Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legmegfelelőbb...

Shofia kérdése:

Melyik a legmegfelelőbb kutyafajta házőrzésre?

Figyelt kérdés
Kicsi korától szeretnék venni egy kutyát. A helyzet az, hogy valószínű, hogy olyan sokat leszek otthon, inkább csak nyáron. Legyen intelligens, jó házőrző, ugyanakkor ne legyen annyira nagy mozgás igénye, elégítse ki mondjuk a napi 1 óra séta, tűrjön el más házi állatot, mint pl: teknősbékát, és könnyen tanítható legyen.

2018. febr. 12. 20:47
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
8-as!! És azt tudod, hogy csak úgy érdemes kutyát választani, hogy a gazda igényeinek megfelel, mert akkor tud a kutya a gazdával leginkább együtt dolgozni? Képzeld, a kutya tulajdonosok 90%-a azért hurrog, mert milyen hülye a kutya, miközben betanítottam, meg nem tudom milyen könyv szerint neveltem. Nos, azt mindenki elfelejti megnézni, hogy a kutyának mik az igényei, és esetleg kifelejtik a dologból, hogy pl egy Husky-nak hatalmas a mozgásigénye, és ha nem akarjuk, hogy szétrágja a bútorokat kamasz korában, vagy kiássa a kertet, akkor muszáj elvinni több órára sétáltatni. De a legtöbb családnak erre rohadtul nincs ideje, nah akkor pech. Képzeld, foglalkoztam, illetve foglalkozok (igaz most kicsit ritkábban) kutyákkal, és mindig ugyanaz a probléma! Nem figyelnek a kutya igényire. Bizony. A kutya igényeit mindenki szarja le nagy ívben. És akkor felmerülhet a kérdés, vajon miért kérdezem meg melyik a legmegfelelőbb kutya a családom számára, hogy a kutyának is jó legyen, annak ellenére, hogy általában problémás kutyákat tanítok meg viselkedni, (helyesbítek, általában nem a kutyával van a gond) nos a felmerült kérdésedre a válasz az, hogy szeretnék minél tágabb körben gondolkodni. sok kutyával találkoztam, de általában egy fajtával. A lehető legtöbb kutyafajtáról szeretném kikérni a véleményét az embereknek.
2018. febr. 12. 21:54
 12/18 Alain Delon ***** válasza:
A kuvasz igazából mindennek megfelel, amiket leírtál szempontként. Nekem csak keverék kuvaszom volt, de annak tényleg az volt a lényeg, hogy legyen mire, kire vigyáznia. Ha leültem a fűbe sétáltatás közben, mellém ült és figyelt. Ha valami rendellenest észlelt, jelzett, morgott. És nagyon tanulékonyak. Sok videó van róluk a neten.
2018. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A napokban volt egy hasonló kérdés, keress vissza biztosan megtalálod.

Nekem mudim van. A legjobb házőrző, vagyis inkább jelzőkutya. Ha valami történik a ház előtt, biztosan szól. Egy besurranó biztos, hogy nem szeretne hozzánk bejönni. Persze egy elszántabb bűnözőt nem állítana meg.

Kinti-benti kutya.

Mi szereltettünk fel kamerát + kitábláztuk. Így nagyobb biztonságban tudhatom a kutyát és a házat is.

Ha a szomszédoknak érzékeny a fülük, akkor a mudi meggondolandó, mert nagyon hangos. A mi szomszédunk szereti, hogy ilyen, mert az ő telkére sem teheti be a lábát senki anélkül, hogy a kis szemfüles ne jelezzen.

A bundája alkalmas a kinti tartásra, de nagyon kell neki a gazdi társasága. Nálunk ezért lett kinti-benti.

2018. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Túl keveset mondtál ahhoz, hogy érdemben ajánlani lehessen fajtát. Kinti vagy kinti-benti kutya lenne? Mekkora területe lenne? Egy kuvasz, vagy komondor kb megfelelne azoknak amiket írtál, ha elég nagy a terület amit szabadon bejárhat. A kuvasz valamivel kisebb területen is elvan rendszeres sétáltatás mellett. A kuvasszal viszont sok időt kell együtt tölteni, mert ugyan a mozgásigénye nem nagy de a gazdája társaságát nagyon igényli.

A komondor kevésbé igényli a társaságot, de egy konok, makacs, önfejű valami és nagy, tágas terület kell neki aminek hiányát nemnagyon lehet sétával pótólni.

2018. febr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
kinti-benti kutya lenne. és egyébként 900m²-nyi területe lenne. A kuvaszon most nagyon elgondolkodtam, az eléggé megfelelne nekünk.
2018. febr. 12. 22:59
 16/18 anonim ***** válasza:
Kuvasz,kaukázusi(igaz sokat kell velük törődni,de melyik kutyával nem)
2018. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mostanában egyre többször találkozom itt a házőrző szóval. Fejtsétek már ki mire gondoltok ez alatt? Olyan kutyára, ami 0-24-ben ugat, ha csak egy légy is berepül az udvarba? Mert arra bármelyik U.V. (utcai vegyes) kutya jó lehet.

Ha pedig a házadat akarod védeni, arra van kamera- és riasztórendszer elérhető áron.

Sajnos olyan világot élünk, ahol a kutyákat bárki bármikor kivonhatja a forgalomból, akármilyen indokkal, amit a beteg agyával jogosnak vél.

Én épp emiatt választottam "házőrzésre" a kütyüket, a kutyák pedig jókat alszanak éjjel bent a házban.

Sőt, régóta azon a véleményen vagyok, hogy egy kutya a házat, és a benne élőket egy módon tudja védeni, akkor, ha bent van!

2018. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Házörzésben egyet értünk, hogy kamera és riasztó. De egy területörző/házörző kutyának is van helye ma is egy kertes házban. Arra még mindig jó, hogy ne ugráljon be boldog-boldogtalan leszedni a sárbabarackot, paprikát meg paradicsomot. Illetve az 5 liter keverék meg a metszőolló ne tünjön el a fa alól azalatt amíg az ember nyírja a füvet. Illetve távoltartja a besurranó tolvajt arra a 15 percre amíg az ember akármiért lesétál a kertvégbe és visszajön. Illetve ha éjszakára bevan engedve a házba, tehát kinti/benti kutya akkor szintén jól eltudja látni a dolgát még mais.
2018. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!