Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj a házi koszttal?

Mi a baj a házi koszttal?

Figyelt kérdés
Miért nem ettetik az emberek házi kossztal a kutyákat? Miért jobb a táp?
2018. márc. 14. 14:04
1 2
 1/16 anonim válasza:
12%
Mi a macskánkat sonkákkal, szalonnával, májkrémmel stb. etetjük, nem ilyen adalék moslékokkal mint a legtöbb táp.
2018. márc. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem esznek az emberek nyers húst, mint a kutyák? Az emberi étel jobb?
2018. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
A házi koszt általában a maradékra vonatkozik. Az emberek nagy többsége zsírral, olajjal, fűszerezve főz. Mindezek a kutya emésztésének nem tesznek jót. A kutya gyomra még mindig közelebb áll a ragadozóékhoz, mint az emberéhez.
2018. márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Hogy a házi koszt emberi étel. ÉS a kutya nem ember.

Csupán ennyi.

2018. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Mármint a konyhai maradékokra gondolsz? Vagy a külön kutyának főzött kajára?

A maradék a legrosszabb amit adhatsz. A fűszerek, zsíros, olajos kaják, kenyér, sok szénhidrát, főtt csont, cukor stb. mind felesleges, illetve kifejezetten káros a kutyára nézve.

A főzött kaja nem rossz, de ezt is sokféleképpen lehet csinálni. Olvastam olyat, aki leveskockát lett a kutya kajájába, ami elég nagy butaság. Ha magunk állítjuk össze az ételt, akkor miénk a felelősség, hogy JÓL állítsuk össze, és ez bizony valamilyen szintű tudást igényel.

A tápok (itt a jó minőségűekre gondolok, nem a Pedigree-re és társaira) úgy vannak összeállítva, hogy a kutya igényeit kielégítsék, megfelelő arányban vannak benne a tápanyagok amikre szüksége van. Tárolása és adagolása könnyű, ezért is népszerűek.

Én ezek ellenére mégis nyersen etetek, BARF elv szerint, mert nagytestű kutyám van, és a csúcskategóriás táp nagy mennyiségben nagyon drága (bár nem ez volt a fő ok a döntésemben, inkább csak bónusz, hogy így valamivel olcsóbban jövök ki.) Igaz, hús is elég drága, viszont 100%ban a kutyám igényeihez tudom igazítani az ételt, és pontosan tudom, mit eszik.

2018. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

A szalonna, májkrém, párizsi és társaik pont még emberi kajának is a maradék, a legallja egészségtelen szemét.

Az a baj a házi koszttal, hogy nem a kutya igényeinek készül. Fűszeres, sok benne a tészta és szénhidrát, kevés a hús, pedig a kutya húsevő.

A tévedést valószínűleg az okozza, hogy a házi koszton élő kutya "jól van tartva", ergo kövér, de legalább jó húsban van. Ezt nevezzük minőségi éhezésnek, mert értékes tápanyag és vitamin nem jut a szervezetbe, de a kutyának rögtön nem alakulnak ki problémái. Időskorban annál inkább.

Azért a tápos résszel is lehetne vitatkozni, ott is van borzalmas példa, de egy jó minőségű (nem pedigree meg ilyenek) táp mégiscsak jobb a kutyának, mint az, amit már az ember sem eszik meg.

2018. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Jó a házi koszt, amennyiben az kutyának készült a kutya igényei szerint, és nem embernek.

Pl. BARF etetés.

2018. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
a BARF nem "házi koszt". Csak ezt akartam hozzáfűzni :P
2018. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Röviden azért, mert az ő emésztőrendszerük teljesen más, mint a miénk.
2018. márc. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

Erről az a sztori jut eszembe, mikor az egyik rokonunkra volt bízva, hogy etesse nagyapám kutyáját. A nő lagziból megmaradt, romlott töltöttkáposzta laput hozott egy fazékkal és azt rakta minden nap a kutya elé, aztán fel volt háborodva, hogy milyen finnyás a kutya, hogy nem eszi meg. Mikor szóltam neki, hogy azért, mert a kutya ragadozó állat és a rohadt, fűszeres, zsíros káposztalapu nem kiváltság neki, hanem moslék még ő volt megsértve, hogy márpedig a "házi kosztnál" nincs jobb a kutyának és más ember örülne, ha ilyen ételeket kapna.


Csak ahogy előttem is írták, a kutya nem ember, hanem ragadozó. Nem mákos tészta meg tejfölös nokedli való neki, hanem hús vagy magas hústartalmú, a kutya igényeinek megfelelő táp. (Nem a gagyi coop-os, bár sok helye az is nagy szám, ha azt megveszik a kutyának.) Sajnos a legtöbb helyen konyhamalacnak nézik a kutyát és a romlott maradékot lökik elé, mert "ételt nem dobunk ki". Kedvenc kombinációm a penészes kenyér, poshadt esővízben vagy aludttejben. Nem tudom ki és miért gondolta, hogy ez jó étel bármilyen élőlénynek.

2018. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!