Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csau-csau vagy a mudi a jobb...

Csau-csau vagy a mudi a jobb egy ötödikes lánynak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 20:53
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 éves koromban lett kutyám, és nem untam meg mikor megnőtt, hanem egyre jobban szerettem. Puli keverékem volt, kis okos. Mudi nekem szimpatikusabb.
2010. jún. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
60%
Menhelyes Mudi :D XD
2010. jún. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
9%

[link]



ezen a menhelyen ennyi félig-negyedig mudi kutyus van :)

2010. jún. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem illene elfogadni hogy nem akar mindenki menhelyes kutyát. Elég bunkó dolog mindenhova odafurakodni ahol meg sem említik, ezzel csak nagyobb ellenszenvet szítotok mint kedvet hozzá.

Kedves kérdező szerintem egy törzskönyves, jó helyről származó mudi tökéletes választás. :)

2010. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Én is sajnálom a menhelyes kutyákat, de fajtatisztát nem vennék onnan, akkor inkább keveréket, mert egy fajtatiszta mudi, vagy bármilyen más fajta nem ok nélkül került oda. Csak, hogy néhány dolgot említsek, nem tudod általában honnan van, kik a kutya szülei, azok betegségei, és mért váltak meg az aranyos kutyától az előző gazdái... talán nem tudták kezelni, mert rossz idegrendszerű volt, vagy az orvosi költségeit nem tudták kifizetni, mert egy olcsó kutyát vettek valami szaporítótól... stb. Akkor már inkább menhelyi keverék, azok ellenállóbbak. A kérdezőnek válaszolva én a mudit jobban javasolnám gyerek mellé, a nevelésben gondolom úgy is ti fogtok segíteni lányotoknak.
2010. jún. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
55%
A csau makacs kínai kutya,tehát tapasztalt gazdit igényel + aki szereti a kínai kutyákat. A mudi terelő kutya, miért kell házi kedvencnek 1 kislány mellé, nem értem?!A vizslák vadászkutyák, kitalálták,h,milyen jó a gyerekek mellé, és sorolhatnám a többi munkakutyát...., és végül a menhelyen köt ki sok közülük.
2010. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
70%
Az én csaum alapvetően egy nyugodt kutya de néha rájön az 5perc és akkor elkezd rohanni a kertben körbe (inkább vágtat..:D) és olyankor leginkább meg kell kapaszkodni hogy ne lökjön fel minket:D
2010. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó előtti, ha így állunk hozzá akkor senkinek nem lehet kutyája, mert nem sok ember tudná a fajtájának megfelelően dolgoztatni. Sőt ki is halnának a fajták, mert tudod van egy olyan szó hogy alkalmazkodás. Ha mindegyik sziklaszilárdan ragaszkodna ahhoz amilyen abba nem sok jó lenne nekik. Attól hogy a mudi terelő kutya még nem fog belehalni ha lesz egy szerető gazdája és terelés heylett szeretni fogják.
2010. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
52%
Szegény kutyák alkalmazkodnának a körülményekhez, de nem mindig sikerül, és a "szerető gazdi" megszabadul a kezelhetetlen kutyától. A munkakutyák szellemi- fizikai lefárasztást is igényelnek a szerető családi légkör mellett.Nem elég nekik, h, "csak úgy elvannak".Nem kell velük feltétlenül dolgozni (pl juhász,vadász, rendőr stb.), de rendszeres foglalkozás hiányában unatkoznak, elszöknek, depresszióssá esetleg agresszívvé válhatnak.Nem riogatni akarok, csak a körültekintő választást szeretném támogatni!
2010. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Nos nekem csaum is és mudim is van. A mudit befogadtuk,letáborozott a kapunk előtt és nem mozdult onnan.Nem lehetett nem megsajnálni. Ragaszkodó,szeretetéhes, hiperkatív. Ezzel jellemezném. És hát szegénykém elég rossz helyen lehetett, fél minden rúdtól,fadarabtól,vihartól,dörrenéstől. De mégis megérte,mert nagyon szeret minket és mi is őt. A negatívuma: nagyon nagyon sokat ugat,rohangál, ugrik a kerítésre, ilyenkor arra sem hallgat ha szólunk neki, ló,ismeretlen kutya az a gyengéje...

Csauból nekünk ő már a 2. Az első 13 évig élt,velem nőtt fel, én még alsós voltam mikor kaptam. Persze kellett szülői segítség,dehát mihez nem. Sosem fogom elfelejteni azt a kutyámat, nagyon hozzám nőt. A mostani még csak 3,5 hónapos. Nagyon játékos,kíváncsi,az alomból ő volt a legfigyelmesebb,még a hangyákat is követte az orrával. Sok szeretettel és figyelemmel a csauból is lehet kedves nem magának való kutyát nevelni. De persze ha ez nincs meg bezárkózik akár egy ember. Ezért van az h később rá sem hederít az emberre. Végülis igaza van. Persze azt aláírom,hogy felnőtt korában már nem szereti az agyonbabusgatást. Szóval szerintem mérlegeljétek a környezetet is,mert a mudinak tényleg sok hely kell és sok mozgás, a csau nyugisabb.

2010. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!