Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát választanál 2-3...

Milyen kutyát választanál 2-3 évre?

Figyelt kérdés
Milyen kutya az ami nem 1 gazdás kutyi, tehát ha a "fő gazdi"(aki ebben a ,3 évben gondozza,kivéve ha valami halaszthatatlan jön közbe) egyetemre megy akkor is elvan a család többi tagjával?

2018. febr. 22. 14:21
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
50%

Üljön össze a család és közösen válasszatok egy fajtát. Utána körbe kell nézni a tenyésztőknél. Vásárláskor sem csak egy ember menjen.Jó, nem kell az egész családnak, de láttam már olyat is :)

3 év alatt a kutya szépen be fog illeszkedni a napi életetekbe.

2018. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
95%
Olyat, amilyet azok szeretnének, akik a hátralevő tizenegynéhány évben gondozni fogják. Ha semmilyet nem szeretnének, akkor olyat :)
2018. febr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Fú az már nekem nagyon fura, hogy viszed dolgozni is... Mivel foglalkozol?
2018. febr. 22. 22:17
 34/38 anonim ***** válasza:
93%
Minden kutyának szüksége van a napi sétára, még ha kinti kutya is. Német juhásznak pedig nem csak testi, de szellemi fárasztásból is több kell. Én őszintén szólva úgy érzem, hogy ha te elmész, nem lenne már vele rendesen foglalkozva (ahogy írtad, hogy heti 2-3-szor sétáltatnák csak). Bár abban sem vagyok biztos, hogy ebben a 3 évben olyan nagyon jó dolga lenne, ha te is ilyen mentalitású vagy, hogy "úgyis szaladgál a kertben, az elég neki". Tényleg nem bántásból, de azért én meggondolnám ezt. Inkább egy kisebb foglalkozás igényű kutyát válasszatok. Vagy legyetek ideiglenes befogadók, így nem kell hosszú időre elköteleződni, és kb. mindig másmilyen kutyátok lehet, ami elég izgalmas szerintem. Én mindig is ki akartam ezt próbálni.
2018. febr. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Én soha nem akartam kipróbálni,de neked sok szerencsét :)
2018. febr. 23. 09:30
 36/38 A kérdező kommentje:
Amúgy uncsiméknál azt látom, hogy sajnos csak hébe,hóba sétáltatnak...nekik van nj. De sokat játszanak vele kint az udvaron,nyáron medencében is úszkál velük. És nem szökőár, jól szocializált barátságos kutya.
2018. febr. 23. 09:45
 37/38 A kérdező kommentje:
Szökős* 😂😂😂jav
2018. febr. 23. 09:46
 38/38 anonim ***** válasza:
93%

Ha az alaszkai az alaszkai malamutot jelenti, akkor heti 2-3 séta mellett sürgősen felejtsétek el, ha csak nem akartok egy nagyon szökős kutyát, aki krátereket ás a kertben, mert halálra unja magát.

Amúgy akkor válasszatok bármilyen kutyát, ha a család többi tagja is tud és akar is vele foglalkozni, miután te elmész egyetemre. Ha nem ez a helyzet, akkor tényleg várj egyetem utánig a kutyavásárlással vagy max. egy öreg menhelyi kutyát fogadjatok be, ahogy már előttem is írták.

Egyébként az egy dolog, hogy az unokatesód alig sétáltatja a nj-t, lehet így is, nyilván nem fog belehalni, de attól még nem ez a legideálisabb neki. Ha meg kutyát vesz az ember, akkor igyekezzen a lehető legideálisabb körülményeket biztosítani a fajtája számára. Szerintem.

2018. febr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!