Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet ez? Mitől hányhat...

Mitől lehet ez? Mitől hányhat ennyit?

Figyelt kérdés

Adott egy 1 éves keverék kutya. A gyomor-, és bélrendszere nagyon érzékeny. Alapból Brit Care lazacos tápot eszik, ami mondhatni bevált, meg kiegészítésként immunerősítőt kap, plusz a szőrére sörélesztőt. Nagyon sokat járunk vele dokihoz, mindig a gyomrával van valami panasz. Egyszer megy a hasa, egyszer nem tud üríteni, egyszer, kétszer, háromszor hány. Rengetegszer szokott hányni. Általában csak ilyen keveset, 1x, gyomorsavat, ha nem időben kap reggel kaját, aztán megetetem és elmúlik, viszont néha, mint jelen pillanatban is, valamitől, rengeteget hány. Mindig az esti órákban kezdi el, kihányja a vacsiját, és utána savat hány, de sokat, óránként 2x-3x a vége felé meg csak öklendezik és csak kevés dolog jön ki belőle. Ilyenkor a kedve normális amúgy, étvágya van és iszik is, szóval nem szárad ki. Mindig visszük dokihoz, ahol kap injekcióban hányás csökkentőt, B vitamint. Otthon pedig szigorú rizs+csirkemell+kefír diétán van, plusz van itthon (kutya)probiotikum, azt kell mellé adni. Ez jó szokott lenni, de ezt nem csinálhatjuk vele élete végéig, hogy havonta megyünk dokihoz mindig ugyanazzal a hányásos panasszal, ez a kutyának a legrosszabb. A doki ilyenkor csak tippelni tud, mindig teljesen átvizsgálja, hogy nincs-e bélelzáródás, meg ilyenek. És végül mindig azzal a diagnózissal jövünk ki, hogy felevett valamit amit nem bírt az érzékeny gyomra. Bízunk a dokinkban, van szakértelme és nem a pénzlehúzás megy.

Szóval ebben inkább azért kérném a segítségetek, hogy jár e más is hasonló cipőben? Ilyen érzékeny gyomrú kutyával lehet-e valamit kezdeni? Ezt úgy értem, hogy létezik-e valami vitamin esetleg, ami kicsit helyrepakolná az emésztését?

Vagy mit gondoltok, lehet nem is az érzékeny gyomra áll a sorozatos hányások hátterében? Érdemes lenne egy teljes vérképet csináltatni?


Válaszokat előre is köszönöm, fikázás nem kell, mert írtam, hogy a kutyát minden indokolt esetben elvisszük orvoshoz, nem sajnáljuk rá a pénzt, mert felelősséget vállaltunk érte és nem azt várom, hogy majd megmondjátok így totál látatlanban, hogy mi a kutyám baja, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi.


2018. máj. 9. 01:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem a cicám ilyen érzékeny gyomrú, a kutyám nem, de szerintem próbálj ki valami más kaját is nála. Nálunk a halas dolgokkal elég gyakran volt probléma.

És igen, a teljes vérkép bár nem olcsó, de szükséges lenne! Sajnos lehet hogy a veséje lesz a ludas, az is szokott ilyen tüneteket produkálni..

2018. máj. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Sokáig tartott míg megtaláltuk ezt a tápot, mert a legtöbbtől ment a hasa, hiába fokozatosan szoktattuk át, de most kell amúgy is puppy tápról adultosra váltani, lehet kipróbálunk mondjuk valami bárányosat, vagy nyulasat.


Akkor holnap kérünk egy vérvételt a dokitól, nem tudod esetleg, hogy mennyibe kerül egy teljes vérkép? Csak úgy kb, tudom, hogy ez mindenhol eltérő. Van biztosítás a kutyán, szóval mindenképp megcsináltatjuk, csak, hogy mire számítsunk.

2018. máj. 9. 01:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha utána nézel, hogy miből készül, mit tartalmaz a kutyatáp, akkor talán magadtól is rájössz majd a gasztrointesztinális gondok okára. Egyébként sem a lazac (hal) a kutyák fő tápláléka a természetben.
2018. máj. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sok kutyust ismerek, akinel barf segített. Mi is azert álltunk át mert non stop hasmenése volt a tápoktól. Ha erdekel a téma:

[link]

2018. máj. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk teljes vérkép 15ezer, máshol nem tudom mennyi.


Hányásgondhoz: nálunk is ez volt a gond, a vége az lett, hogy a kutyu fehérjeérzékeny, bármilyen hülyén is hangzik egy ragadozónál (vagy nem is tudom, hogy mondjam, a túl sok fehérje volt a gondja). Le fognak ezért pontozni, de nekünk a tescós táp meg a chappy vált be, pont azért, mert kevésbé jó minőségű. Fiatal korában mindenféle prémium táppal próbálkoztunk, orvos ajánlott, mi kísérleteztünk, semmi nem volt jó, ugyanez volt, mint nektek, hogy folyton fosott-hányt. Egy éves kora után adtuk fel, anyagilag is nagyon megterhelő volt, igazából kínunkban vettük neki egyszer a gagyi tápot, és láss csodát. :)

Egészséges felnőtt kutya lett, öreglányként ment már el végül. Nyilván voltak hátrányai a gagyi tápnak, pl. a fogai épségére jobban kellett figyelnünk idős korában, meg ilyesmik. De legalább nem ment szét a gyomra, nyelőcsöve a folyamatos hányástól. Nyilván nem szűnt meg véglegesen a dolog. Mi is adtunk neki husit, meg ilyesmiket, csak figyelni kellett, hogy sose kapjon túl sokat, mert akkor rosszul lett.

De ugyanez volt, mint nálatok, hogy nem volt kedvetlen, meg utána képes lett volna enni (bár a hányások után mindig diétázott másnap :D).

Nem mondom, hogy nálatok is ez a gond, de esetleg megéri kipróbálni valami kevésbé prémium tápot. Ha egy-két hétig mást eszik, attól még nem lesz baja hosszú távon, de azt látjátok, hogy attól mennyire hány.

2018. máj. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sok jót hallpttam már barfról, de erre még nem is gondoltam, hogy nekünk is segíthetne.

Szerintem tuti kifogjuk próbálni.

Ez a fehérjés dolog is érdekes, a magas fehérjét nekünk se bírja (kiskorában vettünk neki Real Nature tápot, hiába fokozatos szoktatás, úgy ment tőle a hasa, mint a veszedelem) , szerintem ha már teljes vérkép, akkor már beiktatunk egy allergia tesztet is.

2018. máj. 9. 09:44
 7/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok,

bár én külföldön élek, a teljes vérkép nekünk 120+ euró volt. :/

Úgy szoktunk számolni, hogy itt háromszor annyiba kerül minden, mint otthon. Úgyhogy tizenvalahány ezer körül lesz valószínűleg.

2018. máj. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!