Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elképzelhetőnek tartjátok,...

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy egy mereven kutyaellenes srác egy kapcsolat kedvéért elvisel, netalántán megszeret egy kutyát?

Figyelt kérdés

Egy ideje ismerkedek, találkozgatok a kérdésben említett sráccal. Már első találkozásunkkor is nagyon szimpatikus volt számomra. Mondhatnám, hogy ő lenne számomra a tökéletes társ: helyes, sportos kinézet, intelligencia, jó egzisztencia, saját ház. Viszont elég korán kiderült, hogy ő nem szereti a kutyákat és fél tőlük, valamint nagyon rossz véleménnyel van a gazdikról. Ezzel még önmagában nem is lenne gond, viszont nekem kisgyerekkorom óta van kutyám és a jelenlegitől sem válnék meg szívesen. Részben igazat is adok neki, mert nagyon sok olyan gazdi van, aki nem ért a kutyákhoz, viszont ezt a csőlátásszerű kutyaellenességet nem igazán tudom tolerálni. Lenéz engem és a családomat, hogy mi családtagként tekintünk a kutyára. Mindezek ellenére nagyon jól érezzük magunkat együtt. Már néhányszor nála is aludtam, ilyenkor a kutyám természetesen anyuméknál marad. Szerintetek változhat a srác véleménye, ha nagyon vonzódik hozzám?

Vagy esetleg nekem kellene lemondanom a kutyámról?


2018. ápr. 25. 21:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de elég sok az ellentmondás. Eleve szóba sem állnék olyannal, aki nem szereti a kutyákat (vagy bármilyen más állatot). Olyannal sem állnék szóba, aki lenéz engem vagy a családomat emiatt (vagy bármi mas miatt).


Marhára szeretheted a kutyádat és nagyon családtagnak tekintheted, ha lemondasz róla egy idegen miatt, akivel lehet 2 hónap múlva együtt sem leszel. A kutyádért felelősséget vállaltál 15 évre minimum és megválnál tőle más kedvéért. Na én az ilyen embereket nézem le.


Egyébként ne legyenek illúzióid, ma a kutyáról kell lemondanod a srác miatt, holnap a számára nem szimpatikus barátaidról, aztán majd a családodról.

2018. ápr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Anno volt egy pasim... már 2 hónapja együtt voltunk, amikor feljött hozzám. A macskám épp a kanapén aludt, ő meg lelökte, hogy utálja a macskákat és ne aludjon a kanapén, mert ő akar odaülni.


Fogtam a kabátját, a kezébe nyomtam és lökdöstem ki az ajtón, hogy húzzon a p.csába és a számomat is törölje ki.


Ugyanezt tenném most is. Aki nem fogadja el, hogy felelősséget vállaltam az állataimért (kutya és macska), az tehet egy szívességet és elhúzhat a francba, ha nem tetszik neki. Nem kell szeretnie őket, de az én házamban ők vannak itthon, szóval igenis köteles megtűrni őket. Ha pedig nem tetszik, hogy a macska a kanapén van, akkor lehet ülni a földre vagy hazamenni.

2018. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat.

Csak egy kettőt. De nekem is úgy tűnik te eldobnád a kutyáidat egy most megismert srác miatt.



Nekem az évek alatt 3 olyan srác került képbe akik nem kedvelik a kutyákat. 2-vel nem is beszéltem tovább. Minek?


Az egyik csak azt mondta túl sok rossz tapasztalata volt kutyás lányokkal. Így vannak fenntartásai oké. Gondoltam bebizonyítom az ellenkezőjét. Csak sajnos nem jött össze mikor kiderül,hogy közeljövőben közel 50 kg.os kutyát szeretnék :D akkor már ment hogy szigorúan csak kint,kennelben vagy láncon lesz igaz? Mondom k..ra nem..


Ott be is fejeztem vele is..


Mind 3 jól nézett ki,kutyázást leszámítva a többi pontunk közös volt, Egyedül laktak,szimpatikusak voltak.


De nekem elég egy olyan mondat,hogy jajj a kutya nem bentre való meg jajj ez jajj az.. Na a a soha viszont nem látásra az ilyennek.


Tudod az a baj,hogy elnyomhatjátok magatokba egy ideig. Utána úgy is kiütközik,hogy utálja őket, nem tud megbékélni. Örök vita forrás lesz a kutya.


Én meg egy f-sz miatt sem mondok le a 16 és 7 éves kutyámról.

2018. ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

„Egyébként aranyos, hogy mind a ketten itt kérdezősködtök, lehet hogy be kéne linkelnem ide eme bizonyos "srác" néhány korábbi kérdését, szerintem a hajad égnek állna tőle, hogy milyen emberrel van dolgod. Gondolom avval nem dicsekedett el, amikor egy kutyás néni nyakába kente a fekáliát az utcán bosszúból?”

Említette a barátom, hogy igen nagy kultusza van ezen az oldalon, de nem gondoltam volna, hogy ennyi információból többetek is felismeri őt. Mivel sokat beszélgetünk egymással, jól ismerem a kutyatartástól alkotott véleményét, bár gondolom, az összes feltett kérdését nem árulta el nekem sem. A kakis sztoriról például beszéltünk, és lehet, hogy nem a legjobb megoldást választotta, de szerintem igaza volt, mivel a kakit fel nem szedők miatt szólnak meg sokan engem és a többi normális kutyást is.


„Egyébként ne legyenek illúzióid, ma a kutyáról kell lemondanod a srác miatt, holnap a számára nem szimpatikus barátaidról, aztán majd a családodról.”

Ezt nem hinném. Nem értem, miért kell véleményt alkotni olyan valakiről, akit nem is ismersz személyesen. Ő tényleg egy nagyon rendes, szeretnivaló, segítőkész srác. Bár valóban nem szerencsés ebből a szempontból a kutyaellenessége, de mindenben tökéletes partnert szinte lehetetlen találni. Az eddigiekből már talán látszik, de ha nem, az egyértelműség kedvéért azért leírom, hogy én is fiú vagyok (egyébként 25 éves), éppen ezért nehéz kapcsolatot találnom, pláne, hogy nem a fővárosban élek. Ezért nem fogom eldobni őt magamtól, mint ahogy sok válaszban olvashattam és azért bízom benne, hogy idővel ebben a kérdésben is kompromisszumra tudunk majd jutni.

2018. ápr. 26. 20:30
 25/32 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy ha "igaza is volt" és velem ptóbálta volna ezt eljátszani, akkor tőböl kiszakítom a karját és a valagába szúrom. És egy ilyen emberért dobnád el a kutyádat. 👌👏
2018. ápr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis ízelítő a kedvedért, kérdező:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9068588-vele..


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9088020-kuty..


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9116108-kuty..


Főleg a második linket ajánlom figyelmedbe!!!


Azért egy pár idézetet is kimásolok a barátodtól:


/A kakás témáról így nyilatkozott/:


"Én pedig úgy érzem, hogy megvolt az aznapi jócselekedetem."

"a cél szentesíti az eszközt."

"Vagy azért, mert a vén banyának kutyája van, akkor már neki mindent lehet? Most legalább megtanulta, hogy máskor jobb lesz, ha összeszedi." -(önbíráskodás... és vajon neki van-e ehhez joga?)


/A párkapcsolati témában így nyilatkozott rólatok/:


"soha nem tudnék egy házban tartózkodni egy kutyával"

"Szőrt hullat, ugat, egészségtelen, félek tőlük stb."

"Vagyis kint belelép mindenbe, akár még saját és más kutyák ürülékébe is, utána pedig megy be a házba és a koszos lábaival felugrik a kanapéra. Nagyon egészséges lehet... "

"nem azt várom, hogy dobja el a kutyáját, csak ott hagyhatná a szüleinél például."

"azt mondta, hogy azt még el tudná fogadni, hogy a házba nem mehet be a kutya"

"nem szívesen viselnék el egy kutyát a kertemben"

"Kutyám, az biztosan nem lesz."


Ezek után úgy tűnik neked, hogy képes lenne megváltozni?


Rendszeresen itt provokálja a népet, a "kutyások" szerinte egy külön faj, amely invazív és mihamarabb kiirtandó. Ha te egy ilyen ember kedvéért képes vagy lemondani a kutyádról, akkor sosem szeretted őt igazán.

2018. ápr. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért vicces, hogy te ezt az ember intelligensnek hívtad.
2018. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem te ugyanaz az ember vagy, nem tudsz átverni :D
2018. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
43%
Persze hogy ugyanaz az ember teszi fel a kérdéseket a maga és a "párja" szemszögéből is. :D Még a válaszokban is a jellegzetes idezőjeles módon reagál. Arról nem is beszélve hogy szétfényezi magát mintha az atyaúristen lenne.
2018. ápr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésben szereplő személy is megszólaljon, elmondanám, hogy mindent megbeszélünk a barátommal, így azt is elmondta nekem, hogy kiírta ezt a kérdést. Nem igazán érdekel, ha itt egyesek azt hiszik, hogy én irkálom ki a barátom nevében kérdéseket. Tény, hogy kutyaügyben nem értünk egyet, de szerintem nincs 2 olyan ember, aki mindenben 100%-ig egyetértene egymással. Én is tévedtem akkor, amikor azt mondtam, hogy nem tudnék szeretni egy kutyás srácot. Egy kapcsolat, ahogy a barátom is leírta, kompromisszumokra kell, hogy épüljön, valahogy ezt is meg fogjuk oldani, ha arra kerül a sor. Az viszont biztos, hogy a házamban nem tudnék kutyával együtt élni, a kertben pedig a cicák nem örülnének neki.


Most viszont hosszú hétvége van, amelyet együtt töltünk, most is itt fekszik mellettem, úgyhogy nem is írunk most többet, mivel van kellemesebb elfoglaltságunk is, mint a gyakori kérdéseken lógni. :)


31/F

2018. ápr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!