Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miét reagálják ennyire túl az...

Miét reagálják ennyire túl az emberek a kutyatartást?

Figyelt kérdés

Akármilyen kutyáról van szó, azt írják napi 3 órat kell vele foglalkozni, lenézik aki nem a legleglegdeágább tápot/felszerelést veszi neki. Bírálják, hogy kinek milyen kutya való mintha csak egy kiegészítő lenne.

Mikor lett mindenki ekkora kutyaszakértő?


2018. máj. 14. 04:54
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
29%
) a régi rendszer is túlzás volt. (méteres láncon, csak maradékot), meg már ez is az.
2018. máj. 14. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
91%
Mert napi 3 órát kell vele foglalkozni, igen. A legdrágább felszerelés/táp nem fontos. Akkor lett mindenki ekkora kutyaszakértő, amikor felismerték, hogy a paraszt nagypapi eljárása, hogy a kutyát rövid láncon kint tartjuk a sárban, esőben, és néha dobunk neki penészes kenyérhéjat, állatkínzás.
2018. máj. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Nem csak ez a két véglet létezik. Az én kutyáim nem kapnak több tízezres tápot (akkor minek kutya, mi?) , nem sétálnak napi 5 órát, nem járnak kutyasuliba, de szerintem több szeretetet kapnak, mint akármelyik kutya..
2018. máj. 14. 05:20
 4/48 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, de ha nincs kedved sétáltatni őket, akkor mivel mutatod ki a szeretetedet? Vagy úgy mondom, hogy ha anyukád nem engedne ki a házból a barátaiddal, de sokat puszilgatna és mondogatná mennyire szeret téged... az úgy megfelelne neked, úgy éreznéd, hogy ilyen egy jó anyuka?
2018. máj. 14. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Nem sétálnak napi 5 órát. Tehát nem azt írtam, hogy egyáltalán nem sétálnak. Csak nem olyan irreálisan sokat, amit a netes "kutyatartók " ajánlanak. És nem csak így lehet kifejezni a szeretetedet. :) De megint csak az elvakultság.

Ja, törzskönyvük sincs, nem is szabadna szeretnie őket senkinek 😥

2018. máj. 14. 05:26
 6/48 anonim ***** válasza:
92%

Ezt te fújod fel.Az pedig, hogy egy kutyának, mennyi foglalkozás,mozgás kell, fajta függő, ha tetszik, ha nem. Sajnos van olyan fajta, aminek nem elég a 3 óra sem, le kell fárasztani agyilag is, vagy hajnal 1kor még rodeozni kezd a házban, mint nekem a spániel mikor kevés időm volt rá az nap... Kattant nála valami és körbe rohangált, ki kellett vinnem...

Táp: Nem kell a legdrágább, én pl most vettem kb 9ezrerért 15!!kg-ot! Josera.Kb. 4 hónapra elég, a közepes(medium) kutyámnak.

Ha valakinek nem ajánlanak egy adott fajtát, nem k..cs.gségből teszik, hanem pont, jó indulatból.Ha valakinek alig van 1-1 órája, naponta, ne akarjon olyan kutyát, aminek sok a mozgás igénye, mert unatkozni fog és rombolni fog a lakásban, udvaron is, ott még ásni is...

2018. máj. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
60%

“Ja, törzskönyvük sincs, nem is szabadna szeretnie őket senkinek”

Tehát egy szaporítót támogattál az állatkínzásban, aki addig elleti a szukát, míg az ki nem öregszik, azután megöli, vagy kidobja, a kölyköket két lyukas garasért bárkinek, tudatlan és lelketlen embereknek is eladja, az el nem adott kiskutyákat szintén megölik, és teszerinted ez az állatszeretet. Jól van.

2018. máj. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó:

Ugye tudod, hogy vannak menhelyi kutyák is? Mi van ha a kérdezőnek az van?


Egyébként 9000-ért táp az én családomban pl.drága (de ugye ki hova születik)

4000-ért már reálisabb egy átlag nem drága táp (10kg).


Sétáltatással egyet értek, hogy fajta függő vagy akár egyén, ha pl. Keverék kutyus, kitudja mi dominál benne.


De szerintem szvsz semmi baj nincs azzal ha valaki normális telek méret mellett tart kutyát, és esetleg nem vagy alig viszi ki sétálni (ettöl függetlenül benn az udvaron játszhat vele).

Azt már viszont én sem értem meg, ha valaki csak lakásban tartja, de nem adja meg a mozgásigényt a kutyusnak.


Táp árához: akinek amennyire telik,pont.

(Persze ha olyat kutyát vett az egény magához,akinek ennél több béltörödés szükséges ott nincs mese, főleg ha speciális táp kell)

2018. máj. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
31%

Kérdezőnek van szerintem igaza.Utolsó válaszoló:Nem 1 agyondédelgetett kutyát kéne tartani, hanem minimum kettőt, de akár hármat is.Akkor nem unatkozna míg az ember nincs otthon, nem kéne vele rohangálni, mert együtt egész nap kirohangálnák és játszanák magukat úgy ahhogy nekik a jó, nem ahogy a gazdának tetszik!Mert a hatalmas nagy foglalkozás, ami tervszerűen történik, általában abból áll, amit a gazdi kitalál, ami neki jó, vagy neki is jó.Legtöbb esetben nem a kutya kedve szerint történik a sétáltatás sem, nem oda mennek és azt csinálják, ahogy a kutyának jó!Ez hosszas megfigyelés tapasztalata részemről.És miért gondolják a "szakértő"kutyatartók, hogy a kutyának a városi nyüzsgés, utcákon való séta, a sok ember, vagy a kijelölt kutyafuttató, és sorolhatnám hol sétáltatnak rendszeresen, persze pórázon!a megfelelő? Ha választhatna, nem gondolom hogy ezt választaná.

A legtöbb drága kutyát vásárlónak a kutya egy státusz szimbólum.Mint egy drága kocsi, egy drága telefon, stb.Amit kivisz az utcára, mindenki elájul tőle, neki milyen fajta kutyája van, milyen drága felszerelés van rajta, milyen drága táppal eteti, és ezzel csak önmagát fényezi a gazdi, anyagi helyzetét szeretné mindenkinek bemutatni.Holott ugyanannyi öröm van egy nem pedigrés keverék kutyában, régi csúnya szóval egy korcsban is!Ugyanúgy szeret, olyan hálás, olyan kedves, aranyos, imádni való.És tele velük a menhely!Gazdára várnak!De a fentebb felsoroltak miatt bizonyos gazdák őket kutyába se veszik.Csak a sok pénzért vett kutya a kutya.A keverék értéktelen, se drága táp, se jó cucc nem illeti meg.

Amúgy kedves utolsó, a kutya bármilyen fajta, ragadozó szervezete van.Húst kéne neki enni, nem tápot.Neki az lenne a természetes, nem a táp.Ami amúgy is tele van minden olyannal, ami a kutyának nem kéne.Aki csak táppal eteti, annak azt kívánom, rágjon ő egész életében száraz kenyeret, vagy valami száraz kaját, de mindig ugyanazt!Persze hogy megeszi szerencsétlen mert éhes, és ki van szolgáltatva a gazdának, nem kap mást.

Olvasgatni kéne kicsit öbb helyen erről, és azt is kéne nézni, ugyan a kutya ha választhatna, mit enne szívesen?Mi lenne jó a szervezetének? De ide most ez nem fér be, amit erről írni lehetne.

Én nem vagyok kutyaszakértő, "csak" sok keverék, kidobott kutyát tartó évtizedek óta.Hatalmas helyen élnek, ahol fák, bokrok, fű, más állatok is élnek, és népes család.Nem sétáltatom őket, mert még ha kettesével vinném is a nap 24 órája kevés lenne rá.De szaladgálnak kint a természetben, soha nincsenek pórázon, rengeteget játszanak együtt, bújkálnak szénában, fekszenek fűben, hatalmas alagutat ástak egy dombban, abban bújkálnak szabadon, nem én döntöm el mit csinálhatnak, na és heti 5 nap nyers húst esznek, 2 nap főtt-sült húst rizzsel,zöldségekkel, roppant egészségesek, sokáig élnek, állatorvos min dig csodálkozik, milyen jók a fogaik, pedig nem kapnak Pedigré dentastixet vagy mit, nnincs fogkeféjük sem, mert nekik ez nem természetes, hanem kapnak rágni hatalmas csontokat.

Boldogok, kiegyensúlyozottak.Megtehetném hogy vegyek nekik, de nem arra van szükségük.A drága cucc, stb.csak pótlék, pótolni azt, amit a kutya nem kap meg, ami a lételeme lenne.

2018. máj. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
16%

8-as vagyok.

Igen igazat adok utolsó.

Mellékes de nekünk is világ életünkben keverék kutyáink voltak és én is menhelyi kutyát szeretnék (keveréket mert rájuk kevesebb a kereslet).


Abban teljesen igazad van, hogy akármilyen kutyához kéne társ, nekünk is volt direkt kettő kutyánk(+ még egy késöbb utcáról befogadott) és sokkal jobb volt a közérzetük is, mert tudtak egymással játszani.


De sajnos nem mindenki teheti meg, hogy két kutyát tartson.

2018. máj. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!