Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszi azt nagyon sok...

Miért hiszi azt nagyon sok ember hogy 50 ezerért fajtatiszta kutyát vehet? A menhelyit meg olcsobb tartani mint egy fajtatisztát?

Figyelt kérdés

Ha valakinel tetszik egy fajta szépen átgondolja hogy neki való e, ha igen elmegy kiállításra és beszél több tenyésztővel. Meg várja a megfelelő almot ami lehet évek is ill össze gyűjti az árát ami több száz ezer.

Ha esetleg ezt hulyeségnek tartja fajta mentés vagy menhely ahonnal olcsobban az oltasok,chip esetleg ivartalanítás áráért magához vesz egy kutyát megmentve az életét.

Ha nincs ivartalanítva akkor első dolga megtenni.

Mert a tartásuk kb ugyan annyi a táp,fekhely,oltas minden kutya esetében egységes ár.

Ez az én véleményem. De azt tapasztalom hogy sok ember felmegy a netre és vesz egy kölyköt 50 ezerért majd pislog hogy nem olyam mint a várt.

A szomszédaim 2x szívták meg

Elsőnek egy befestett kis kutyát kaptak yorkinak eladva 30 ezerért. Most húsvétra hoztak még egy kutyát a gyereknek.

Arany yorkit... és biztosak benne hogy “fajtiszta”( mondjuk minden kutya az)

Mert az oltási könyvébe “gold yorki” van írva ill a tenyésztő neve .

Keverék kutyám oltási könyvében is van “tenyésztő neve” rész ahol a menhely neve szerepel míg a törzskönyves kutyám oltási könyvében csak 1. Tulajdonos van.


2018. márc. 31. 14:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én Illatosról hozott sharpei kutyám is egészségesnek tűnt. Nem egyszer akarták megvenni tőlem nem kis pénzért, azt hitték Holland kennelből vettem több ezer euróért. Sima keverék a drágám és eddig nagyjából fél millióban van, hogy nem vak. Pedig egészségesnek tűnt. Sima szűréssel megelőzhető lett volna. És nem a pénzemet sajnálom egyébként, hanem a kutyát amennyit a 3 műtét alatt szenvedett.
2018. márc. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
29%
Ne haragudj de a Sharpei-t eleve betegnek tenyésztik. Egy olyan degenerációt tartanak fent rajta a tenyésztők amiért már kiskorában műteni kell őket. És nem ez az egyetlen fajta amelyiket direkt torznak tenyésztenek levegőt nem kapó buldogok, kidülledt szemű csivavák menni élni alig tudó masztifok és sorolhatnám. Mindnek van km-es csodapapírja de attól még eldeformált fajták. Eleve nem vennék ilyeneket csak nagyjából kutyaként műkődő fajtákat. A rotit is szépen rontják lefelé a mestertenyésztők disznófejű rajzos masztifok lesznek szépen lassan mind.
2018. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem olyan hű de tökéletesek a törzskönyves kutyák sem sajnos. Amelyik fajtának csak tenyészszemle kell, egyszerűen figyelembe sem veszik, hogy az adott bírálandó kutya félős-e, vagy éppen egy hörcsög, akit a tenyészszemlére lenyugtatóztak, hogy ne egye meg a bírót.

Sok fajtánál nincs is előírás bármiféle szűrésre.Elviszik egy tenyészszemlére, ahol megállapítják, eléggé hasonlít a fajtájára. A kiállításgyőztességet gyűjtögetőknél is van egy küllembírálat és kész.

A munkavizsgára kötelezett fajtáknál a legsilányabb kutyát is valahogy megcsinálja egy segéd,a saját kiképzési helyén az ismert nyomon, pályán, az ismert segéddel megcsinálják minimum ponttal a munkavizsgát.

Egyszóval az sincs könnyű helyzetben, aki kevés ismerettel kutyát akar venni.

2018. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem hit kérdése, hanem tény. Szaporítóktól simán megvan 50-ből egy fajtatiszta kutya, az más kérdés, hogy valószínűleg neked fog kelleni beoltatnod és szűrve sem lesz. A hétköznapi ember nem tudja, hogy mi a különbség a szaporító és tenyésztő között, ő csak azt látja, hogy a tenyésztő három-négyszer annyiért adja a kölyköt.
2018. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
30%

Meddig akarjátok még lehülyézni az átlagembert? Nem kell belebeszélni a társadalomba hogy hülyék, ez önbeteljesítő jóslat.

Mindenki tudja, hogy a tenyésztett kutya minőségibb, a baj csak az, hogy mint a szerelem, senki se tudja milyen. Mert agyon van hallgatva.

Engem csaptak már be a legnagyobb jóindulatom és segíteni akarásom ellenére mikor egy mentett kutyát akartam elhozni és a csillagokat is lehazudták az égről, csak hogy elhozzam. Semmi nem volt igaz, amit a kutyáról mondtak, semmi, de semmi. Most már tudom, hogy egy állatvédő bármire képes, hazudni is. Persze, vannak rendes állatvédők is, akik a lelküket is kiteszik, de az a baj, nekik meg én nem felelek meg, mert túlságosan eltérek az átlagtól, ők meg megint nem adnak kutyát.

Nem is kell, de amíg egy idealizált világot kergetnek, és tonnaszámra mentik a kutyákat, miközben a társadalom hibája valahol hogy ez az egész megtörténhet, merre is van az előre?

Menhelyen meg azt modnta nekem a bácsi, miután megkérdezte milyen kutyát akarok, hogy kettőt tud ajánlani, mert én valóban társat keresek,ezek meg alkalmatlanok arra lelkileg.

Tudjátok, én imádom a kutyákat, pont ezért nem tenyésztem őket, pedig új fajtát is akartam tenyészteni de hát nem akarok felesleges keverékeket is mellékesen kitenyészteni

Amíg az embereket az érzelmek motiválják gondolkodás helyett, addig a fogyasztói társadalom kitermeli magából az 50 ezres kutyákat, mint termékeket amikkel utána úgy is bánnak, AMI SZÖRNYŰ

2018. márc. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!