Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keveset esznek a kutyáim....

Keveset esznek a kutyáim. Normális ez?

Figyelt kérdés

Amióta jött ez a hirtelen hőség, a kutyáim alig akarnak enni. Normális?

Nem akarom, hogy lefogyjanak. Ugyanazt kapják, mint eddig, de rá sem hederítenek, vagy csak nagyon keveset esznek.

Az egyik amúgy egy njuhász, ő kint van mindig, a másik egy yorki, ő kinti-benti. A kedélyük ugyanolyan, jó, játszanak-rohangálnak, aztán kidőlve pihegnek a hűvösön.


2010. jún. 11. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
normális.nem fognak fogyni (esetleg, ha túlsúlyuk volt azt adják le) vízre figyelj, hogy legyen elég és cseréld naponta többször, hogy mindíg friss legyen.
2010. jún. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nincs súlyfeleslegük, standard mind a kettő :) mindig friss víz van előttük! köszönöm a választ!
2010. jún. 11. 08:54
 3/9 anonim ***** válasza:
ja, és még egy, etess akkor amikor hűvösebb van.Nem tudom hányszor etetsz, én kétszer, de ebben az időben reggel 6-kor és este 9 után. A nagy melegben még kevesebbet esznek.
2010. jún. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!:) Pár napja én is megijedtem:) Aztán utána jártam és kiderült hogy tényleg csak a meleg miatt nem eszik a kutyusom!Nekem is Yorkim van kinti benti...:)Mivel itt a jó idő egésznap kint van az udvaron és szaladgál,játszik ..eszébe sem jut a kaja...ha eszik is csak keveset aztán rohan vissza a fűbe:)

Ne aggódj..viszont a vizet frissítsd nekik!(de szerintem ezt nélkülem is tudod)

2010. jún. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális jelenség, ne ijedj meg;) Ebben a melegben a legtöbb kutya egész nap elvonul hűsölni, pihengetni s a legtöbb ilyenkor kevesebbet eszik. Nem lesz semmi baj velük. A folyadékpótlás az ami nagyon fontos, hogy igyanak eleget. Egyébként ilyen hőségben nálunk is ez van, hogy napközben pihen, este későn megyünk sétálni, mikor már "hűvösebb" van, és ezután, este jó későn kap enni, s akkor már eszik is, megeszi a vacsoráját.
2010. jún. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tényleg teljesen normális.

Én csak annyit tennék hozzá, hogy a standard súlyban van egy minimális "túlsúly", mert az a normális. A kutyák közt nem dívik a soványság. (Na jó az agarak közt igen, de nekik a felépítésük is olyan.:)

2010. jún. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én nj-om ssem eszik napközben , de rájöttem hogy ha este 7 után kapja a kajáját akkor simán megeszi :)
2010. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. a njuhászom este kap csak enni, a kicsinek kétszer adok, reggel és este, megfelezve a napi adagot. De most ő is csak este eszik.

De ezek szerint nem gond, délután majd csinálok nekik pancsolót, imádnak fürödni :)

2010. jún. 11. 10:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is lefelezte az adagját:)A hőség ellen vettünk neki egy műanyag gyerekhomokozót, telenyomtuk vizzel.Ha melege van belefekszik, és boldogan "röfög":)
2010. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!