Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyamatosan ugató kutya...

Folyamatosan ugató kutya ellen mit lehet tenni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék tanácsot kérni hozzáértőktől.Az a helyzet,hogy a szomszédunkba került egy öreg,csöves házaspárhoz egy staff keverék kutya..A fia egyszerűen idehozta..Pedig nem akarták.az elején az öreget vagy háromszor majdnem szétszedte..Már megnyugodott viszont van egy olyan szokása,ami kezdi az utcát kikészíteni teljesen.Amint a kerítés közelébe kerül valaki,ami napi szinten gyakori eset,egyszerűen magán kívűl,habzó szájjal ugat..Már mindent próbáltam vele..szép szóval,erélyesebben,kicsit odacsapva,vittem sétálni is,hogy hátha fölös energia csak,de semmi eredmény..Olyan decibellel nyomja,hogy egyetlen vakkantására felébredek nagyon sokszor..Már tarthatatlan a helyzet..Mit lehetne tenni?A gazdáját az se érdekelné ha megmérgezné valaki,a kölykeit is a kútba dobálta,jó ha enni ad neki..Most én tüntessem el?Mindenki panaszkodik,már az udvaron láttunk tojást,gondolom valaki nem bírta már..Meg rendőrség is volt kint..

2018. márc. 7. 12:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

ha nagy az udvaruk, el kéne keriteni a közvetlen utcafronttól a kutyát.

amúgy meg ugatásgátló nyakörv...

gondolom szegénynek elég sok felgyülemlett energiája van, amin egy fél-egy órás seta nem fog segiteni.

2018. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
35%

Allatvedok.

Engem akarmennyire idegesitene, akkor sem jutna az eszembe a mergezes. Undorodom azoktol az emberektol akik ezt megteszik.

2018. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Undorodjál,nem érdekel,nem ezt kérdeztem..Eddig én is így voltam ezzel,amíg egy ilyen kutya nem került a közelembe..Gondolom neked még ilyen bajod volt,így könnyű bármit mondani...
2018. márc. 7. 13:40
 14/26 anonim ***** válasza:
56%

Oké,hogy undorodsz,csak azt senki se kérdezte. Nem azt mondta,hogy meg akarja mérgezni,csak a szövegértés hiánya megint...Meg akarja oldani a problémát. Ha meg akarná mérgezni,már megtette volna. De még mindig keresi a jó megoldást.

Szerintem is állatvédők. Még jobb is,mint a jegyző. Hátha ők még esetleg segítenek is rajta,és nem rögtön elaltatják. Bár,azok alapján,amit leírtál..Hát,esélyes szegénykének :(

2018. márc. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Amúgy nem hogy nagy udvaruk van,hanem egyenesen két nagy telek és egybe nyílik,de nem hajlandóak arra,hogy a másik házhoz zárják.Ott is nagy területe van,ráadásul ott az utcafront egy főút,az is messzebb van,egy lelket nem zavarna,de nem teszik meg..
2018. márc. 7. 13:46
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak,akik nem bírálnak..
2018. márc. 7. 13:48
 17/26 anonim ***** válasza:
35%

"Persze a mérgezés se humánusabb..csak akkor az bárki lehet elvileg...Tudom sunyi dolog..Soha az életbe nem gondoltam még ilyenre,mert szeretem az állatokat nagyon,de ezt már elásva látnám.."


A mérgezés ÁLLATKÍNZÁS, BŰNCSELEKMÉNY a TÖRVÉNY BÜNTETI!!!

Eszedbe ne jusson ártani a kutyának! Vagy hallgatod tovább, vagy jelezd állatvédőknek a problémád! Ha ide tudsz írogatni, biztos találsz a neten a környékeden állatvédőket, akik segítenek megoldani a problémát, esélyes, hogy ilyen környezetből elviszik a kutyát!

2018. márc. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
A törvény bünteti,igen,tudom,viszont sajnos soha nincs következmény..És nem ez a célom...Remélem más megoldás is lesz..Hiába a törvény,ha ilyen gazdája van..Sajnos nem lehet soha senkire rábizonyítani,millió állat hal meg így...Van aki csak mert simán utálja őket,és el tudom képzelni,hogy a nagy százalékuk a gazdájuk miatt hal meg,mert ugye őket nem lehet bántani,pedig az lenne a jó..Mindig az állatok húzzák a rövidebbet..
2018. márc. 7. 14:17
 19/26 anonim ***** válasza:

Ó, dehogynem lehet bizonyítani, s szerencsére egyre komolyabban veszi a hatóság.

Volt, aki már letöltendőt is kapott állatkínzás miatt, hála az égnek :)

2018. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Persze,ha lelkiismeretes a gazda..ezt két perc alatt elásná,azt jólvan.a fia is időközben meghalt,az se viselte meg egyáltalán..Nem fogja boncoltatni..Egy percet nem fog erre szánni,ismerem..az ágyból nem szállna ki..
2018. márc. 7. 15:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!