Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a szemét ilyen esetben?...

Ki a szemét ilyen esetben? Tudom, hogy gyilkosság, de 3 kisgyerekről van szó.

Figyelt kérdés

Apósommal lakunk együtt (fél ház az övé, fele a miénk). Kb 2 éve vett egy nagy káj kutyát, az egyik gyerekre már rátámadt, szerencsére nem lett komolyabb baja. Be van zárva ha após nincs itthon, de többször kitört már a "kennelből". Volt, hogy hoztam haza a kisfiam az az oviból, de a kutyáról nem tudtunk bemenni. 3 órát álltunk a kapuba amíg após hazaért a munkából és bezárta. A szomszédok is rettegnek tőle. Ha kint van nem merik a saját udvarunkra sem kiengedni a gyerekeket, nehogy átmenjen a kutya.

Többen szóltak apósnak altassal el vagy vigye el. De nem. Előbb utóbb lefogják mérgezni, de félek hogy a valamelyik gyerek találja meg a mérget.

Mit lehetne tenni?

Apóssal nem lehet beszélni, nem adja a kutyát.



2018. ápr. 4. 19:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
71%

Azért azok, akik rosszat kívánnak a kérdezőnek, picit gondoljanak már bele az ő helyzetébe....


Kutyás vagyok, sőt járok önkénteskedni állatmenhelyre is, de egyben anya is vagyok 2 gyerekkel.

Akármennyire szeretem a kutyákat, az emberélet fontosabb és itt sajnos a kutya fogja megszívni a gazdája nemtörődömségét ha végül elaltatják, vagy rosszabb esetben megmérgezik.

Ha akár 1 napot is a kérdező helyében lennétek, nem támadnátok őt.

2018. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kutya, ebben a helyzetben ez csak rosszabb lesz. Egyedül van, nem foglalkoznak vele (nyilván már nem is lehet) és egyre inkább bekattan. Hogy jutott el idáig a kutya? Már akkor is voltak vele gondok mikor az apósodhoz került? Mennyi idősen vette? Ha kölyökként akkor ő rontotta el a nevelését, de nagyon - már ha nevelte egyáltalán. Ezért veszélyes egy ekkora kutyát hagyni az ember fejére nőni, mert ilyen elfajult helyzetben már nagyon nehéz közbelépni.

A kutyának mindenképp jó lenne, ha elkerülne onnan, lehetőleg hozzáértő kezekben. Ha csak 2 éves, és amúgy egészséges idegrendszerileg, akkor nagy valószínűséggel kitartó és következetes munkával még normális kutya faragható belőle.

2018. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A káj-t bejegyzett, kennellel rendelkező tenyésztőtől vette Apósod?

Ha igen, akkor első körben a tenyésztővel kell felvenni a kapcsolatot, ilyen esetekben visszaveszik általában a kutyát, sőt, sok esetben ezt szerződésben rögzítik is.

2018. ápr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
49%
Értem én, hogy nem lehet mindenki kutyás, de gondolom, amikor odavitte apósod még csak nem volt ilyen vad. Na ha akkor egy minimális szinten foglalkoztatok volna vele ti is, akkor már nem lenne ez a helyzet.
2018. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a kutyákat (kettő van) de egy KÁJ nem egy átlagos kutya. Kőkemény területvédő, aki arra lett kitenyésztve, hogy megyényi területeket egyedül őrizzen. Megvédje a területét mindentől és a gazdája nélkül is önálló döntéseket hozzon. Egy ilyen kaliberű kutya egy nyilvánvalóan kertvárosi környezetben nincs jó helyen. Sem a kutyának, sem a családnak nem jó. Pláne úgy, hogy a gazdája nem foglalkozik vele.

Csak hogy mindenki értse: Jelen esetben nem arról van szó, hogy egy neveletlen vizsla felugrál a családtagokra, gödröket ás és megrágja a gyerekek nyuszimotorját. Hozzáértő gazdinak is meggyűlhet vele a baja, nemhogy laikusoknak, akik sosem tartottak még semmilyen kutyát, nemhogy pásztort.

Én nagyon altatásellenes vagyok, ezért a fajtamentést javasolnám, mert egy 2 éves kutya egy számára jó helyen, hozzáértő gazdi mellett még nagyon sokáig élhet.

Mivel alapból a kérdezőnek nincs köze a kutyához, nem tudom, hogy tud-e velük valamit intézni a gazda nélkül... De érdemes lenne őket felkeresni, hátha van valami ötletük.

Egyébként jogi segítséget kellene kérni, hisz elvileg egy osztatlan közös tulajdonú ingatlanról van szó, ahol alapvető joguk volna a biztonságos élethez. Más kérdés, hogy milyen remek lesz az apóssal jogi vitába keveredni, de ha nincs más lehetőség, a gyerekek biztonsága a legfontosabb.

2018. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
62%
A leírtak alapján tényleg a fajtamentőknél lenne a helye! A FAJTAMENTŐKNÉL!!! Nem elaltatni! Mert ahogy te beszélsz kérdező, arra sincs mentség!!! Méghogy az altatás lenne a "leghumánusabb megoldás" - nevetséges: értsd: NEKEM ez lenne a legkevesebb gonddal, idővel, pénzzel járó ügyvitel! Ezzel a mentalitással ugyanolyan utolsó állatkínzó vagy, mint az apósod! (És igen, megértem, hogy félsz, és igen, megértem, hogy félted a gyerekeid, de azért lehetne benned némi belátás - nem az apósod, a KUTYA felé, aki NEM TEHET arról, hogy ilyen sz*r gazdája van:( )
2018. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
86%
A kutya kinyírásához ne egy kutyás fórumon keress bátorítást, az egyéb lehetőség meg az, hogy mégis csak leültök és értelmesen megbeszélitek.
2018. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
83%
2018. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van és átérzem a félelmedet. Figyelj, főleg ha sose tartottál kutyát, ez normális. De meg kell értened, ő nem akar senkinek rosszat, egyszerűen csak retteg az apósodtól, és ezért mindenkire támad. Az lenne a normális, ha úgy lenne nevelve, hogy akire a gazda azt mondja oké, azt nem támadom meg. Ez elmaradt. Egy kutya átneveléséhez az kell minimum, hogy kutyás légy. Bem elméleti tulajdonos, hanem olyan, aki ért a nyelvükön. Sajnos igaz az, hogy nagyon el lehet rontani a nevelést, de mindig van visszaút. A fajtamentés tényleg jó ötlet, de ha jól van tartva, etetve, ellátva, nem viszik el az állatvédők. Én a helyedben megvásárolnám apósodtól, és szakemberhez fordulnék vele. Aztán eldöntheted, hogy elajándékozod, megtartod, visszaadod apósodnak, vagy bármi. Csak próbálj hideg fejjel gondolkodni. Ne legyenek ártatlan áldozatok! Se gyerek, se felnőtt, se kutya. Drukkolok Nektek! <3
2018. ápr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
*Nem
2018. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!