Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elképzelhetőnek tartjátok,...

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy egy mereven kutyaellenes srác egy kapcsolat kedvéért elvisel, netalántán megszeret egy kutyát?

Figyelt kérdés

Egy ideje ismerkedek, találkozgatok a kérdésben említett sráccal. Már első találkozásunkkor is nagyon szimpatikus volt számomra. Mondhatnám, hogy ő lenne számomra a tökéletes társ: helyes, sportos kinézet, intelligencia, jó egzisztencia, saját ház. Viszont elég korán kiderült, hogy ő nem szereti a kutyákat és fél tőlük, valamint nagyon rossz véleménnyel van a gazdikról. Ezzel még önmagában nem is lenne gond, viszont nekem kisgyerekkorom óta van kutyám és a jelenlegitől sem válnék meg szívesen. Részben igazat is adok neki, mert nagyon sok olyan gazdi van, aki nem ért a kutyákhoz, viszont ezt a csőlátásszerű kutyaellenességet nem igazán tudom tolerálni. Lenéz engem és a családomat, hogy mi családtagként tekintünk a kutyára. Mindezek ellenére nagyon jól érezzük magunkat együtt. Már néhányszor nála is aludtam, ilyenkor a kutyám természetesen anyuméknál marad. Szerintetek változhat a srác véleménye, ha nagyon vonzódik hozzám?

Vagy esetleg nekem kellene lemondanom a kutyámról?


2018. ápr. 25. 21:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz neked kapcsolatot találni ezért képes lennél ez az egy kapcsolat erejéért mindent eldobni, csak hogy megtartsd? Ennek semmi jó vége nem lesz, és nem csak azért mert eldobnád a kutyát, hanem először a kutyáról mondasz le, utána a barátaidról akik neki nem szimpatikusak, utána a családodról mert az szintén nem szimpatikus neki, hiszen lenézi őket mert kutyások... Bocsi, de akár lenézi a kutyámat, hovatovább a családomat az nálam nem lenne érdemes kapcsolatra.
2018. ápr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Aki elvárná tőlem, hogy lemondjak a kutyámról, hogy ő megtarthassa a fóbiáját, attól én nem akarnék semmit.
2018. ápr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Te már döntöttél. Ha fáj, ha nem az igazság az: Hogy egy pillanat alatt az lett amit a srác akart. Neked kényszeredetten kell a kapcsolat, a srác meg örülni fog, hogy lesz kit irányítania.

Te nem fogsz fellépni ellene, mert félsz, hogy otthagy. Még csak most jöttetek össze és már érzelmi zsarolás van. Mi lesz még itt?

2018. ápr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Én megtettem hasonló helyzetben, és elfogadtam a kutyát a lánnyal együtt. Azóta nagyon nagy haverok vagyunk a kutyával is.
2018. ápr. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 bollocks ***** válasza:
85%
Csak nekem egyértelmű, hogy ezt a kérdést a 31 éves meleg srác tette fel a faszija nevében?
2018. ápr. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nekem is egyből sikerült beazonosítanom a történet szereplőit. :D

Én viszont nem hiszem hogy szerepcserés lenne a kérdés.


De most ettől függetlenül, szerintem elég szomorú, ha lemondanál a kutyádról miatta.

"a jelenlegitől sem válnék meg szívesen"... Tehát végül is hajlandó lennél megválni tőle, csak nem szívesen.

Mi lenne a kutyával? Szüleid is foglalkoznának vele annyit mint te? Én sosem tudnám ezt megtenni a saját kutyámmal. Hiába lenne valaki aki mindent megadna neki, maga a lelki trauma, hogy elválasztják tőlem, annak nem lennék képes kitenni őt. De ha neked ez oké, akkor csináld.


A "srác" nem fog megváltozni, sőt, ha tartósan egy fedél alatt kell majd élnie egy kutyával, szerintem csak még rosszabb lesz. Akkor már nem csak általánosságban a kutyákkal és a gazdáikkal lenne baja, hanem a te kutyáddal és a gazdájával, azaz veled.


Egyébként aranyos, hogy mind a ketten itt kérdezősködtök, lehet hogy be kéne linkelnem ide eme bizonyos "srác" néhány korábbi kérdését, szerintem a hajad égnek állna tőle, hogy milyen emberrel van dolgod. Gondolom avval nem dicsekedett el, amikor egy kutyás néni nyakába kente a fekáliát az utcán bosszúból?


Na de ne legyen igazam.. Lehet hogy mégis egy másik elragadó párról van itt szó. :))

2018. ápr. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
szióka 31 F :D
2018. ápr. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

"nem mondanék le a kutyámról" vs. "a kutyának anyuméknál is nagyon jó sora lenne és ott is sokszor látogatnám" - tehát, DE, lemondanál róla, és csak önigazolást keresel!

DE, ha megteszed, bizony FELELŐTLEN LESZEL, mert HÁTAT FORDÍTOD, és CSERBEN HAGYOD a kutyádat egy olyan partnerért, akivel úgysem lesz jövőtök (lásd a 10 választ, ez csak a kezdet - és AKÁRMENNYIRE meghunyászkodsz, mivel ő nem úgy áll hozzád, ahogy kellene, előbb-utóbb dobni fog valaki másért, csak idő kérdése)

Legyen már gerinced!

2018. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Vagy elviseli vagy nem, de én biztos nem mondanék le egyetlenegy állatomról sem(6 kutyesz, 12 cica, 3 nyuszi, 1 törpehöri, 3 tengericoca). Ez van, engem így kell szeretni, vagy nem kell szeretni.

Próbáld vele megbeszélni, hogy nem baj, ha nem törődik a kutyáddal vagy nem szerti, de ne akarja elválasztani Tőled, mert Te nagyon szereted Őt.

Ha nem érti meg, akkor meg lehet szakítani a kapcsolatot a sráccal, vagy ahogy gondolod, én biztos dobnám.

Talán ezért nincs barátom és 2, aki volt is ezért dobott pár hét után:)

2018. ápr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

#14 Gratula :) Amúgy igen, az nem igaz, hogy nem lehet változni, csak akarat kérdése.


Persze erre mondhatná valaki, hogy akkor miért ne változzon a kérdező, csak hát van némi különbség a családtagként kezelt kutyáról és egy hülye fóbiáról lemondás között. Ha tényleg szeret az ember valakit és akarja őt, természetesen megpróbálkozik érte az utóbbival és szerintem jó eséllyel sikerül is, hisz a kutyák alapvetően jó arcok :)


Csak hát itt legfeljebb a kérdező szerelmes, a másik fél csak jól elvan vele, persze addig, amíg neki ilyen kényelmes ez a "kapcsolat".


Én is ismerek olyat, aki csak egy jóbarát, de még ennek a kedvéért is inkább összehaverkodott a kutyámmal, pedig amúgy nem szereti őket.

2018. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!