Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van nálunk egy új kutya a...

Van nálunk egy új kutya a menhelyről, de senki sem tud szót érteni vele. Mit tehetnék, hogy ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés

2 éves kutyus, fél éve lakik nálunk. a házba nem jöhet, az udvaron lakik egy idősebb kutyával, aki kiskora óta velünk van, ő már nagyon okos, mindenre megtanítottuk.

nagyon szeretethiányos, az előző gazdája gyakran megverte, amint meglát valakit az udvaron nekiáll rohangálni és ugrálni. ez mind jó, de eléggé zavaró, hogy bárki bármilyen ruhában az udvarra megy, ő felugrál a sáros mancsával. Nem érti, hogy nem szabad, egyeltalán nem figyel arra amit mondunk neki, a saját nevére sem hallgat. amint egy kis résre megnyílik a kapu, azonnal kirohan az utcára, pedig 1-2 naponta sétál vele valaki és az udvar is nagy. a másik kutya sosem megy ki az utcára, és hiába kiabálunk neki természetesen csak rohan előre. egész nap van vele valaki, csak éjszaka van egyedül, amikor mindenki alszik, akkor is ott van neki a másik kutya, akivel egyébként már elég jól kijönnek. nem tudom hogyan lehetne kicsit megnevelni, nyilván nem várom el egy ilyen fiatal kutyától hogy minden szavamra ugorjon, de azért örülnék ha nem kéne hetente legalább egyszer az utcán futkosnom utána és elkésnem a munkából, vagy ha megértené hogy nem szabad felugrálni az emberekre, a kukát nem szabad feldönteni vagy a másik kutya fekhelyét nem szabad darabokra cincálni az udvaron. sosem láttam még ilyen neveletlen kutyust és fogalmam sincs, hogy mit kezdhetnék vele. a másikkal könnyebb dolgom volt, egészen kölyök korától kezdve itt élt, sosem volt vele ennyi probléma

Mit tehetnék, hogy megértse amit mondunk neki?


2018. márc. 18. 19:40
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Ha jól csinál valamit? Arra gondolsz, hogy a 25. ül szóra rámnéz és egy kis gondolkodás után leteszi a seggét 2 másodpercre? Megsimogatom, megdícsérem, amire szintén bezsong és nekiáll ugrálni. Van itthon jutalomfalat, de azt csak akkor kap, ha a 10. parancs előtt megcsinálja amit mondunk neki...
2018. márc. 18. 22:46
 12/32 A kérdező kommentje:
9. köszi! nagyon sokat próbálkozunk, de sajnos nem adhatunk neki túl sok jutalomfalatot. van egy kis bélbetegsége ami miatt nagyon kell figyelnünk a táplálkozására, nem szeretném ha apróságok miatt megfájdulna a hasa és szenvedne miatta
2018. márc. 18. 22:49
 13/32 anonim ***** válasza:
33%

Nem lesz egyszerű menet egy Labival,de hátha segít...Következetesség mindenek előtt....

[link]

2018. márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
33%

Persze vannak benne túlzások,de alapnak tökéletes....

Nekem Német Dogom van...Szépen is néztünk volna ki,ha nem én vagyok a falka vezér.... :-)Nem válaszoltál a kérdésekre...A kajáját hogy kapja meg?Egész nap előtte van?Stb.

2018. márc. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Jutalmfalatnak megfelel egy FALAT párizsi, vagy virsli.

Azzal nem rontja el a gyomrát. Eredményt pedig jutalmazással fogsz elérni. Ha megcsinálja a feladatot, adod a falatot, addig is az orra előtt lengeted, hogy tudja mit miért csinál!

2018. márc. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Előtte nem lehet kaját hagyni, ha 3 kg húst tennénk elé addig nem állna le a zabálással, amíg el nem fogy. Minden nap ugyanazokban az időpontokban kapnak enni
2018. márc. 18. 22:58
 17/32 anonim ***** válasza:
0%
Persze,a legtöbb kutya azonnal eszik amelyik nincs elkényeztetve :-) de addig nem nyúlhat a kajához amíg TE nem engeded meg neki....ha más nem fogod a nyakörvét és csak parancsszóra adod neki oda...Remélem segít amit belinkeltem... Kitartást,nem lehetetlen,csak türelem és következetesség :-)
2018. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Baromira nem az etetésről van szó! Kivéve, ha kajával motiválható a kutya, akkor azzal kell tanítani! Nem eszetlen üvegdobálással.
2018. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
24%

"Nekem Német Dogom van..."


Nekem meg két rottweilerem. Na, ki a király? Ha már dicsekszünk mint az oviban.

2018. márc. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik kutya kajás (és a leírásod alapján a tiéd az)azt nagyon jól lehet motiválni jutalomfalattal ....egyetértek az előttem szólóval,kicsi kockára vágott párizsi/sajt,virsli karika tökéletes juti falinak :-)

és igen,ha 2 másodpercre lerakta a fenekét igenis kell a jutalmazás,nem csak 10.re...rá fog jönni,hogy a kajáért tenni kell :-)és simogatás is jár,mert ha már tudja a dolgokat,jutalom falatot nagyrészt el lehet hagyni és elég lesz a simogatás és dicséret is.Mellesleg amíg a kertben nem hallgat a nevére és nem jön hívásra,nem engedném el egyáltalán.

2018. márc. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!