Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit a legegyszerűbb megtanítan...

Mit a legegyszerűbb megtanítani neki?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, 7 éves Mopsz. Öreglány létére szeretném tanítgatni, mert nagyon tanulatlan. Ő tipikus az a fajta, hogy ha mondok neki valamit, és megérti, direkt az ellenkezőjét csinálja. A fekvéssel pl. 1 hete próbálkozom, mert írják, hogy nyomjam a föld fele, de ha megpróbálom, ő teljes erőből feszíti magát az ellenkező irányba. Igen, tudom, neveletlen, ezzel kapcsolatban nem kérek kommentet, a vitát lezárom, még mielőtt elkezdődne. Tehát miket tudok a legegyszerűbben megtanítani, ülésen, fekvésen kívül?
2018. márc. 18. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyere.
2018. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol írnak ilyet, hogy le kell nyomni, de azt sürgősen felejtsd el. Az erőszak az nem tanítás, persze hogy ellenáll és utálja. A legegyszerűbb az ül-t megtanítani, karikákra vágsz egy virslit vagy előkészítesz más jutalomfalatot amit szeret, a kezedben tartod és az orra elé helyezed, aztán a feje fölé mozgatod a kezed. A kutya szemmel fogja követni, és miközben felfelé néz, a fenekét leteszi, vagyis leül. Ebben a pillanatban kimondod a vezényszót és odaadod neki a jutalmat. Elismétlitek párszor, gyorsan rá fog jönni, hogy mit kell csinálnia. Nem árt tudni, hogy nagyjából 1000 ismétlés kell ahhoz, hogy egy kutya biztosan tudjon egy vezényszót, tehát ne várd tőle rögtön, hogy csak szóra is megcsinálja. Gyakoroljátok minden nap párszor, és fokozatosan vedd el a segítséget. Fekvést ülésből a legegyszerűbb megtanítani, itt se kell lenyomni a kutyát, hanem ahogy ül, a jutalomfalatot előre és lefelé mozgatod, ahogy követi az orrával, lefekszik. Legyél vele türelmes és nézegess akár youtube-on videókat, rengeteg van magyarul is.
2018. márc. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lenyomós módszer nálam sem jött be sem ülésnél sem fekvésnél. Én megvártam amég a jutifalatért való pattogás közben azt csinálja, amit szeretnék. Rögtön társítottam hozzá egy kézjelet, parancsszót és jutalmaztam. Nagyon hamar megtanulta, az ülést attól a pillanattól kezdve tudja. A fekvés az nálam évekig tartott, mindent tudott már de lefeküdni nem volt hajlandó. Egy-két hónapja, hogy végre sikerült és beépíthettük a gyakoratsorba. Türelem és kitartás. A legkönnyebben ezt a két parancsot kivéve a Marad! és Gyere ide! parancsokat tanulta meg.
2018. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem pulim volt, a legegyszerűbben a futást tudtam megtanítani.


Nem nagyon kellett tanítani.

Pár év után, már ha fél centire biccentettem a fejemmel, már tudta, hogy merre mehet...

A visszahívással már voltak gondok.

2018. márc. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenhol a lenyomósat írják. Megnéztem vag 50 oldalt, mindenhol. Az ülésnél ezt a módszert olvastam, megpróbáltam, fogtam a kaját, de fogalmam sincs, hogy ez milyen kutyánál válik be, teljesen lehetetlennek tűnik. Az egyém 10 percig folyamatosan, lihegve ugrált, amíg teljesen ki nem fullasztotta magát. Milyen kutya fog így leülni? Aztán olvastam mégtöbb oldalon, mindenhol azt mondták, hogy finoman nyomjam le a seggét. Ezzel szenvedtem két hétig, mindennap 2-3 órát. Mostmár hajlandó megcsinálni, de csak akkor, hogyha ott van a kaja az orra előtt. Ha megcsináltatom vele, de nem kap kaját, felháborodik, és elmegy. A fekvést azóta szintén a lenyomós megoldással, de hajlandó megcsinálni, természetesen csak kajáért. RENGETEG más megoldást próbáltam, ez az egy, ami bevált.
2018. márc. 18. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom,milyen oldalakat olvasol,és milyen makacs kutyád van,de ezek nekem beváltak, tudta a kutya,hogy mi a dolga...


https://www.youtube.com/watch?v=CMklxLbsiKs


https://www.youtube.com/watch?v=2hdCZJzTwnE

2018. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lenyomós módszer baromság, csak megutáltatod vele a tanulást. Ha jutalomfalatot mozgatsz az orra előtt könnyen megtaníthatod pitizni, forogni, vagy kis akadályokat átugrani. Ilyen korban nem egyszerű tanítani ha nincs hozzászokva, de nem lehetetlen. Fontos, hogy mindig pozitív élmény legyen neki a tanulás, és soha ne várd meg, hogy megunja. Mindig akkor kell abbahagyni, mikor még folytatni akarná, akkor is, ha ez az elején csak pár percet jelent. Így sokáig motivált marad.
2018. márc. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!