Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzeléssel kapcsolatos?

Tüzeléssel kapcsolatos?

Figyelt kérdés

Szuka kutyusom(10 hónapos), most kezdett tüzelni. Ezzel kapcsolatosan, hiányosak az ismereteim.


Ma vettem észre, hogy el kezdett vérezni. Van egy cimborája neki, akihez minden nap elviszem, és nem mellesleg kan kutya. Ma is voltunk, és szinte semmi érdeklődést nem mutattak egymás iránt. Egy kis szaglászás volt az elején. A kérdésem, hogy vihetem még egy-két napig, vagy már inkább hanyagoljuk a találkozást? Mikortól a legkritikusabb? Meddig tart, és mikor tudom azt, hogy vége? Mikor lehet újból vinni a legényhez?


Ivartalanítani fogom, csak az első tüzelést vártam meg, a doki javaslatára. Ezzel kapcsolatosan is kérdeznék. A következő tüzelés leghamarabb mikor következhet? Meg szeretném várni a nyár elejét, hogy jó idő legyen a műtétre. Belefér az időbe?


Van még egy dolog. Pont most kell vinnem veszettség ellenire, ez nem akadály ugye? Köszönöm a választ.


2018. febr. 18. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem már ne vigyétek haverkodni. Ha nagyon akarod, max felügyelet mellett legyenek együtt végig, ha a kan mászna rá, azonnal menjetek haza. a tüzelés 21 napig tart (első tüzelésnél lehet rövidebb). Átlagban 6 havonta tüzelnek, úgyhogy megvárhatod a nyarat.

Egyébként nem kellett volna megvárni az első tüzelést, sajnos vannak orvosok, akik ezt mondják, sőt, olyan is van, aki azt híreszteli, hogy meg kell várni az első almot is, ez h*lyeség. 6 hónapos kortól nyugodtan lehet minden kutyát ivartalanítani.

Oltani viheted, másik kan kutya lehet meg fog miatta bolondulni, ilyenkor úgy illik, hogy te viszed ki a váróból a kutyádat.

2018. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Már ne vidd. A tüzelés három hétig tart, de én a helyedben semmiképp sem vinném most egy hónapig, nem mernék kockáztatni semmilyen balesetet sem.

Az oltás szempontjából nem akadály, viszont ilyenkor elég illetlenség olyan helyre vinni ahol sok kutya megfordul, a doki pedig pont egy ilyen gócpont, sajnos sok ember kutyáját megbolondítod ezzel. Ha megoldható csúsztasd azt is a tüzelés végére, ennyi nem számít az oltásnál.

2018. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszokat! :)
2018. febr. 18. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!