Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van nálunk egy új kutya a...

Van nálunk egy új kutya a menhelyről, de senki sem tud szót érteni vele. Mit tehetnék, hogy ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés

2 éves kutyus, fél éve lakik nálunk. a házba nem jöhet, az udvaron lakik egy idősebb kutyával, aki kiskora óta velünk van, ő már nagyon okos, mindenre megtanítottuk.

nagyon szeretethiányos, az előző gazdája gyakran megverte, amint meglát valakit az udvaron nekiáll rohangálni és ugrálni. ez mind jó, de eléggé zavaró, hogy bárki bármilyen ruhában az udvarra megy, ő felugrál a sáros mancsával. Nem érti, hogy nem szabad, egyeltalán nem figyel arra amit mondunk neki, a saját nevére sem hallgat. amint egy kis résre megnyílik a kapu, azonnal kirohan az utcára, pedig 1-2 naponta sétál vele valaki és az udvar is nagy. a másik kutya sosem megy ki az utcára, és hiába kiabálunk neki természetesen csak rohan előre. egész nap van vele valaki, csak éjszaka van egyedül, amikor mindenki alszik, akkor is ott van neki a másik kutya, akivel egyébként már elég jól kijönnek. nem tudom hogyan lehetne kicsit megnevelni, nyilván nem várom el egy ilyen fiatal kutyától hogy minden szavamra ugorjon, de azért örülnék ha nem kéne hetente legalább egyszer az utcán futkosnom utána és elkésnem a munkából, vagy ha megértené hogy nem szabad felugrálni az emberekre, a kukát nem szabad feldönteni vagy a másik kutya fekhelyét nem szabad darabokra cincálni az udvaron. sosem láttam még ilyen neveletlen kutyust és fogalmam sincs, hogy mit kezdhetnék vele. a másikkal könnyebb dolgom volt, egészen kölyök korától kezdve itt élt, sosem volt vele ennyi probléma

Mit tehetnék, hogy megértse amit mondunk neki?


2018. márc. 18. 19:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
69%
19,te vagy az ovis...azért írtam ,hogy ha nem lenne megnevelve,akkor mit csinálnék 60-70 kg-val?Mellesleg ha a Rotijaid nem lennének megnevelve neked is gondjaid lennének...De egyikünknek sincsenek,csak a kérdezőnek,de remélhetőleg sikerül megoldania...
2018. márc. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Beleolvastam abba, amit linkeltél, azzal annyi a probléma, hogy én nem egyedül nevelem. Egy másik családtag legalább annyit van vele mint én, néha talán még többet is. Ő is nagyon szereti, annak ellenére is, hogy folyamatosan szétbarmol valamit az udvaron, károkat okoz vagy órákig takarítani kell utána, szerintem ő nem tudná alsóbb rendűként kezelni. A másik kutyával is úgy viselkedik, mintha legjobb barátok lennének, nem pedig úgy, mintha ő lenne a vezér. Talán részben ez is probléma lehet a kutya nevelésében?

Szerintem fel sem tűnne neki, hogy miért fogom a nyakörvét, talán még nézne is rám értetlenül, hogy minek fogom le, hiszen ott a kaja.

2018. márc. 18. 23:14
 23/32 A kérdező kommentje:
Nem értem a dicsekvéses dolgot, miért jobb két roti mint egy német dog? Személy szerint nekem nem szimpatikus a rottweiler, a szomszéd utcában a német dog viszont imádnivaló :D szerintem teljesen egyénfüggő, hogy ki milyen kutyát kedvel, miért kell ezzel felvágni? Nem azért írta, hogy milyen kutyája van, hogy dicsekedjen, hanem a tanítása miatt
2018. márc. 18. 23:17
 24/32 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen mindegy ennyi ésszel neked milyen kutyafajta szimpatikus...


Komolyan, IQ teszthez kellene kötni a kutyatartást - még ha mentett kutyáról is van szó -, hihetetlen mennyire kutyákhoz nem értő egyének tarthatnak ebeket. Persze, a kutyaiskola drága meg nincs is 200 kilométeren belül. Pedig neked kérdező hiába magyarázz az ember, a legalapvetőbbekkel nem vagy tisztában, miszerint nem alárendelve kell/lehet tanítani a kutyát, és mi is az a jutalomfalat. No comment.

2018. márc. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy hány km-re van innen a kutyasuli, azt is, hogy ha muszáj, elviszem. Nem jutott el az agyadig? Mi alapján ítélted úgy, hogy alacsony az IQ szintem? A kutyus okkal került ide, nem mi ragaszkodtunk hozzá. Szeretnénk mindent megadni neki, hogy elfelejtse azt a fél év borzalmat, amit az előző gazdája adott neki, és boldog legyen. Vannak vele problémáink, de minden erőnkkel azon vagyunk, hogy megoldjuk. Kérlek, ne ítélkezz, alig tudsz néhány dolgot erről az egészről. Inkább tanácsot adj kötekedés helyett, hogy előbbre juthassunk, és hogy a kuytusnak is jobb legyen
2018. márc. 18. 23:29
 26/32 anonim ***** válasza:
69%
Hát,pedig muszáj lesz mindenkinek következetesnek lenni,pláne a felnőtteknek...Próbáljátok megérteni ,hogy ő nem ember...nem is emberként kell kezelni...de le van írva ez is...Nálunk mi vagyunk az "alfa"pár,én és a férjem van egy 9 éves lányunk és ő is "feljebb "van a rangsorban mint a kutya....pl.jutalom falatot sem veszi ki a kutya a kezéből míg nem ad rá engedélyt.
2018. márc. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
69%
Még egyszer sok kitartást és következetességet,hogy elérd a célod...hidd el jobb lesz a kutyának is,ha tudja a határokat.Jó éjt.
2018. márc. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
ő nem felnőtt, ő öreg. néha úgy érzi, hogy csak a kutya mellett van nyugalomban. éppen ezért ő már nem is próbálja nevelni. ez nem az én alacsony IQ szintem miatt van, hanem azért, mert ő nem érti meg és nem is tudjuk neki elmagyarázni, hogy azért ilyen a kutya, mert ő túl engedékeny vele
2018. márc. 18. 23:41
 29/32 A kérdező kommentje:
köszönöm, köszi mindenkinek aki tudott segíteni.
2018. márc. 18. 23:44
 30/32 anonim ***** válasza:
89%

Na, végigolvastam. Van baj rendesen.


1. A kutya nem hülye, csak neveletlen. Nyilván "senkire sem hallgat", mivel senki nem vette a fáradtságot, hogy megtanítsa neki az alap dolgokat. Mondhatod neki hogy "ül", ha fogalma sincs mit akarsz tőle.

2. A gond csak az, hogy te türelmetlen vagy és lövésed sincsen hogy kell kutyát nevelni. Az egy nagyon helyes döntés, hogy kiképzői segítséget kérsz, viszont mielőtt befizetsz suliba, ugyan kérdezz utána a környéken! Ha nem foglalkoznak problémamegoldással vagy ha nem a megfelelő módszerekkel dolgoznak, akkor csak rontani fognak a helyzeten. Szóval előbb tájékozódj!!!

3. Ha labiról van szó, annak lepkefing a séta 1-2 naponta. Általában azt elfelejtik megemlíteni, hogy amellett hogy kiváló családi kutya, nagy mozgásigényű vádászkutyáról van szó, az ilyennel terepre kell járni, futi kell, meg ha motiválható játékkal akkor feladatozással együtt apportíroztatni.

4. Jah, igen, a szerethiány. A labrador erősen gazdimániás, családi kutya, nem teljesen etikus az udvaron tartani, de nyilván nem te vagy az egyetlen, aki így tartja. Az ugrálás, túlpörgés saját magát generáló folyamat:

- ti utáltok kint lenni, mert ugrál

- ő ugrál, mert alig lát benneteket

A megoldás az az, hogy ignorálni kell, amíg le nem nyugszik a tökbe. Ez a kutya kitartásától, fizikai erőnlététől függően egy több órás, többször újrakezdett hiszti is lehet és igen, beletelhet néhány hétbe, mire felfogja az új játékszabályt és nem próbálkozik minden alkalommal, hogy "de biztos komolyan gondoltátok?", viszont egyre könnyebben fogja feladni. Kell némi kitartás meg türelem hozzá, de meglesz az.

5. Érzékeny a gyomra? Akkor csinálj neki olyan jutalomfalatot, amitől nem készül ki! Az enyém allergiás, néhány hetente sütök neki. Hízékony? Könnyű feladatokért oda lehet adni neki szemenként a vacsoráját jutalomfalatnak. Majd eszik rendesen, tálból, ha nevelése rendben van.

5. Jajj, de ott van a gonosz XY, a ki szétbaromolja a nevelésedet, mert "ő nem tudná alsóbb rendűként kezelni. A másik kutyával is úgy viselkedik, mintha legjobb barátok lennének". Hát fiam, itt is te vagy tévedésben...

Ezt a falkavezér dolgot sürgősen el kellene felejteni, ugyanis:

- a hetvenes években, fogságban tartott, semmilyen rokonsági kapcsolatban nem álló farkasokon végezték. A vadon, családokban élő farkasok viselkedése köszönőviszonyban sincs ezzel

- a kutya néhány tízezer éve emberi családban él, háziasítva.

Ráadásul amellett, hogy téves megközelítés, a falkavezér kifejezés megengedi az embernek, hogy "alsóbbrendűként" kezelje és alpha rollal meg hasonlókkal szadizza a kutyáját, ami megint csak kontraproduktív. Ha elkezded nevelésre váró, szőrös családtagként kezelni a kutyát, akkor az a te hozzáállásodon is változtat, de a problémázós családtagodén is, mert ez közelebb van az ő látásmódjához. Tehát meg tudod beszélni vele, hogy nem a kutya elnyomásáról, szadizásáról van szó, hanem arról, hogy illemtudó, élhető kutyát neveltek belőle (pl. a kutya anélkül is kifejezheti az örömét, hogy összeugrálná a gazdit).

2018. márc. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!