Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket választanátok és...

Melyiket választanátok és miért? Yorkshire terrier, csivava, vagy mopsz?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdem, amolyan közvélemény kutatásként.


Trágár, patkányozó kommentektől kíméljetek, a kérdés adott. Köszönöm!



2018. febr. 28. 13:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
Mopszot zárnám ki elsőnek. Nem bírnám nézni, ahogy végigszenvedi az életét levegőhiány miatt (volt már bulldogom). A másik kettő közül viszont egyikkel sem szimpatizálok, de mindenképp utánanéznék az igényeiknek és azt választanám, amelyiké jobban összeegyeztethető az életmódommal.
2018. febr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

A yorkit választanám. Habár nincs a kedvenc fajtáim között, szimpinek tartom.

A csivava annyira apró, hogy félnék, valami baja esik. Ráfekszem vagy akármi... meg olyan kis furcsák.

Egy mentett francia bulldogunk van. Egy röfögő-szörtyögő nyomottorrú elég a házba :-)

2018. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%
Csivava
2018. febr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%

Mopszot biztosan nem választanék, pontosan azért, amiért a #11 sem. Szerintem a mostani formában állatkínzás a tenyésztésük.

A másik kettő sem túl szimpatikus, mert elég sok idegbeteg példányt ismerek, de tudom, hogy ez 90%-ban a gazda hibája, illetve az is furcsa számomra, hogy mindkettő jóval kisebb, mint a cicám. :D De talán egy hosszúszőrű csivavát el tudnék magamnak képzelni.

2018. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még :)


A mopsznak valóban nem túl szerencsés a fejformája, de ha nem lenne minden második mopszon 2kg plusz súly, nem lenne ennyi problémájuk.


Amúgy a csivava és yorki nagyjából egy méret, mindkettő max 3,5kg :)


Érdekes, hogy milyen kevesen voksolnak a csivava mellett. Pedig remek kutyák.

2018. febr. 28. 21:48
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

1. Mopszot eleve kizárom.

Tény, hogy etikai problémáim is vannak a fajtával, de eddig minden mopsz, akivel találkoztunk (jó kondiban levő kutyákról van szó), úgy röfögött, szuszogott, hogy meg kellett magyaráznom, a kutyámnak, hogy nem, ők nem mérgesek, ők így vesznek levegőt. Amitől borsódzik a hátam és ráz a hideg, kb. én is így hangzok, amikor asztmás rohamom van.


2. Yorkshire terrier is kilőve.

Túl nagy mozgásigényű és túl élénk hozzám képest. Nem lennénk boldogak egymás mellett.


3. Marad a csivi.

(Maradna, ha nem tudnám biztosra, hogy kikészítené a kandúrom). Amúgy is piszkálja a fantáziámat, szép kihívás lehet egy ilyen csöppségből stabil, kutyaként viselkedő kutyát nevelni. Annyira meg képben vagyok a környékbeli kutyákkal, hogy tudom, melyik nem enné meg. Bár valószínű inkább mentenék, a non-standard, őzike fejű kutyák jobban tetszenek.

2018. febr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
A mopsznál nem a túlsúly a probléma, az csak fokozza a dologot. Anatómiailag lett elcseszve az összes nyomott orrú kutya. Nézd csak meg, hogy az orrnyílásuk is nagyon pici, a többi fajtánál oldal irányban is van kis rés, amin keresztűl áramlik be a levegő, ehelyett nekik csak egy kis kör alakú nyílás van. A lágy szájpad (ami a szájüreget választja el a garattól) pedig konkrétan elzárja a levegő útját, van, hogy még a gégefedő sem látszik rendesen ergó alig jut el valami levegő a tüdőbe. Az én bulldogom emiatt állandóan elájult, ha nagyon izgatott lett és fulladás miatt pusztult el végül szegény.
2018. febr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%

ha muszáj, akkor a yorki

csivi nekem túl kicsi a mopsz meg beteges

2018. febr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%
Egyértelműen egy hosszúszőrű csivavát választanék, ha közöttük kéne döntenem. Nagyon kedves és szeretetre méltó kutyácskák, ha meg vannak nevelve.
2018. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Törpe csivava mert pici és biztos sokat kell vele bújócskázni mert hipp hopp eltűnik.
2019. nov. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!