kell sok séta, de ami van az intenzív legyen.


Viszont nem túl tanulékonyak.

2018. febr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ja és tényleg nem akarlak kiábrándítani, de "könnyen tanítható", "bírja az egyedüllétet", ezek sajnos nem annyira összeegyeztethető igények, a túrázásról már nem is beszélve... :/ Egy kutya minnél könnyebben tanitható, annál kevésbé bírja az egyedüllétet, s általában annál energikusabb is. Ez azért van, mert amelyik kutya nem könnyen tanitható, pl. bulldogok, beagle, agarak, na Ők a közhiedelemmel ellentétben nem sokkal butábbak border collie, vagy mondjuk mudi társaiknál, csak lustábbak.


Kevés az olyan nagyon alkalmazkodó kutya aki szívesen túrázik, tanul ha éppen olyan a gazdi kedve, de ha egyedül van akkor sem rossz neki... Ilyesmi kicsit a berni pásztor, de lakásba nem hiszem hogy ajánlanák azok akik jobban ismerik, de nem tudom... Végülis azt sem tudtam, hogy az bernáthegyi ajánlotabb lakásba, ezt olyanoktól halottam akik azt mainelik.

Szóval érdemes sok fajtának utána olvasni.


Van egy fajta, elghund. Szerintem az a baj, hogy ritkaságából adódóan drága, meg külföldön van csak tenyésztő. De Ő nagyon olyan, hogy energikus séta alatt (ez vadászkutya voltából adódik), de eredetileg is hajó fülkékben tartották így nagyon bírja a lakást, kicsit hosszabb egyedülléteket.


Esetleg még a német juci is beleférhet, de nem értek hozzá.

Viszont Ő rendesen hullajtja a hajzatát.

2018. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Inkább kisebb, közepes méretűre gondoltam, mivel tömblakásban lenne tartva.
2018. febr. 10. 19:27
 14/15 anonim ***** válasza:

Én is uszkárt javasolnék, ők nagyon jól elvannak lakásban, nem nagyon hullik a szőrük. Nem kell olyan "pomponosra" nyíratni őket. Ha simán egyformára van vágva a bundája, nagyon csinos tud lenni :)

A kölyök kutyákkal eleinte elég nehéz, mert az első fél évben még nem szobatiszták. Ahányszor lehet, le kell vinni elvégezni a dolgát.

Esetleg nincs ebédidőtök a munkahelyen, hogy egyszer haza tudjatok menni megpisiltetni? Csak addig, amíg szobatiszta nem lesz.

Ha nincs kedved, időd, energiád ezt végigcsinálni, akkor biztosan találsz egy hozzátok illő, szobatiszta, felnőtt kutyát, aki csak rátok vár.

A fajtákra visszatérve, én a beagle-t nem javasolnám, mert ők elég öntörvényűek. A behívás megtanításánál pl. a legtöbb gazdi vért izzad.

2018. febr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha még nem döntöttél nincs kifejezetten olyan fajta amit mindenképp akarsz,akkor menhelyeket ajánlanék elsősorban.

Minden fajtának megvan a maga temperamentuma,története amiről jó először olvasgatni,kiismerni mielőtt veszünk egy adott kutyát.

Menhelyes kutyusok rettentő hálások,boldogak,hogy a gazdival lehetnek,ezáltal feladatokat is nagyobb örömmel teljesítenek.

Ha a rövidszőr és a túra a kikötés ajánlok egy közepes,nagyobb testű kutyust aki sportos,és igényli a mozgást.A napi 8 óra megoldható persze,én se érek haza hamarabb,de reggelente elviszem egy fél órás sétára,ha hazaértem egy 1-2 órásra újra,hétvégente mi is túrázunk.:)

Menhelyes kutyusoknál még az is előny hogy két életet mentesz,egy amelyik nálad lesz,és egy amelyik az új kutyusod helyére kerülne a menhelyen.Sok sikert kívánok a választásban!((ha kérdésed van PÜ-t írj nyugodtan))

2018. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!