Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám rászoktatni a...

Mivel tudnám rászoktatni a kutyámat, hogy megegye a száraztápot?

Figyelt kérdés

Nagyon válogatós, még sosem evett olyan jóízűen, mint ahogy a többi kutya szokott.. hiába főzök neki, hol megeszi, hol nem... vannak napok, amikor szinte alig eszik. Pedig amúgy nagyon aktív, rengeteget fut, játszik, jókedvű, de a kajával nme lehet motiválni..

Viszont, mivel ugye elég válogatós, nem is evett sokat, ezért le is van maradva a növésben. Gondoltam, veszek neki Orijen vagy Acana tápot, aminek magas a fehérjetartalma, mert még csak 1 hete múlt 1 éves, talán még nőhetne, hogy behozza a lemaradást, csakhát nem tudom, érdemes lenne-e..

pici kölyökkorában is prémium táppal igyekeztem etetni, de akkor nem volt nagy sikere..

Mit tanácsoltok, mit tegyek, hogy behozza a lemaradását növésben, amíg még nem késő?


2010. jún. 8. 17:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
17:59 mondta a jót. Én pedig naponta 2x próbálnám: reggel és este. Ne legyen nagy adag a tálban, a 3. napon nagy a gyomorcsavarodás veszélye. Ha megette az adagot, még 1 órát ne hagyd nagyon ugrálni.
2010. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy a ragadozó gyomor nem is mindennapi rendszeres evésre lett kitalálva. Konrad Lorenz egyszer egy kísérletben (laboratóriumi ellenőrzött körülmények között) 49 napig nem adott enni egy kutyánal! Nem lett semmi baja. Úgyhogy ne aggódj emiatt, lehet, hogy eltelik pár nap, de meg fog éhezni, és meg fogja tanulni, hogy enni akkor kell, mikor lehet.
2010. jún. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket, ki fogom próbálni, hátha bejön..


Viszont a falkavezérséggel nincs gondom, jópárszor eljátszottam már előtte, hogy én eszek a táljából, behúzott fülekkel ült le a sarokba és várta végig, míg elmegyek a kajától és engedélyt adok neki..óvatosan odamegy, egy kicsit eszik belőle(azt is nagyon finnyásan),aztán nézelődik, minden neszre felfigyel, lassabban eszik, mint egy macska..aztán egy idő után továbbáll :S


A másik meg, hogy szerintetek hányszor adjak neki egy nap? Most kétszer szoktam, reggel és este, de anyukám azt mondta, hogy elég neki egyszer, este..

ti mit gondoltok?

2010. jún. 8. 18:10
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg ilyen rosszul eszik, addig nyugodtan adj kétszer, de mindig gyakorold a gesztus evést is előtte! És ne várj semeddig, ahogy kiemeli a fejét a tálból, és elkezd nézelődni, már vedd is el, és csak következőre kapja vissza. Ne várd ki, míg finnyásan elsomfordál onnan. Ha bámészkodik, undokoskodik, akkor azonnal vedd el.
2010. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
50%
Jól írják az előttem szólók.Minden nap ugyan abban az időben tedd elé az ételt,legyen előtte 10-15 percig,majd vedd el.Ha eszik ha nem ezt kell tenni.És tényleg a 3. vagy 4.napon jóízűen fog enni.az én kutyám az első évében próbált finnyáskodni.leszokott róla mert rájött,hogy nem kap majd mást az nap,majd csak másnap.Egyébként tény,hogy a kutyáknak nem muszáj minden nap enni.Az én kutyám most 2és fél éves minden nap délután kap enni,általában főtt ételt,csontot és ha maradék van akkor azt is,és hetente 1szer tápot.Én alkalmazom/tam a Pavlov által végzett dolgot,vagyis amikro viszem délután az ételt neki,akkor csengetek és ő már rohan is hátra a helyére és ott ül amíg nem kapja meg.Ilyenkor annyira aranyos tud lenni,mert néha viccből megállok félúton és akkor eljön a falig és visszarohan,hogy jöjjek már=)Ja és ő rögtön megeszi amit kap,már soha nem hagy maradékot,akármit kap,mindent megeszik,még a levesből az egész hagymát is=) Azt elfelejtettem,hogy vasárnap viszont nem kap enni.
2010. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!


A spánieles vagyok. Végül is igen, majdhogynem behozta a lemaradást a 3 hónap alatt, amíg a csontosodási időszak van, egy nagyon picit kisebb a súlya (10,5 kg most), de a lényeg sikerült, sose lesz kövér kutya, az biztos :D

2010. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!