Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy lassan...

Miért van az, hogy lassan minden kérdés itt, vagy úgy bárhol, akár egy állatboltban ha bemegyek, arról szól, hogy hogyan lehetne OLCSÓN megúszni a kutyatartást?

Figyelt kérdés

Komolyan. Sír a szájuk, hogy drága a Foresto, Frontline, Kiltix, Scalibor és társaik, megveszi a Bobi meg a Panzis vackokat, amiknek alig van hatásuk, majd sír a szájuk, hogy a kutya babéziás, aztán meg ha elpusztult kínok között, akkor vesznek egy újat és kezdik előröl, mert a kutyaorvos drága...

Féreghajtani ugyan olyan luxus, évente 1x kap, TALÁN ha beadja, de valaki azt sem... volt olyan, hogy valaki azt mondta, hogy az is az oltásban volt, nem tablettát kapott a kutya!!! Mi ez már?

Megveszi a 10 kiló kaját 2000 forintért, magának SOHA nem fog olyant venni, nem jön rá, hogy valami nem kóser???

Meg úgy amúgy is... MINEK olyan embernek kutya aki úgy tartja mint egy disznót, SEMMIT sem tud róla, és még sétálni is képtelen elvinni? És költeni sem óhajt rá?


2018. ápr. 20. 22:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem felelős állattartók és nem érdekli őket. Sajnos még nagyon sokfelé elterjedt az a nézet hogy kutyára nem szabad költeni mert mi van ha "történik vele valami" és odalesz a pénz. Ezért lobbiznak az állatvédők amellett, hogy engedélyhez kössék az állattartást (de legalább egy alapoktatáshoz), hogy tényleg csak az tartson állatot akinek való és foglalkozni is akar vele, felelősséget vállal érte.
2018. ápr. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

21 éves egyetemista vagyok. Én is mindenből a legolcsóbbat keresem ami még jó. Tudod van aki nem teheti meg, hogy ha bármi közbe jön rögtön rohan és a legdrágább cuccot megveszi, legyen az táp vagy Foresto.

Van, hogy én is csak 2-3 naponta sétáltatok, de a lehetőségeikhez képpest mindent megteszünk érte.

Amúgy a menhelyeknel látom még azt, hogy szűrik az ilyeneket. De a menhelyen 1000x rosszabb életük van.

2018. ápr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Azért, mert a legtöbb ember nem kutyás, csak kutyát tart. A maga módján szereti (vagy azt hiszi, szereti), néha napján megsimogatja, de ha egészségügyi problémája van, akkor állatorvoshoz már nem viszi, inkább krumplilé-kamillatea-varánusz vére módszerekkel kezeli, mert költeni már minek.

Engem is rettentően zavar, és tényleg engedélyhez kellene kötni a kutyatartást, de reálisan ez nem most fog megvalósulni.

Egyébként én is 21 éves egyetemista vagyok, nincs már kutyám (aki volt, az igazából nem saját, hanem családi volt), macskáim vannak most, kutyám majd akkor lesz, ha anyagilag jobban állok. Magamra nagyon ritkán költök, bulizni utoljára novemberben voltam a születésnapomon, ruhákat lassan már csak leárazásokon veszek - az elmúlt 12 hónapban múlt hét pénteken vettem először nadrágot magamnak - , de inkább magamra nem költök, minthogy az ételallergiás macskáimat (az egyik gabonaérzékeny, a másik csirke- és marhaallergia gyanús) ne tudjam megfelelő étellel ellátni, illetve ne tudjam állatorvoshoz vinni őket. Amúgy egyáltalán nem fancy fajtatiszta macskák, mielőtt valaki ezzel jönne, mindkettő sima házicica, mégis ilyen "kényesek" arra, hogy milyen kaját kapnak.

2018. ápr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Ezt en sem értem, pedig a kutyatartás nem kötelező.
2018. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Erre egyszerű a magyarázat: sok ember intelligencia szintje és tájékozottsága eléggé minimál szinten van, hogy finoman fogalmazzak.

És nem fogják fel, meg nem is akarják felfogni, hogy állatot tartani nem kötelező - ha nem tudja anyagi vagy egyéb okokból normálisan ellátni, amelybe a normális etetés és orvos ellátás is beletartozik, akkor NE tartson állatot.

2018. ápr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Mer a kis kutya cuki és megvettük aztán utana bele gondoltunk mennyi a fizunk, a számlák, a kaja, egyéb szükséglet és hogy mi marad a kutyára. Aztán ide kiírjuk hát ha van valami csodamódszer. Én is spórolok a kutyán, olyan dolgokkal mint pl etető tál, játék mer ezekből nem a legdrágábbat veszem. Viszont a kaján meg az egészségügyi dolgokon nem. Nem azt mondom hogy nem vág sziven mikor egybe kifizetem a kutyatápot meg a spot ont és egy 50kilos kutyáról van szó szval nem olcsó, de ezt már akkor bele kalkuláltam mikor neki álltam kutyát keresni.
2018. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg itt van mindenki elszállva.

Én versenyszerűen agilityzek, de a kutyás ismerőseim többsége nem andalog napi 3-4 órákat a kutyáival.


Könyörgöm, ez Magyarország, ennél sose volt jobb a helyzet. Egy halom ember úgy vállal gyereket, hogy szerencsétlenek még külön szobája sem lesz.


Amúgy meg miért probléma az, ha valamit olcsón akarunk megúszni? Gondolom neked is van egy határ, aminél már elkezdenéd húzni a szád az árakon. Szerintem egyáltalán nem baj, ha folyamatosan tájékozódunk és az ár-érték arányban a legjobb terméket vesszük meg.


Nekem két kutyám van, platinumot esznek és nexguardot kapnak, de attól még igenis sokallom, mint ahogy azt is, ha bemegyek a boltba, veszek egy zacskónyi kaját/tisztitószert és egyéb alap dolgokat magamnak és 10 ezer fölött leszek. Nemrég utánanéztem kiváncsiságból, hogy ha Németországban élnék, mennyit kéne költenem kutyakajára. Átszámolva ugyan annyiba kerül, mint itt! De ott ugye minimúm 2x ennyit keresnek az emberek. Itt pedig el lehet kezdeni politizálni...

2018. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
#7 ez szép és jó de itt Németországban az állatorvos 3-4x drágább mint Magyarországon. Míg ott egy ivartalanítás 10 000ft körül van addig itt 400€ körül, egy vizsgálat amikor még semmit nem csinált az orvos 20€ kb. egy komolyabb műtét több ezer euró. Itt Németországban luxus cikk a kutyatartás, de nem a táp és kiegészítők miatt hanem az állatorvos, kutyapanzió és kutyaiskola miatt. Szóval nem mondanám hogy itt annyival jobb kutyát tartani.
2018. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

és a kutyaadót még nem is említettem. A városomban első kutya után 90€-t kell fizetni, második után már 112€-t, és listás kutya után 700€ adót. ez városonként változó, nagyvárosokban sokkal drágább. (van ahol listás kutya után több ezer eurót kell fizetni és egy tökéletesen kiképzett/nevelt kutyának kell lennie)

#8 voltam

2018. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
2-es vagyok. Én sem azt írtam, hogy nem kap meg mindent amire SZÜKSÉGE van. De nem veszek meg minden francot és nem húzom el minden nap sétálni mikor nem annyira aktív, nem élvezi.
2018. ápr. 22. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!