Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csau-csau vagy a mudi a jobb...

Csau-csau vagy a mudi a jobb egy ötödikes lánynak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 20:53
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
91%
Mudival jobban jártok, de nekem személy szerinte egyik fajta sem a kedvencem a felsoroltak közül. A csau-csauval csalódni fogtok, nem olyan nagy ölelgetni való mackó mint amilyennek tűnik, sokkal inkább egy makacs, nevelhetetlen, öntörvényű kutya. Gondolom szeretnél a kutyádnak trükköket tanítani, sokat sétálni vele és biztosan kezdő kutyás vagy, szóval egyértelműen a mudit ajánlanám. Viszont jó helyről vegyetek mudit, mert már találkoztam idegbeteg mudival, amit szaporítótól vettek.
2010. jún. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
49%

Sok függ attól, hogy hol szeretnéd tartani a kutyát. A mudi nagy teret és rengeteg mozgást (séta, feladatok, tanítás) igényel. Ha fejben nincs lefárasztva az agyatokra mehet a pörgésével. Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon fogalalkozás igényes. Egy 5. lány tud vele eleget foglalkozni a suli, különórák, barátnők mellett? Szerintem nem, de az időbeosztásotokat ti ismeritek.

A csau valóban nem egy ugribugri, bújok a gazdihoz típus. Viszont én ismerek egyet (napi rendszereséggel együtt játszik az én kutyámmal), ő sétál póráz nélkül, gond nélkül behívható, nagyon szeret futkározni, bírkózni. Kíváncsi, érdeklődő. Ismeri és tökéletesen végrehajtja az összes alapengedelmességi feladatot. A gazdija vele jár vásárolni. Probléma nélkül várja a gazdit a bolt előtt akár 20 percig is. Soha nem agresszív. Persze nem egy túrázáshoz való kutya, de gyereknek szerintem sokkal jobb partner, mint a mudi.

Mindezek mellett az a véleményem, hogy egy 11 éves gyereknek nem való kutya még, mivel még nincs magabiztos kutyás tapasztalata, amivel jó kutyát tud nevelni. Szükség van a szülők segítségére, tudására, mert mindegy milyen fajtájú a kutya, ha csak nő a kertben, mint a szilvafa, akkor neveletlen, ugrálós, gyerekfeldöntögetős, mindent szétrágós, ne adj isten csipkedős kutya válhat belőle.

2010. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
88%

5.-esnek külön egyik sem. csak ha a család is akar kutyát és ők is vállalják vele a tennivalókat, ha kell mindet.

Egyébként meg amelyik jobban tetszik, a mudi embersebb, a csau magának valóbb és érzékenyebb hidegre, melegre. A mudival többet tud foglalkozni és több sikerélménnyel.

2010. jún. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
77%

Hát...

A Chow-Chow nem 1 haláli bújús mackó. Okos, de túlságosan is öntörvényű...Ehhez magabiztos kéz kell, napi foglalkozással. Mert ha nem akkor a lány csak leshet mert a kutya fogja irányítani, és a kutyát fogja "szólgálni". Egy Mudihoz is ugyanez kell, de a mudit jobban lehet idomítani, dédelgetni. És a mudi jobban való 1 versenyre. Amúgy 11 éves lány kezébe SEMMILYEN. Tegyél le róla, mert megunja. A barátnői elveszik az idjét úgy is =/.

2010. jún. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

én 12 évesen kaptam a spánielemet, tavaly temettem el. Igaz, születésemtől kezdve voltak kutyáink, velük nőttem fel, mert nincs testvérem. Ha azt vesszük, értek a nyelvükön. Soha, egy napra sem hagytam egyedül a kutyámat, mindig jött velem. Imádtam.

Max. ezért nem ajánlom. Veled lesz 10-15 évet, és iszonyatosan nehéz elengedni...Vele fogsz felnőni, az életed része lesz. Én még egy év után is gyászolom Őt.

2010. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Mudi!!!!!!!

Nekunk 2 pulink van, és nagyon ragaszkodóak, huségesek,barátságosak,nagyon aranyosak,nem kell fésulni oket,a kajában sem válogatnak,játékosak,kiváló házorzok, és nem nagy igényuek!

2010. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
35%

Inkább csau- csau!!!!

A barátnomnek is az van,nagyon barátságos,kiváló házorzo, ragaszkodó, es nagyon cuki!!!

2010. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:
23%

sziasztok

nekünk csaunk van,nagyon okos és barátságos,minden nap szoktunk játszani vele...

semmi sem igaz abbol,amit az első oldalon írtak róla...max.ha beteg a kutyájuk...

2010. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

érdekes, akkor mi belenyúltunk két autista csau csauba... haha...

kiskorukban se akartak játszani, inkább elvoltak magukban!

soha nem igényelték a játékot, tanulást, semmit.

örülni örülnek nekünk, de ennyi. séta, aztán vissza a kennelbe és elvannak/elvoltak.

2010. jún. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%

Csak azért is menhelyi!

Már csak azért is, mert a menhelyen nem csak keverékek vannnak, hanem fajtatiszták is, és ha találtok egy szeretetéhes mudit vagy csaut, akkor alig van esélyetek elrontani... Viszont, ha kölyökként veszitek, akkor bizony bármi lehet belőle.

Ez nem erőszakosság, ez puszta ésszerűség.

2010. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!