Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya legyen? Tanácstal...

Milyen kutya legyen? Tanácstalanság.

Figyelt kérdés

Tesóm párja helyett írom ki a kérdést, neki nincs fiókja.

Szeretne egy kutyát venni tesómnak ami bírja a panelt. Volt egy nekik, de el kellett ajándékozni mert harapott meg más gond is volt vele sokat ugatott, nem bírta a magányt stb.

Tehát olyan kell ami elvan napi 10-11 órát egyedül.



2018. febr. 21. 18:52
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
42%
Máltai selyemkutyát vagy Bichon Havanese-t ajánlok, azok jól bírják a panelt. Az elején persze otthon kell vele maradni, hogy megszokja.
2018. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%

Semmilyet, ha kicsi korában sincs rá idő. Persze, hogy az előző sem volt normális, le se volt tojva szerencsétlen. Egy kutyánál NEM az a fő szempont, hogy mennyit bír egyedül.

Egy kistestű kutyának kicsi a hólyagja, 10-11 óra egy kölyöknél pedig abszolút felejtős.

Nem kell oda kutya.

2018. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
93%
Plüsskutyát. Ne vegyétek sértésnek de az előző is az ő hibájukból lett kezelhetetlen és neveletlen, a mostanival se lenne más a helyzet. A 8 óra még csakcsak kibírható, de a 10-11 már nem, úgyhogy vagy egy szép plüsskutyát vegyenek, vagy egy porcelánkutyát a polcra, mert az való nekik. Fáj az igazság de ez van, állatkínzás lenne így kutyát tartani.
2018. febr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
91%
Ne vegyetek kutyát, ha a fő szempont, hogy el legyen napi 10-11 órát. Így a legbéketűrőbb is begolyózik, és csak azért kell, hogy elmondhassátok, hogy van kutya? A kutya társ, foglalkozni kell vele, őt az élteti, ha a gazdival lehet, nem pedig az, hogy a gazdi házában unatkozhat.
2018. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell lepontozni, csak mert nem tetszik a vélemény. :D

Ilyen helyre nem kell kutya, ahol már egyet tönkretettek. Pont.

2018. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Az a kutya menhelyi volt. Szörnyű egy dög volt. Azóta vissza is került a menhelyre, azóta is ott van mert idegbeteg. Első köszönöm ezek tüneményesek. Áprilisban lesz egy műtétje akkor 2 hétig otthon lesz. Úgy időzítjük.
2018. febr. 21. 19:31
 7/39 anonim ***** válasza:
97%

Ebben az esetben, én macskát ajánlok inkább, sokkal jobban bírják az egyedüllétet a kutyáknál, valamint kicsik, jól elvannak egy panelban is. A Máltai, Bichon-ok, amiket írt az első, lehet hogy szoba kutyák, de nem szeretnek egyedül lenni, igénylik a társaságot.


Szerintem nem lehet általánosságban elmondani, hogy ez vagy az a fajta kibírja majd szinte teljesen egyedül egy kis panelben. (Az olyan fajták, amik önálló munkavégzésre lettek kitenyésztve, szóval bírják a magányt, általában viszont igénylik a helyet és általában keményebb kutyák szoktak lenni, akiknek a nevelésénél oda kell figyelni vagy a fejedre nőnek és a végén még meg is harapnak) Ha 10-11 órát nincsenek otthon, ehhez még hozzáteszem, hogy 8 órát alszanak, valamint esznek-isznak, öltözködnek stb., mennyi időt töltenek a kutyával? 1-2 órát max. és ebből a ténylegesen a kutyával foglalkozás, meg még ennyi sem. Szóval egy olyan fajtát keresel, ami elvan, ha szinte alig látja a gazdáit és nem unja halálra magát, szedi szét a lakást, valamint nem golyózik be a kis helyen... Hát nem tudom. Biztos vannak ilyen egyedek, de szerintem ezt nem lehet egy teljes fajtára ráhúzni... nekem nem jut eszembe ilyen fajta, nem tudom más tudna-e ilyet mondani.


Talán egy idősebb kutya lehet ilyen, (legalább is felnőtt) aki már megszokta az egyedül létet és már nem olyan nagy a mozgásigénye sem.

De mondom, ezekkel a feltételekkel, én egy macskát jobban eltudnék képzelni.

2018. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Aki 8órát dolgozik, teszem azt vidéki vagy ingázó, munka után vásárol,érte megy a gyerekekért stb ott is megvan a 10óra távollét.
2018. febr. 21. 21:25
 9/39 anonim ***** válasza:
86%

2 hét a szobatisztaságra nevelésre nagy valószínűséggel nem lenne elég.

Csatlakozom az előzőkhöz. A kutyák nem bírják a magányt, nincs olyan fajta, akinek így boldog élete lehet.

Viszont én is figyelmetekbe ajánlom a macskákat. Erre az életvitelre megfelelők, ugyanúgy lehet őket szeretgetni, tanítgatni. Az én ciccem apportíroz, parancsra ül (általában). Szuper állatok ők is.

Jól gondoljátok át.

2018. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Utálja a macskákat
2018. febr. 21. 21:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!