Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Kuvasznak is vágni a fülét?

A Kuvasznak is vágni a fülét?

Figyelt kérdés

Régen a kuvasznak is vágták a fülét. Van a egy könyvem amiben szépen látható. Miért maradt ez abba?

Hagyjuk, hogy ez állatkínzás mert a tenyésztők hibája hogy ilyenre tenyésztették. A bullterier-nél bezzeg meglehetett oldani, hogy ne logó füle legyen.



2018. máj. 11. 23:48
1 2 3 4 5 6
 41/52 komis1 ***** válasza:
100%

A komondor szòrét egyszer kell feltépni kb 8-10 hónapos korában. Innentől a rojtok nőnek maguktól, legközelebb 5 év múlva kell hozzányúlni, mikor a rojtok már nagyon hosszúak, zavarják a kutyát a mozgásban, meg egyáltalán. Ilyenkor a rojtokat ollóval le lehet vágni, kb 5 évig megint nem kell hozzányúlni. Aki ezt nem akarja, az évente

megnyírhatja. Nekem több komondorom is volt már. Egyik se volt büdös. Egyik se volt piszkos. Egyiknek se ragadt több dolog a bundájába, mint bármilyen más nagyszőrű kutyának.


Akinek az őrkutya félelmetessége a lényeg a képességek helyett, az válasszon minél nagyobb méretű kutyát. Csak szólok, hogy aki rosszat akar, az kívülròl, kerítésen keresztül felméri (leteszteli) a kutyát, mennyire lehet zavarba hozni, mennyire magabiztos, bátor. Ha a kutya nem jó képességű, akkor látszani fog, hiába van levágva a füle.

2018. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:

"Szóval aki nagyon akarja meg tudja oldani. Ha valaki kuvasz és KÁJ között vacilál, mert mindkettőnek jó hasznát venné a vérmérsékletük miatt, akkor kiválassza azt ami neki jobban illik a profiljához, és ha akarja levágatja a fülét. Ha nem akarja, nem tartja szükségesnek akkor nem


Köszönöm, evvel el sem hinnéd, hogy gyarapítottad az állomány létszámát. :) A német juhászét én sem vágnám le, de ha a kuvasznak pl álló füle lenne, szerintem senki sem akarná levágni.


Komondor és a bunda: Nekem volt pulim és komondorom is tudom hogy miről beszélek.

Mást talán belehet etetni ilyen szöveggel de akinek már volt azt nem csapod be.

Azt szépen leírtad mit kötelező csinálni hogy a kutyának ne legyen teher a saját bundája, de kb ennyit írtál.


De majd csinálok videót és feltöltöm akkor lehet gondolkozni.


"Akinek az őrkutya félelmetessége a lényeg a képességek helyett, az válasszon minél nagyobb méretű kutyát. Csak szólok, hogy aki rosszat akar, az kívülròl, kerítésen keresztül felméri (leteszteli) a kutyát, mennyire lehet zavarba hozni, mennyire magabiztos, bátor. Ha a kutya nem jó képességű, akkor látszani fog, hiába van levágva a füle."


Az a baj hogy nem olvasod végig amit írok.

Nem a fülvágás tesz a kutyából házőrzőt, az csak egy plusz, ami emeli a félelmetességet a kutya kinézetében. De ezt nem fogod megérteni.

Példa: Egyik ismerősömnek van egy jó nagytestű keveréke fog, és kapót már el ember, de mégis minden évben megpróbálnak hozzá betörni, mert jelentéktelennek nézik a kutyát.

Másik ismerősömnek van egy olyan gyáva bull típusúja, de retteg tőle a környék. Nem messze laknak egymástól.

Kiérti ezt ugye? :)

2018. máj. 14. 19:21
 43/52 anonim ***** válasza:

Kuvasznak soha nem vágták a fülét.

Illetve régen a pásztorok, nem.

Majd bejöttek a viadalok, ott lehet, de az illegal.

2018. máj. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
NEM!
2018. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő okosnak, ha már nem értetek hozzá legalább olvassátok végig az eddigi hozzászólásokat. Még festmény is van róla, Meg veszitek eszt a könyvet és a 80-adik oldalnál az alsó kép.


[link]

2018. jún. 15. 07:28
 46/52 anonim ***** válasza:
Te hol laksz? Gondolom nem Magyarországon, akkor miért magyar oldalon kérdezel?
2018. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
Na az utolsonál nagyobb buko nincs! Azért mert nem magyarországon élek attol még magyar vagyok csak hogy tud, és az is maradok.
2018. júl. 2. 18:00
 48/52 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ausztriában élek és magyar vagyok, de ha az állattartási törvényekről, szokásokról akarok valamit megtudni akkor az AKTUÁLIS ORSZÁGBAN fogok érdeklődni.
2018. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:

Magyar kutya magyar szokás nem érdekelnek az osztrákok.


Ne írj ide, az utolsonak szol, ha mégegyszer törölteted akkor énis a tieidet.

2018. júl. 9. 10:02
 50/52 anonim válasza:
Tesó szerintem valamit nagyon benéztél. Kuvasznak sosem vágták a fülét. Szerintem neked fogalmad sincs hogy milyen egy kuvasz. Egyáltalán tudod hogy régen miért csonkították pl Pittnek vagy a hasonló kutyáknak a fülét/farkát? Ugyan honnan tudnád... aki olyannal áll elő hogy a KUVASZNAK csonkítják a fülét az nem lehet egy tudásban gazdag ember. A fentihez hasonló harci kutyáknak azért csonkították hogy harc közben a másik kutya ne tudja letépni és meg mert ez félelmetesebbé tette. DE bakker egy kuvasznál ???Minek?? Hogy ijesztgesse a nyájat ? Hagyjuk már.
2018. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!