Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrierem van. Miért baj ha teljesen fehér? és mi az a előre-hátra harapás?

Figyelt kérdés

a wikipédián azt írják, hogy nem előnyös :( ez mit jelent?

6 hetes a picim...


Szín: Bármilyen szín engedélyezett de a teljesen fehér vagy a 80%-ban fehér, fekete cser, májszínű nem előnyös.


2010. jún. 14. 23:32
 1/10 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Mert kizáró hiba, a standard ezt írja:

"Minden szín elfogadott, egy színben vagy foltozottan, kivéve a teljesen fehér ( ahol a kutya bőr felületének 80 százaléka vagy nagyobb része fehér) , a black and tan, illetve a mályvaszín."

Magyarul a kutyád színhibás és még ha TK-es se tenyészthető tovább.Bár gondolom nem papíros,mert akkor ennyi idősen még nem kaphattad volna meg....

2010. jún. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem papíros persze.... de én nem akarom kiállításokra cipelni meg stb... szóval semmi baja nem lesz attól, hogy teljesen fehér nem?
2010. jún. 15. 00:01
 3/10 Winner of Royal Hill ***** válasza:

A fehér színnel nagyon sokszor együtt jár a süketség.

A te kiskutyád hall???

2010. jún. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A fehér színnel együtt öröklődnek különböző betegségek. Mint pl. süketség, különböző gyomor panaszok és bőrbetegségek ill. az ezekre való hajlam. Sajnos nem mindig lehet ezeket kiszűrni kiskorban mert az idő múlásával is előjöhetnek. Ezért nem szabad továbbtenyészteni a teljesen fehér vagy fehér faktoros egyedeket.
2010. jún. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nos ez úgy van, hogy nővéremnél lett 10 kiskutya és még nem hoztam el csak "kinéztem" próbálgattam ma hogy hall-e erre én is gondoltam de egy ilyen kis kutyánál hogy lehetne megbizonyosodni? csettintgettem meg tapsoltam a fülénél akkor mozgatta a füleit...
2010. jún. 15. 00:10
 6/10 A kérdező kommentje:
válasszak inkább másikat?
2010. jún. 15. 00:59
 7/10 anonim ***** válasza:

egy 6 hetesnek már egyértelműen reagálnia kell a zajokra. Nemcsak a fülét mozgatni.

Te tudod, a fehér mindenre hajlamosabb. Ráadásul ahogy írod szaporított, tehát a szülőknek nincsenek meg a genetikai betegségekre a kötelező szűrővizsgálataik, na mos ezek fokozottabb mértékben jöhetnek elő a fehéren.

De az is lehet, hogy egészséges.

2010. jún. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne közvetlenül a fülénél csináld, hanem mögötte, vagy mellette.

Szerintem ne válassz másikat, mert ezek csak hajlamok...

Nem 100% hogy megkapja ezeket a betegségeket! Ha jól van tartva, foglalkozol vele, akkor hidd el, hogy nem lesz semmi gond!

Van másik kutyád?

Mert ha tényleg süket lenne a pici, akkor tőle tanulhatna.Persze csak ha a nagy nem bántja. Kicsivel több idő kell majd neki, de meg fogja tanulni ugyan azt, mint a "rendes" kutyák.

Az előre hátra harapás meg az, amikor a kutyának az alsó állkapcsa előrébb vagy hátrébb áll a kelleténél.

Remélem segítettem és sok szerencsét a kutyusodhoz( akkor is ha nem őt választod).

2010. jún. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


harapásminták

2010. jún. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem nem süket megnyugodtam. nincs másik kutyám...
2010. jún. 15. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!