Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj a házi koszttal?

Mi a baj a házi koszttal?

Figyelt kérdés
Miért nem ettetik az emberek házi kossztal a kutyákat? Miért jobb a táp?
2018. márc. 14. 14:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Még kezdő kutyás koromban megsajnáltam a könyörgő szemmel szimatoló blökit, adtam neki jó kis rántott csirkecombot. Ez ebéd után volt, reggel 7-ig nem győztem kirohangálni vele, mert minduntalan az ajtó előtt nyígva jelzett, hogy rohanni kell, és tényleg... alig értem ki vele a kapun... és még áldottam az eszét és önuralmát, hogy legalább jelez, és hogy addig vissza bírja tartani, amíg felkapom a cipőt és leszaladunk a lépcsőn. Na azóta nem kap házikosztot. Szép lecke volt nekem.
2018. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Mi emberek megsózzuk az ételünket. A felesleges sótól izzadás útján megszabadulunk. A kutya szervezete viszont nem tud mit kezdeni a sóval. A szénhidrátot is egészen másképpen dolgozzák fel, mint az ember.

Én néha úgy főzök, hogy készítek egy egytálételt nagyon kevés sóval, kiveszek belőle a kutyáknak és a sajátunkat utólag fűszerezem. Nagyon szoktak örülni a főtt ételnek, de csak olyat kapnak, amit szabad nekik. Egyébként jó minőségű tápot kapnak.

2018. márc. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyáim megesznek mindenféle maradékot, ha kevés, akkor főzünk hozzá tésztát vagy teszünk hozzá száraz kenyeret. A macskák is azt eszik meg amit vadásznak.

Mindig egy nagyobb fazékban gyűjtjük a maradékokat meg amit mi már nem eszünk meg és este megkapják vagy van, hogy csak reggel. Van ismerősöm, aki képes megvenni neki a legdrágább tápokat, aztán meg panaszkodik nekem, hogy ilyen olyan bajai van a kutyájának. Bezzeg az én kutyáim 6 hetes koruk óta eszik a háztáji kajákat, mindent, de szó szerint, szalonnát, kenyeret, levest, csontokat, ami van, aztán olyan erősek, hatalmasak és egészségesek, hogy évente a kötelező oltás-féreghajtáson kívül sose látja őket doki.

Üdv: egy németh juhász egy tacskó és egy puli gazdája:P

2018. márc. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%

“németh juhász”

Az mi?

2018. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
92%
Úgy bírom, mikor az emberek azt hiszik, hogy a moslék jót tesz a kutyának, sőt, attól lesz egészséges meg ellenálló... Maximum kifogtál egy stramm kutyát, aki bírja, de simán lehet, hogy hosszútávon komoly betegségek alakulnak ki nála. Bár akinek ennyit ér a kutya egészsége az gondolom nem aggódik ilyenek miatt.
2018. márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
87%
A németh juhász az gondolom valami disznó féle lehet, hogy moslékot eszik.
2018. márc. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!