Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó nyuszi barátság lehetsé...

Tacskó nyuszi barátság lehetséges?

Figyelt kérdés

Érkezik tavasszal egy fiatal (pár hónapos) tacskó fiú(kan) hozzánk, és van 2db nőstény kosorrú nyúl a kertben (elég nagyok és kövérek, macska méretűek - a környékbeli macska kandúrok csak nézik őket, meg néha játszanak velük, nem tudják megölni őket)

Mobil keritéssel ugyan el lesznek választva egymástól, de a tacskó simán alá tud ásni majd, mivel a keritésnek nincs alapja.

A kutya házát a nyulak háza és a kerités után rakjuk, hogy szokja a szagukat, látványát.


A kutyát majd később herélni fogjuk, de lehet csak "félherélni", de még ez sem biztos, én nem vagyok herélés párti (én sem szeretném ha engem kiherélne valaki :-) ).


Az a kérdésem, hogy a tacskó, mivel kotorék eb, össze tud barátkozni a nyulakkal, vagy felébred valamikor a vadász szenvedélye és megöli őket?


Azt is tervezem, hogy a kifutóban összeengedem őket már most áprilisban, a tacskó jóval kisebb lesz, mint a nyúlak.. (amúgy lehet a nyulak kapják el a kis tacskót, nekem kiharapták 1x a jobb körömágyamat körmöstül és hússal együtt egy milisecundum alatt, amikor még a kettöjük közötti dominancia harcba rá mertem verni az egyik hátsó felére, ömlött a vérem mindenre akkor - amúgy békések)


Köszönöm a szakértő választ előre is!



#kutya #tacskó #barátság #nyúl #kosorrú #vadászösztön #kotorékeb #nyuszi kutya #nyuszi kutya barátság
2018. márc. 3. 14:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, nehéz dió lesz ez a kutyatartás. Lehet az lesz, hogy jól megerősítem a kerítést, és max ha állandóan ugatja a nyulat, akkor a kert másik végébe rakom a kutyaházat. És nem fogom összeengedni őket sosem.
2018. márc. 4. 09:20
 12/14 anonim ***** válasza:
Látod, ez okos ötlet. Ha úgy próbálnád összeszoktatni őket, ahogy a kocsmában javasolták, akkor megáshatnád a nyuszi sírját. A tacsik okosak, makacsak, - és nagyon haragtartóak. Az egyik macskámat igy vesztettem el: Szegény cica félálomból leugrott az ablakpárkányról- nagyon szeretett ott aludni- egyenesen az alvó tacsim nyakába. Akkor egymásnak estek, szétválasztottam őket, és több mint egy hétig nagyon ügyeltem rá hogy mit csinálnak egymás közelében. A tacsim látszólag ennyiben hagyta a dolgot. Majd a bizonyos ugrásra KÉT HÉTRE elkapta a cicát, és megfojtotta, mert még mindig haragudott a "támadás" miatt. A cica hulláját meg megpróbálta eldugni a saját házában. Szóval ne üsd meg a tacsit a nyuszi miatt, mert jó eséllyel éppen ezzel provokálod ki hogy megtámadja.
2018. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi tacsi-jack russel keveréket tarunk régebben volt apámnak nyula, de nem bántotta a kutya a nyuszkókat. Nem engedtük össze őket kiskorukban (nem is nyílt volna rá lehetőség hiszen a kutya 1-2 évesen utcáról került hozzánk). A tacsit így is, úgy is meg kell nevelned, hiszen nagy a vadászösztöne és akármit megkergethet séta közben. Ha 100%-osan be- és lehívható össze is engedheted őket. Ha még kicsi őt félteném a nyusziktól, ha nagyobb és még nincs megnevelve a nyulakat, úgyhogy kb. 2-3 éves koráig én külön tartanám a nyulaktól.


Az ivartalanításos dilemmához pedig: mindenképp ivartalanítsd! Hidd el jobb lesz neki. Nem fog elkóborolni, nem fog átmenni rajta az autó miközben a szukák után koslat. Épp elég kutya van az utcákon, nem kell még egy felesleges alom...

2018. márc. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
És azt elfelejtettem, hogy a nyulaknak ez plusz stressz.
2018. márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!