Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Találtam egy kiskutyát,...

SOS! Találtam egy kiskutyát, nagyon pici és rossz állapotban van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még kék a szeme és csipás, tiszta koszos, ráfagyott a hó a bundájára. Most hoztam haza, egy törülközőbe betekerve hagytam a folyosón, nem tudom mit csináljak vele? Fürdessem meg? Mivel? Mit adhatok neki enni? Nincs itthon kutyakaja. Milyen orvoshoz vigyem? Nem ismerek állatorvost.

Segítsetek nagyon fontos!


2018. márc. 2. 10:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Google-be beirod, hogy állatorvos, és kidobja a közelieket, felhívsz egyet, vagy elviszed (Ha budapesti vagy és írsz kerületet akkor tudok neked ajánlani). Ha ennyire pici, lehet tápszert kell kapnia, azt az orvos tud adni vagy felírni. Melegítsd meg szegényt, a többit bízd az orvosra. Ha már eszik szilárdat bármi jó ami van otthon, kis virsli, felvágott, husi, szétfőtt rizs. Vizet mindenképp adj neki. Nagyon kedves volt tőled, hogy megmentetted a picike életét. Sok szerencsét, szorítok, hogy minden rendben legyen.
2018. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Először is melegítsd fel, legyen meleg helyen. Ha nincs semmi kutyakaja, akkor pár szelet felvágottat vagy maradék sült húst kaphat ha nem fűszeres de ezt max 2 alkalommal, utána rendes tápra lenne szüksége (nem pedigree vagy ilyenek). Neten keress rá a legközelebbi állatorvosra és akár oda is telefonálhatsz tanácsot kérni de a legjobb az lenne ha elvinnéd, hogy meg tudják vizsgálni. Tegyél ki neki egy kis tálba viget és mutatsd meg neki. Ha nem tud vállalni a gondozását akkor pedig gazdit kezdj el neki minnél hamarabb keresni.
2018. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben meg akarod tartani, úgy teljesen jó, amit már az előző két válaszoló írt. Ha nem, akkor mielőbb keresd fel valamelyik állatvédő szervezetet, hogy gondjaikba vehessék. Vagy írj rá Facebook-on Prockl Amandára, ő "kutyaovit" üzemeltet, pici kutyákat fogad magához, nevelgeti, helyre hozza őket, majd gazdit keres nekik.
2018. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még valami, ha annyira pici az a kutya, akkor érdemes lenne még egyszer elmenni körülnézni oda, ahol őt találtad, lehet több is van még ott.
2018. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Na, kérdező, hová tűntél, mi van a kiskutyával? :-)

jó, gondolom, most vele foglalkozol, de mi meg itt izgulunk :-)

2018. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nagyon szépen köszönöm a segítséget, elolvastam, csak nem írtam vissza, mert egyből kerestem az orvost és indultam is vele.

Vmilyen parazitája van, amire kapott fújóst, amivel le kellett fújni a bundáját, miután megtisztítottam. Kapott féregtelenítőt is az orvostól. Adott vmi tápot baba kutyának valót, meg egy kis tápszert, ezt kell kevernem, áztatnom, mert az orvos szerint olyan 3 hetes alig van. 2 hét múlva vissza kell vinnem, ha addig nem lesz baja.

Egyenlőre nálam marad, erre a két hétre szóltam az irodába, a munkahelyemre a főnökömnek, hogy nem tudok bemenni, sos szabadságra megyek.

A későbbiekben majd meglátjuk, hogy marad-e vagy mi lesz vele. Most a hálómban az ágyam mellett egy kis ládába tettem vastag párnát, törülközővel lefedtem, úgy tettem bele, alszik. Remélem nem lesz baja.


Mégegyszer köszönöm és elnézést, amiért nem válaszoltam rögtön.

2018. márc. 2. 12:29
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Óóóó, de rendes vagy, rögtön mentél is vele az állatorvoshoz? Szuper!

Az nagyon jó, hogy elolvastad és el is tudtad vinni rögtön.

Mi a szándékod vele? Meg tudod tartani a kiskutyát?

Bp-i vagy?

2018. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt én is ajánlom hogy menj vissza oda ahol találtad, lehet hogy van egy egész álom. Csodás dolgot tettél, légy büszke magadra :) szurkolok a picinek remélhetőleg életbe marad.
2018. márc. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
És én bocs, nem "letolni" akartalak, csak izgultam a kiskutyáért, mert én meg közben néztem Neked állatmentőket, ha esetleg nem tudnád/nem akarnád megtartani.
2018. márc. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem tudom, hogy mi lesz vele egyenlőre, mert nagyon fiatal picike és eléggé átfagyott az orvos szerint.

Nem budapesti vagyok.

Visszamentem közben, körbenéztem, de nem találtam többet.

Szerintem aki kitette lehet neki nem talált csak gazdát vagy nem tudom, lehet beteg lett és azért, fogalmam sincs, de nagyon megijedtem, hogy mit tehetek vele, hogy ne essen (nagyobb) baja.

Köszönöm a segítséget.

2018. márc. 2. 13:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!