Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Működik-e valamint hogy...

Te nekem ne kérdése:

Működik-e valamint hogy szoktatható a kutya a kutyapelenkára vagy az alomra?

Figyelt kérdés
Nemtudom mennyire bevállt módszerek ezek.

2018. febr. 22. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Nagyon nem jó ötlet.


Sétáltatni kell, kint végezze a dolgát.

2018. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Hát a neved flegmaságából ítélve félve mondom meg mert úgy se fog tetszeni hogy a kutyatartás kötelezettségekkel jár és nem lehet a kutyát pelenkára szoktatni, alomra meg végképp nem, ez nem egy macska. Sétálni kell vinni ahol elvégzi a dolgát, ha pedig pelenkára szoktatod soha nem lesz szobatiszta, hisz a szobába csinál be.
2018. febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Utolsó .Attól mert te még nem találkoztál ilyennel nem lehetetlen. Az én kutyám rászokott az alomra és nem azért mert lustaságból ne hordtam volna ki csupán hiába keltem fel 3 óránként ,hogy kivigyem sokszor bepiszkított este igy oda ahova csinált letettem az almot . Láss csodát ha nem mentünk ki az alomra ment és ma már teljesen szoba tiszta . Sőt .. a másik kuyám már 3 éves volt mikor elhoztuk az előző gazdáktól (ott nem volt séta az erkélyre járt vagy a fürdőbe.. még sétálni sem tudott ) Ő például egy ideig csak kint végezte a dolgát aztán épp ahol kedve tartotta ... Majd ráállt a pelenkára de már arra sem hajlandó rámenni . Én azt mondom ,hogy áthidalós időszakhoz nem olyan rossz dolog .
2018. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó, rendkívül higiénikus lehet a dolog... Ha lehet én inkább nem hagyom a bűzben a kutyát.
2018. febr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyánál az a természetes, ha a szabadba végzi a dolgát.

A macskánál azért működik az alom, mert nekik ösztönös, hogy kaparásznak az alomban (mint a puha földben), elvégzik a dolgukat, majd betemetik. Őket nem is kell szoktatni, szinte mindegyik azonnal tudja, hogy az alom mire való.

Vidd ki a kutyát a dolgát végezni, vagy legyen inkább macskád.

2018. febr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

A alommal az a baj, hogy a macskáknál jól használható, de a kutyák, főleg kis kölyök kutyák, szó szerint elkezdik rágcsálni és megeszik a kis kavicsokat, ez pedig nagyon veszélyes. Aki korábban írta, hogy az ő kutyája alomra jár, annak mázlija van, hogy ez a probléma nála nem áll fenn.

Amikor szobatisztaságra neveltem a kutyát, átmenetileg én is akartam használni almot. Pénzkidobás volt.

(Végül homokot használtam...szerencsére a módszer bevált és a kutya kevesebb mint 2 hét alatt szobatiszta lett, szóval nem kellett sokáig foglalkoznom vele, elég büdi időszak volt, de legalább hatásos...)


A pelenka járhatóbb út. Azt nem tudja megenni.


A panel lakások esetében bonyolultabb mert ott, le kell vinni a kutyát 2-3 óránként úgy lehet megtanítani.


Én kertesben lakom, szóval egyszerűbb volt a szitu.

A módszer a következő:

Elhelyezed a pelust(vagy amit használsz) először a kutya fekhelyéhez közel, hogy ne kelljen szaladgálnia sokat...(Azért ne mellé közvetlenül) A kutya vélhetően nem fogja tudni, hogy mit akarsz tőle, szóval valahova máshova fog pisilni. Azt feltörlöd, a papírt amivel felitattad, kicsit hozzáérinted a pelushoz, hogy megjelöld vele. A helyet ahova a dolgát végezte, úgy felfertőtleníted, hogy még véletlenül se maradjon meg a szaga. (Domestos-t érdemes használni) Ezt követően a kutyával szagoltasd meg a pelust és gyakorlatilag már tudni fogja hova kell mennie. A kutyák oda végzik a dolgukat, ahol érzik a szagát egy korábbinak. Valószínűleg lesznek még balesetek egy ideig, de ugyan ez a módszer pisinél, a kakit meg felszeded és felfertőtlenítesz, azzal nem csinálsz semmit.


A kutyapelenkák, amúgy azért nem szoktak működni, mert a módszer lényege vész el, ha felszeded a legfelső réteget és az alatta lévő meg teljesen tiszta... (egyik ismerősömnek több mint 4 hónapba telt szobatisztaságra szoktatnia a kutyáját pelenkával... hiába mondtam neki mi a hiba, nem hitte el...szerintem többet kínlódott így, mintha úgy csinálja, ahogy mondtam)


Mikor a kutya, már nagyjából fixen a pelusra jár... A pelust elkezded egyre kijjebb tenni az az ajtó irányába. (Kertesnél ezért könnyű) Majd végül kiteszed az ajtón kívülre. Majd egy kis ideig még ott hagyod, majd azt is eltünteted és kész, szobatiszta a kutya. (Én a 2 hét bent után, még 2 hétig hagytam a házon kívül, hogy biztosan rögzüljön.)


Lakásban, ha valaki pelust akar használni, gondolom ugyan ez lehet a járható út, azzal a különbséggel, hogy

gyakran le kell vinni a kutyát sétálni, hogy az rögzüljön, hogy lent kell végeznie a dolgát.

Lakásnál, talán azzal lehet még próbálkozni, hogy arra a helyre tenni a pelust, ahova egyszer már pisilt, és akkor talán nem kell pisisnek lennie...(bár ezzel próbálkozott ismerősöm is, és neki ez nem vált be 100%-ra, de hátha valakinél igen...)


Amúgy a kutya pelenka, ilyesmi csak átmeneti eszköz, amíg teljesen szoba tiszta nem lesz a kutya...

A kiengedést, sétálást nem lehet vele megúszni. A végcél az, hogy kint végezze el a dolgát, ne a lakásban.

2018. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Ja, és elfelejtettem, a legfontosabbat. Ha látod, hogy sikerült a pelusra végeznie a dolgát. Látványosan agyon kell dicsérni, hogy milyen ügyes, okos volt. (Akkor rögtön...nem utána, fél órával, ha már csak ott találod a nyomait, azért nem kell dicsérgeti, úgy sem érti) Ha látod, hogy pisilőhelyet keresgél, ráteheted a pelusra a kiskutyát, hogy oda pisiljen és meg kell rögtön dicsérni.
2018. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok... én csak a saját példámat írtam le. De, ha nem akarsz vele bajlódni. A pelenka megjelöléshez egyszerűen vegyél kutyapelenkához szoktató spray-t vagy cseppet! Azt viszont vegyél szerintem, mert mondom a pelushoz úgy tudod könnyen hozzászoktatni, ha érez rajta valami szagot.
2018. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!