Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Találtam egy kiskutyát,...

SOS! Találtam egy kiskutyát, nagyon pici és rossz állapotban van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még kék a szeme és csipás, tiszta koszos, ráfagyott a hó a bundájára. Most hoztam haza, egy törülközőbe betekerve hagytam a folyosón, nem tudom mit csináljak vele? Fürdessem meg? Mivel? Mit adhatok neki enni? Nincs itthon kutyakaja. Milyen orvoshoz vigyem? Nem ismerek állatorvost.

Segítsetek nagyon fontos!


2018. márc. 2. 10:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Áruljátok már el, mi rossz van a 7-es válaszban?

Az sajnos korántsem természetes, hogy valaki rögtön el is viszi az állatorvoshoz, mert

1.- ha vidéken lakik, lehet, nincs is a közelben állatorvos - csak felhívni tudja

2- az állatorvosi vizsgálat nem 2 fillér - volt itt már olyan nem egyszer, hogy egyszerűen nem volt pénze rá az illetőnek, mert gyerek volt és az anyja nem adott rá.

2018. márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi köszönjük, hogy megmentetted! :-) Legalábbis reméljük, hogy nem lesz semmi baja - azért majd tudósíts pár nap múlva róla, légyszi :-)
2018. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz róla egy képet küldeni? Kíváncsi vagyok a kis vakarcsra. :) Ha 3 hetes, akkor még nagyon picike lehet, remélem sikerül életben tartani.
2018. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem mindenki viszi el rögtön, de nekem nem volt más választásom, mert nagyon aggódtam és nem értek a kutyákhoz, nem tudtam mit kell tennem, így a legcélszerűbbnek láttam, hogy az orvos megvizsgálja és elmondja az alapvető tudnivalókat:)

Sajnos képet nem tudok küldeni, mert számítógépről vagyok, nem tudok áttölteni telefonról fotót. De egyébként elfér 1 kezemben, nagy kék szemek, apró, rózsaszín, puha talpacskák, barna rövid szőr, fekete pofival, fehér első mancsokkal. Kislány kutyus és poénból Panninak hívom, mert olyan kis Pöttöm Panni:D

2018. márc. 2. 15:09
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Istenkém, de jó, hogy megmentetted.

Hogy van szíve "embernek" ilyen kis csöppséget kitenni a hóba, fagyba? Nem mondok semmit, de nagyon csúnyákat gondolok - ne tudjátok meg :D

2018. márc. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

De jó hogy megmentetted! :)

Szomorú, de az is lehet, hogy leellett egy szuka kutya, és ez a pici valahogy ott maradt. Pl. Elkezdte elvinni őket más helyre, de talán befogták/elütötték közben, és ezért a picikéért már nem tudott visszamenni? :(

Mekkora mázlis, hogy megtaláltad! Vajon mi lehet a többiekkel és az anyukájával? :'(

2018. márc. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de nem is szeretnék belegondolni... Borzasztó érzés. Egész éjjel fent voltam a picivel. Az ölemben pusztult el.

Köszömöm, hogy segítettetek. De ezek szerint nem voltam jó anyukája.

2018. márc. 3. 05:03
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj, kérdező, ne vádold magad!!!

TE MAXIMÁLISAN MINDENT MEGTETTÉL!!!

Ennél többet nem tehettél volna érte!

Már az is csodás számomra, hogy rögtön betelefonáltál a munkahelyedre, hogy 2 hétig nem mész.

Tudom, ezt most nehéz feldolgozni, de hidd el, semmmit nem tudtál volna többet tenni érte.

Ha otthagyod, akkor vádolhatnád magad - de így semmiképpen. Te mindent megtetél, amit tudtál - sajnos valahogy odakerült a hóba és nem bírta ki ez a csöppség - de te tényleg nem tehetsz róla. Mindent nagyon szuper módon csináltál.

2018. márc. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

És ha ezek után úgy érzed, szeretnél egy kutyát, keress egy menhelyet, ments meg egy kutyát - sajnos naponta látok olyant, hogy ha nem fogadja örökbe valaki, akkor elaltatják - és biztos, hogy csodás gazdája leszel és örömteli napokat éltek :-)

Vannak kölyökkutyák is, felnőttek is - sajnos van kínálat bőven a lelketlen emberek által kidobott kutyákból :-(

2018. márc. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Te sokkal többet megtettél érte mint ami várható volt, főleg úgy hogy nincs is kutyád. Sok ember bevágta volna egy menhelyre. Te attál neki eyy szép napot otthonba, melegbe és szeretetben. Valószínűleg ez volt az egyetlen szép napja, békében ment el.
2018. márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!